הסרת נקודות חן בלייזר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נגעי עור: שפיר או ממאיר?

כיצד ניתן להבחין בין נגעי עור שפירים לנגעים ממאירים? מתי כדאי להיבדק? כך תשמרו על ערנות - בלי פאניקה. כתוב בעור: מדריך לאבחנת נגעי עור נגע עורי הוא כל ממצא בעור, הנראה שונה מהעור שנמצא סביבו. השונות עשויה להתבטא בצבע, במרקם או בצורה של הנגע. רוב הנגעים נמצאים בגופנו כבר מרגע הלידה. חלקם עשויים להופיע בזמנים שונים בחיינו, חלקם לא ייחשפו לעולם. הופעת נגעים - ובפרט ריבוי נגעים - תלויה בגורמים סביבתיים שונים: חשיפה לשמש, שימוש בחומרים מסוכנים (למשל: במפעלים כימיים), חשיפה מרובה לקרינה מייננת (קרני רנטגן) וגורמים משפחתיים וגנטיים. רוב נגעי העור שפירים ועשויים להופיע אצל כל אדם. עם זאת, חשוב לדעת כי קיימים גם נגעי עור שעשויים להיות ממאירים.   חשיפה לשמש היא אחת הסיבות להופעת נגעים עוריים. צילום: שאטרסטוק   כיצד ניתן להבדיל בין נגעי עור שפירים לנגעי עור ממאירים? לרוב, נגעי עור שפירים שונים במראה החיצוני שלהם,...
ללמוד עוד על הסרת נקודות חן בלייזר
נגעי עור: שפיר או ממאיר?-תמונה

כיצד ניתן להבחין בין נגעי עור שפירים לנגעים ממאירים? מתי...

מאת: ד"ר יואב ארוש
26/12/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להסרת נקודות חן בלייזר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הסרת נקודות חן בלייזר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני מעוניינת להסיר נקודות חן מהפנים ובאזורים נוספים באמצעות לייזר. האם מומלץ? במידה וכן, מה חשוב לדעת? על מה לשים לב? תודה.

פני לרופא שעשה את הטיפול . הרופא גם יסביר לך את סכויי ההצלחה והסיבוכים האפשריים

לפני יומיים ביצעתי ניתוח להסרת נקודות חן בלייזר ב2 מקומות בגב. 1.האם הגיוני שהמקום ייכאב גם לאחר 48 שעות? 2.לאחר הפעולה, התווצר שקע ובתוכו דם הנקרש שצבעו שחור כפחם. כלל האזורים מודלקים, נפוחים ומאוד כואבים. האזור התנפח לגודל פי 10 מגודל נקודות החן שהיו לי, ויש לי 2 כתמים ענקים בגב. האם הדבר תקין בתהליך ההחלמה? תודה מראש.

מהתיאור כנראה מדובר בדימום תת עורי שיחלוף..

רופא עור המליץ לי להסיר 2 נקודות חן מהפנים. הפנה אותי לכירורג בקופה. אני מאוד מפחדת שישארו צלקות על הפנים. האם כדאי לפנות לרפואה פרטית? בנוסף קראתי על הסרת נקודות חן בלייזר. האם כדאי? האם משאיר פחות צלקות?

תמיד עלולה להיוותר צלקת, אם כי בלייזר הינה בדר״כ עדינה יותר (שינוי צבע העור), אך לא כל נגע מתאים לטפול זה, ועל כן, יש להיוועץ עם מי שאמון על טיפול זה, שיבדוק את מידת ההתרמה לטיפול.

06/10/2006 | 01:17 | מאת: אנונימי
מתוך פורום

יש לי נקודת חן גדולה אבל שטוחה בלחי ימין וגם אחת כזו בשמאל. האם ניתוח לייזר זה הדרך להשאיר צלקת מינימלית ואיפה אני יכול למצוא תמונות (באנטרנט כי אני לא אוכל להגיע לישראל עד שנה הבאה) של צלקות?

ניתוח ליזר אינו יכול להבטיח צלקת מינימלית ואינו מבטיח הסרה שלמה של הנקודה ואי חזרתה.