אקניל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עור הפנים והאקלים הישראלי

השינויים הקיצוניים במזג האוויר בישראל גורמים ליובש ואדמומיות בעור במהלך עונות המעבר. יש להקפיד על ניקוי, חיטוי וטיפוח עור הפנים. המדריך לשמירה על בריאות העור בישראל זכינו במזג אוויר נעים לאורך רוב השנה, אך בחלק לא מבוטל ממנה, אנו חווים מזג אוויר משתנה, אשר מצריך מעור הפנים שלנו להסתגל לתנאי אקלים שונים, בכל יום מחדש. השינויים הקיצוניים במזג האוויר בארץ, גורמים לעור הפנים שלנו ליובש ולאדמומיות במהלך עונות המעבר המתמשכות. לעתים ההזעה המרובה, כאשר נהיה לפתע חם, או שימוש ביותר מדי תכשירי שימון ולחות, גורמים אף להחמרה של תופעות שונות, דוגמת אקנה. במאמר זה, נביא טיפים לשמירה על עור הפנים, באקלים הישראלי. חשוב מאוד להקפיד על ניקוי וחיטוי עור הפנים. צילום: שאטרסטוק   מהי השפעת עונות המעבר על העור?כאמור, מזג האוויר הישראלי, הידוע בתהפוכותיו, מייצר שינויי מזג אוויר קיצוניים יחסית, ה"תורמים" ליובש העור שלנו. ההבדלים בטמפרטורות, הרוח והיובש...
ללמוד עוד על אקניל
עור הפנים והאקלים הישראלי-תמונה

השינויים הקיצוניים במזג האוויר בישראל גורמים ליובש...

מאת: ד"ר להבית...
13/03/2017
רוזציאה: אדמומיות עור הפנים-תמונה

רוזציאה היא מחלת עור כרונית, המאופיינת באדמומיות מוגברת של...

מאת: ד"ר רון...
17/03/2013
אקנה: לא רק בגיל ההתבגרות-תמונה

מסתבר כי מבוגרים רבים סובלים מפצעי בגרות, בשל שינויי תזונה,...

מאת: ד"ר יניב...
07/10/2010
10 מיתוסים על אקנה-תמונה

קיימים מיתוסים רבים על אקנה: יחסי מין ומשחת שיניים מסייעים...

מאת: ד"ר אבנר...
01/08/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקניל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקניל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
13/03/2018 | 13:12 | מאת: סבוריאה דרמטיטיס, אקנה, רוזציאה
מתוך פורום סבוריאה - דלקת עור חלבית

שלום רב דוקטור אכי לפי אבחון מקרוסקופי אצל רופא עור פרטי, אני סובל מסבוריאה דרמטיטיס, אקנה, רוזציאה, בקרקפת מצח פנים וחזה. סוג העור שלי אובחן כשומני. אתמול רופא עור רשם לי שמפו ניזורל, מטרונידזול, אקניל ווש תרחיץ פנים טיפולי. השאלה שלי- שלושת הדברים הללו, הם לא מתנגשים אחד עם השני? לא מפריעים אחד לשני לטיפול באותו יום? תוך כמה זמן בערך אני עשוי להרגיש לראות שיפור? תודה רבה מראש עבור תגובתך

השימוש אינו מתנגש. ד״ר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין, אסתטיקה רפואית ורפואת לייזר www.dr-acky.com

האם בזמן הריון מותר להשתמש בסבון אקניל לטיפול באקנה? אם לא מה מומלץ?

ניתן

אני שמן עם עור בהיר ותמיד היה לי עור שומני (אפשר לראות גם כתמים על הכריות). בשבוע האחרון הרגשתי בצורה משמעותית את השומניות בכל הפנים. מה זה צריך להיות? ממה זה נובע? איך להיפתר מזה?

שלום, ממליצה על שימוש בסבון פנים לעור שמן, כגון דרמקסול, אקניל , ביודרמה לעור שמן -מעורב. בהצלחה!

אני בן 36 סובל מדלקת זקיק השערה(כך כל הרופאים אומרים) סובל כבר 7 שנים. פצעים בכל הגוף חזה בטן גב זרועות ישבן ירכיים! סובל רק בקיץ! בחורף כמעט ולא! משתמש כל קיץ וכל אורכו (מאי -אוקטובר) טבליות פוסידין 2 ביום ומשחה פוסידין שאלה 1: איך זה שיש לי פצעים במקומות שלעולם לא גילחתי? שאלה 2: אם אכן יש לי את דלקת זקיק השערה אז איך זה שבחורף אני ללא פצעים וכן מרשה לעצמי לגלח מקומות מסויימים. שאלה 3: כל עונת קיץ (5חודשים) נוטל טבליות פוסידין.. האם זה לא הרבה מידי והאם החיידקים פיתחו עמידות ואולי אני צריך להחליף למינוציקלין?? (לפני שנים הייתי לוקח) בגדול אני דוחף לעצמי כל עונת קיץ הרבה אנטיביוטיקה וזה אולי עוזר ממש בקצת. בקיץ אני סובל!!! ידוע לי שחם ולח אז יש לי פצעים! (משתמש גם בסבון אקניל בקיץ לייבש את העור) שהעור שלי חנוק (הכוונה לבגדים) ומזיע זה הסיבה הראשית לפצעים!!! פצעים גדולים ומוגלתיים בכל הגוף! בפנים אין לי כי הפנים נושמות ולא מכוסות בבגד! אז ריבונו של עולם מה יש לי וכיצד אני יכול להחלים???? מזכיר שבחודשי החורף העור שלי נקי ואני עוד מגלח אותו!

היי, סיפור קשה אין ספק. ממליצה לך או להפסיק לגלח בכלל, או לפנות להסרת שיער בלייזר. כמו כן לבדוק אצל רופא מומחה לבעיות עור על מנת לשלול הידראדניטיס.