כובע ים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכובע ים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כובע ים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד''ר לי-און גלעד. יש לי פסוריאזיס תורשתי, והבעיה העיקרית אצלי היא הקרקפת. ניסיתי את השמפו אלפוסיל והוא לא עזר, כשהלכתי אל רופאת העור שלי היא אמרה שזה השמפו היחידי המיועד לחולי פסוריאזיס ונתנה לי מרשם לDIPROSALIC.רציתי לשאול האם תרופה זו היא הדבר הנכון להשתמש בו כרגע והאם קיימים שמפו נוספים. בנוסף, קיימים אצלי נגעים אשר לא מגיבים למשחה בה אני משתמשת (דייבובט)ולא עוברים,רציתי לשאול מה עלי לעשות. כשאני שואלת את רופאת העור שלי על טיפולים נוספים היא טוענת שמצבי מצויין לעומת אחרים ושיש לי רק פה ושם נגעים ועלי להודות לכך אבל בכל זאת ,איזה טיפים תוכל לתת לי שיעזרו לי להביא את הפסוריאזיס למצב שבו הוא אינו מפריע לי(תזונה וכדומה)

על נת לטפל בקרקפת בצורה יעילה רצוי לקצר שיער ככל האפשר. ככל שהשיער קצר יותר כך הטיפול עשוי להיות יעיל יותר. במידה והקשקשת עבה כדאי להתחיל את הטיפול במריחה של 10% חומצה סליצילית בשמן פרפין. יש לנער היטב לפני השימוש, למרוח את הקרקת תוך כדי עסוי עדין ולכסות את הראש בכובע אמבט או כובע ים (למנוע הכתמה) למשך הלילה. בבוקר לחפוף. יש להשאיר את השמפו חצי שעה על הראש לפני ששוטפים.לאחר שקשקשת מתנקה אפשר להמשיך את הטפול למל בדיבונקס נוזלי.דיפרוסליק מכיל סטרואידים ולא מומלץ לשימוש לטוח ארוך. שמפו אחר שעשוי לעזור הוא טי ג'ל או פוליטר רק לא תמיד ניתן להשיג אותם. לגבי הנגעים בגוף שלא עוברים ישנם טיפולים נוספים וזכותך לפנות לרופא אחר לקבלת חוות דעת על טיפולים נוספים. לגבי תזונה אין מחקר שיצביע על קשר בין תזונה לפסוריזיס, יחד עם זאת חולים מדווחים שהעמנעות ממזון זה או אחר שיפר את מצבם. הבעיה שזה מאד אישי ומה שעוזר לאחד כלל לא משפיע על אחר.

היי מרים, גם אני כמוך סובלת מפסוריאזיס בקרקפת וגם בקרסוליים. מצטערת לומר לך שאחרי שבועות רבים של נסיון השמפו אלפוסיל ממש לא עוזר.. והמשחה לקרסוליים לא משנה הרבה (מה גם שקשה לי ממש עם הריח שלה). שאלת לגבי תזונה וזה מנסיוני האישי הכיוון הנכון במיוחד שאת רואה שהחומרים החיצוניים לא יעילים במיוחד. נפגשתי עם נטורופת שחברה המליצה לי עליו לפני חצי שנה והוא ייעץ לי לקחת תוסף תזונה יומי שנקרא פיקנוגנול של חברת סולגאר. הוא בעצם נוגד חמצון על בסיס טבעי שטוב מאוד למקרים של בעיות עור ובמיוחד פסוריאזיס. אני לא אגיד לך שהבעיה נעלמה כי היא לא, אבל היא כן השתפרה משמעותית וזה הרבה פחות מפריע לי מבעבר. אני בהחלט חושבת שבמקומות בהם הרפואה הקונבנציונאלית לא מביאה פתרון שווה לבדוק גם פתרונות אחרים. תיפגשי גם את עם נטורופת, בכל מקרה אין מה להפסיד... בהצלחה!

העצות שיונה נתן מניסיונו העשיר מצויינות. יש היום טיפול לכל רמה של מחלה ולכל חולה ואני ממליץ שאם את מרגישה שלא קיבלת מענה מטיפול מסויים תחזריל רופאה ותתעקשי על קבלת טיפול מתאים יותר. דיפרוסאליק אינה תרופה המתאימה לטיפול לטווח ארוך.

שלום מרים, אשמח לספר לך על משחה לטיפול בפסוריאזיס, שמה דרמזור. המשחה נבדקה מחקרית ומאושרת ע"י משרד הבריאות. היא ניתנת למריחה בכל אזור בגוף, גם על הקרקפת. אין לה תופעות או ריחות לוואי. אשמח לשלוח לך דוגמית חינם וכך תוכלי להיווכח בתוצאות בעצמך - adi.dermazor@gmail.com. כל טוב ורק בריאות.

שלום אמנם השאלה שלי לא קשורה להתקרחות אבל אני מקווה שזה בסדר לשאול כאן. אני שוחה מדי יום בבריכה. פעם ספר אמר לי שמרגישים שהשיער שלי סופג כלור ממי הבריכה וזה מזיק לו. הוא אמר שרצוי לשמן את השיער לפני השחייה כדי שייאטם והציע להשתמש בשמן תינוקות. במשך כמה שנים עשיתי זאת אבל לאחרונה בספר אחר אמר לי ששמן תינוקות מזיק לשיער (נדמה לי שאמר שהוא גורם לנשירה). השאלה שלי היא איך להגן על השער מפני הכלור? האם יש חומר אחר שיכול להחליף את השמן? ראיתי שיש כל מיני סוגים של קרם לחות לשיער או חומרים לשיער צבוע וחשבתי שאולי משהו מהם יכול להועיל. תודה, עמוס

עמוס שלום, בעקרון אין שום חומר שיכול להגן מפני מיי הבריכה ומים אלה גם לא גורמים לנשירה. אתה יכול להמשיך להנות מהבריכה ומקסימום לשים כובע ים אולי כדי למנוע מגע ישיר עם השיער.

אני בן 27 נוטל פרופרסיה ויש לי 3 שאלות על שיער האם יש קשר בין עונות השנה או מזגי אויר לנשירת השיער .?. האם במזג אויר מסויים השיער נושר יותר ? שאלה 2 האם גוונים בשיער לבן גורמים לנשירת שיער ?? חשוב לי להדגיש שזה מעט גוונים שנעשו בעזרת חמצון ולא נעשו מהשורש רק בחלק העליון של השערה (שמתי כובע כמו כובע ים וממנו הוציעו קצת שערות וחימצנו אותם שיהיה גוונים ככה שהחמצון לא נגע בשורש של השיער).?? שאלה 3 האם צביעת השיער כולו גורמת לנשירה ??? אשמח לקבל תשובות תודה

אריק שלום, למזג האויר יש בהחלט השפעה על נשירת השיער ובעונות הסתיו והחורף נצפית נשירה גדולה יותר בדומה לשלכת בעצים בתקופת הסתיו. גוונים אינם גורמים לנשירת שיער וגם צביעת השיער לא מהווה סיבה לנשירה.

איך אני יכול להתמודד מול הנשירה בעונות השנה מה אני יכול לעשות ??? חמצון כשלעצמו יכול לגרום לנשירה ??

שלום, אשמח לדעת האם שחייה בברכת שחייה עם כלור וחומרים כימיים אחרים עלולים לפגוע בשיער ולעודד בצורה כלשהי נשירה/התקרחות ח"ח האם מומלץ ככלל לחבוש כובע ים בבריכה על כל צרה שלא תבוא בכדי לשמור על בריאות השיער. תודה מראש על טרחתך משה

משה שלום, השימוש בבריכת השחיה אינו פוגע בשיער באופן של נשירה או התקרחות - אתה יכול להמשיך להנות מהשחיה.