החלקה על רולרבליידס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להחלקה על רולרבליידס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

החלקה על רולרבליידס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, אובחן אצלי אוסטאופיט בטיפ הפטישון הלטרלי.... הכאבים מחמירים מאד בזמן החלקה על רולרבליידס (הפעילות הספורטיבית המועדפת עלי אשר עליה לא אוותר) או בהליכה על משטח לא ישר (אבנים , ירידה במדרגות וכו). בהגיון שלי ,מכיוון שיש שם זיז פיזי אשר פוגע בריקמה הרכה , כל התערבות שאינה כירורגית, תביא רק להקלה במצב הדלקתי של הריקמה הרכה, אולם חזרה לפעילות ספורטיבית מלאה תגרום להתעוררות מחדש של המצב... האם קיימים טיפולים שמרניים ולא חודרניים ברמה כזו שתביא להעלמות מוחלטת של הכאבים? האם באמת ניתוח הוא הפתרון שיביא לחיסול הכאבים באופן מוחלט? מה ניתן לעשות על מנת להביא לכך שלא תהיה שקיעה נוספת של סידן באזור הזה ולמנוע את התופעה בקרסול השני? האם ישנם תרגילים המיועדים לכך <עבודה בטווח מקסימלי של המפרק יכולה למנוע התסיידות?>

רולריסטית שלום. האם קיימים טיפולים שמרניים ולא חודרניים ברמה כזו שתביא להעלמות מוחלטת של הכאבים? תלוי בגודל האוסטאופיט ומיקומו המדוייק. ותלוי על מה זה לוחץ. האם באמת ניתוח הוא הפתרון שיביא לחיסול הכאבים באופן מוחלט? בד"כ כן. אין 100%. מה ניתן לעשות על מנת להביא לכך שלא תהיה שקיעה נוספת של סידן באזור הזה ולמנוע את התופעה בקרסול השני? אין משהו מיוחד שניתן לעשות. האם ישנם תרגילים המיועדים לכך - לא.עבודה בטווח מקסימלי של המפרק יכולה למנוע התסיידות? - לא. בברכה - דר' טיטיון.

שלום רב, יש לי קרע מלא של רצועת ACL וקרע חלקי במניסקוס(על פי MRI). אני בן 44 ורוצה לעסוק בפעילות ספורטיבית מלאה (כולל החלקה על רולרבליידס). ביום יום אין לי בעיה (פרט לכאבים לאחר הליכה ממושכת) ולעיתים נדירות הברך בורחת קצת אך ללא כאבים חזקים. האם יש סיכונים בשיחזור מלא של הרצועה? האם ניתן להסתפק רק בניקוי המניסקוס?

עודד שלום כדי לחזור לכל הפעילויות אתה כנראה זקוק לניתוח שחזור. הסכנות העקריות בניתוח הן: זיהום, פקקת ורידים בשוק, התפתחות כאבים בברך סביב הפיקה,כשל עתידי של השתל מסיבה לא ברורה בהצלחה

אני מועומדת לניתוח הוצאת רצועה מהברך לאחר (mri) "ארטרוסקופיה" ברצוני לדעת האם שמים משהו במקום בכדי שלא תהיה שחיקה של הסחוס או... נזק אחר תודה מראש

תודה רבה על התשובה המהירה. למחרת עברתי את הניתוח וכרגע אני בשלב השיקום והחזרה להליכה נורמלית. שוב תודה. עודד

ד"ר לב אל אסא שלום רב, כבר מזה מס' שנים שאני סובלת מכאבים בשוקיים הקדמיות כאשר אני מבצעת תנועות מסויימות כמו החלקה על רולרבליידס או סקי וכו', לטענת האורטופד מדובר בשין ספלינט ולטענתו אין מה לעשות חוץ מלחכות מס' שנים עד שיעבור לבד, אני כבר 4 שנים עם אותה התופעה ואין כל שיפור, האם יש משהו לעשות בנדון? וכמו כן ממה זה נובע?

הכאב של "שין ספלינט" ממוקם בצד הפנימי קדמי של השוק במיוחד לאורך השוליים הפנימיים של עצם השוקה הגובלת עם שרירי הקיבורת,בדרך כלל מאפיין אותו כאב בעת ריצה דווקא. במידה שהכאב הוא ממש באזור השרירי שבקדמת השוק מעט חיצונית לרכס של עצם השוקה יש לחשוב על אפשרות אחרת כמו תסמונת מדור כרונית או קיצור של שרירים. חשוב לדעת איזה תנוחות ותנועות בדיוק גורמות לכאב .

החלקה על רולרבליידס היא פעילות גופנית מצויינת, המפתחת לא רק שרירים אלא גם חושים נוספים: שווי משקל וכד'. אולם , יש להמנע מנפילות קשות העלולות לקלקל את החוויה.

איפה אוכל לקבל מידע מקיף יותר לגבי ההשלכות הרפואיות של ההחלקה על תפקוד הרגליים, הברכיים ופרטים נוספים?