כדור גולף: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכדור גולף?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כדור גולף: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בשבוע 14+4. בסקירה מוקדמת נצפה אתמול "מוקד אקוגני בחדר שמאל". האם מומלץ לבצע דקור מי שפיר?

מוקד אקוגני בחדר שמאל בלב (ECHOGENIC CARDIAC FOCI, "כדור גולף") הינו אחד מה"סמנים הרכים" העלולים להעלות את הסכון לבעיות כרומוזומליות (כמו קפל עור צווארי מעובה, הרחבת אגני כליות וכו). זהו אינו מום לב אלא הסתיידות על עלי אחד המסתמים (לרוב המסתם המיטרלי שמפריד בין העלייה השמאלית לחדר השמאלי). מקובל שכאשר נמצא "סמן רך" אחד הוא אינו אינדיקציה לבצוע דקור מי שפיר - קיום 2 ממצאים כאלה אכן מעלה יותר את הסכון. בכל מקרה התייעצי גם עם גנטיקאי.

שלום, אני בחורה צעירה ורזה מאוד, לפני 4 חודשים בערך החלקתי עם הקטנוע בזמן נסיעה על הצד השמאלי של הגוף, קיבלתי מכה רצינית בצד של הירך, נהיה לי כחול ענק ונפיחות ממש בולטת, זה היה נראה כמו חצי כדור גולף שבולט.לא הלכתי לבדוק, המשכתי לתפקד באופן רגיל, הכחול נעלם אחרי זמן מה, וכיום עדיין יש לי נפיחות קטנה וכאב קל. האם זה אמור לעבור מעצמו? האם ללכת לראות שלא נגרם נזק?

לפי המהלך עד כה נראה שזה יעלם

מסקירה שנייה התגלה אצל העובר מוקד היפראקוגני בחדר השמאלי - מה המשמעות ? האם יכול להיעלם ומתי ? האקו לב עוברי תקין , אבל הרופא בכל זאת ממליץ על דיקור מי שפיר למרות שאני כבר כמעט בשבוע 25. עקב חששות אחרי שעברתי הפלות אני מתבלבטת אם לעשות מי שפיר (אני בת 42, בהריון בסיכון גבוה מתורמת ביצית, ואין לי עדיין ילדים ביולוגיים).

שלום. אם המוקד הינו באמת מוקד אקוגני רגיל, או כדור גולף, הממצא אינו מהווה בעיה לבבית בתפקוד או מבנה. המוקד מעלה את הסיכון לתסמונת דאון פי 1.5, ואת יכולה להחליט אם לבצע דיקור או לא לפי הסיכון שלך, כאשר חשוב לחשב לפי גיל התורמת. המוקד יכול להעלם או להשאר אך לא מהווה בעיה. בכל מקרה מומלץ יעוץ גנטי. בברכה ובהצלחה דר' הר-טוב

האם גולף בול בחדר השמאלי של הלב הוא תורשתי? כי גם בהריון הקודם וגם עכשיו אמרו לי שיש נקודה בחדר השמאלי של הלב?

הי נויה לא אין זה תורשתי GOLF BALL" הנו אזור הנראה באולטרסאונד היפראקוגני (לבן- מזכיר כדור גולף). ממצא זה במידה והוא ממצא יחיד מעלה את הסיכוי לתסמונת דאון פי 2-3 מההסיכוי הבסיסי.