פרפנזין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התרופות שגורמות לעלייה במשקל

אתם עושים הכל כמו שצריך ובכל זאת עולים במשקל? לא שיניתם דבר בהרגלי האכילה שלכם, אך הקילוגרמים מצטברים? אולי התחלתם ליטול תרופה חדשה מבין שלל תופעות הלוואי שגורמות תרופות, בהן גם תופעות מסכנות חיים, ישנה תופעה שנתפסת כ"קלה" או כמחויבת המציאות. מדובר בעלייה במשקל. עבור חלק מהמטופלים זו תופעה מטרידה מאוד ואף כזו הגורמת לעיתים להפסקת הטיפול התרופתי. העלייה במשקל עשויה להיתפס כמועקה נוספת על המחלה ועל הצורך המטריד בנטילת טיפול תרופתי כרוני.המנגנונים הגורמים לעלייה במשקל שונים בין קבוצות שונות של תרופות. צבירת המשקל עשויה להיגרם בעקבות צבירת נוזלים בגוף או בגלל שינוי פיזור השומן בעקבות עלייה בתיאבון, בעקבות שינויים במצב הרוח או בשל שינוי בחילוף החומרים.אצל חלק מהמטופלים, העלייה במשקל תהיה הדרגתית ואצל חלק אחר היא עלולה להיות חדה וניכרת.ככל שאופן הפעולה של תרופות נעשה מובן יותר וככל שנצבר מידע רב יותר מרחבי העולם על...
ללמוד עוד על פרפנזין
התרופות שגורמות לעלייה במשקל-תמונה

אתם עושים הכל כמו שצריך ובכל זאת עולים במשקל? לא שיניתם דבר...

מאת: שני כרמי
02/05/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפרפנזין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פרפנזין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני לא יודעת מה לעשות כבר אני לא מצליחה לצאת מזה לפניי חמישה חודשים התחיל לי צלצול באוזניים ומאז אני לא מצליחה לחזור לעצמי ואני לא רוצה לחיות כבר. אני בת 40 ,רווקה גרה עם ההורים והם כבר לא יודעים מה לעשות איתי בחיים לא לקתי תרופות פסיכיאטריות ובגלל הטנטון התחלתי לקחת ושום דבר לא עזר לי לחרדות האלה ואני כבר פוחדת להישאר לבד בבית(לא קורה הרבה) בהתחלה הרופא אף אוזן גרון רשם לי קלונקס זה אומנם עזר לי לישון יותר טוב בלילה ואולי טיפה הרגיע אותי אבל זה היה רק לחודש ואז הפסיכיאטר נתן לי פרפנאן וגם לא עזר ועכשיו אני עם סרווקל וגם לא עוזר, מה אני אעשה!!!? ההורים כבר אומרים לי שאם אני לא אצא מהדיכאון יאשפזו אותי, מה לעשות!? הייתי בחורה שמחה וחזקה לפניי זה מה עושים?!!

תנסי לבקש מהפסכאטר לקחת גם קפסולה של מודאל 50 מג

האם אפשר לשלב אומגה 3 עם ריכוז גבוהה בעיקר של החומצה EPA וגם DHA עם פרפנאן, ליטיום, פריזמה, דקינט וחומצה פולית תודה רבה!

אכן כן תרגיש טוב!

שלום דוקטור! לכמה זמן מותר לקחת קלונקס? הבנתי שאי אפשר להרבה זמן(סיימתי עכשיו חודש קלונקס) איזה כדור אני יכולה לקחת בקביעות שגם יפיג חרדה וגם יתן שינה טובה? תודה מראש!

רציתי לציין שנהייה לי חרדות ופחדים לאחר הופעת טנטון פתאומי הוא אומנם נחלש לאחר שרופא אא"ג נתן לי קלונקס לחודש אבל החרדות נשארו לי ,לפניי רופא האאג הייתי אצל פסיכיאטר שנתן לי פרפנאן 0.4 לחודש ולא לקחתי כי פחדתי והעדפתי קלונקס ,מה עושים? האם עקב מצבי אנימיכולה להתחיל עכשיו פרפנאן למרות שסימתי קלונקס לפניי יומיים? מחכה לתשובה ,תודה דוקטור

כדאי לא לקחת על בסיס קבוע את הקלונקס רק בעת הצורך יכול לגרום לתלות .

קלונקס בעת הצורך , ממליץ על מתן ציפרלקס למשל

אפשר לנסות מירו 30 מג בלילה

עניתי כבר

,תנסה משהו טיבעי בשם LASEA 80 MG

שלום, אני לוקחת תרופת Perphenan (24 mg) ליום באופן קבוע ומרגישה איתה טוב מאד. ברצוני להיכנס להריון אך הורמון הפרולקטין אצלי גבוה מהנורמה ולכן אני מקבלת ווסת לעתים רחוקות, הדבר גורם לכך שאין לי ביוץ. רופא נשים שלי רוצה שאני אקח תרופה להורדת הפרולקטין בשם Parlodel, 2.5 mg, חצי כדור ליום, עד שאכנס להריון. ידוע לי שבנוסף לפעילותו של פרלודל להפחית הפרשת פרולקטין הוא מגביר הפרשת החומר דופאמין במוח ובשל כך הוא עלול לנגוד את פעילותו של פרפנאן המפחית הפרשת דופאמין וכן להיפך. שאלתי היא האם המינון של פרלודל הוא סביר כדי שלא יפגע בפעילות הפרפנאן ולהפך? האם השילוב התרופתי הנ"ל יכול לדרדר את מצבי הנפשי?

תרופות אנטיפסיכוטיות, בעיקר מדור ראשון יכולות לגרום לעליה ברמת הפרולקטין ובכך לגרום להפסקת הוסת או קושי בכניסה להריון. יש מספר דרכים להתמודד עם עליה ברמת הפרולקטין, הפחתה במינון התרופה האנטיפסיכוטית, החלפה לתרופה מדור שני (סרוקוול) או שלישי (אביליפיי), או הוספה של תרופה אגוניסטית לדופמין (ברומוקריפטין) כפי שהציע רופא הנשים שלך. אגוניסטים של דופמין עלולים לגרום להחמרה בפסיכוזה אבל יש מספר מחקרים בהם ברומוקריפטין הביא לירידה בפרולקטין ולא גרם להחמרה בפסיכוזה. בכל מקרה כדאי שההחלטה על טיפול תרופתי תהיה יחד עם הפסיכיאטר ולא רק של רופא הנשים כדי שיהיה מעקב אחר המצב הנפשי.