גרניסטרון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כימותרפיה: למנוע בחילות והקאות

הכימותרפיה פוגעת בתאי הקיבה ונשלחים אותות כימיים ל"מרכז ההקאה" במוח, הגורמים לבחילות או הקאות. לא ניתן למנוע את התופעה לחלוטין, אך אפשר לצמצמה אחד מהדברים ממנו מפחדים חולי סרטן, מלבד המחלה עצמה, הוא הטיפולים הקשים הנלווים אליה ובהם הטיפול הכימותרפי. טיפולים כימותרפיים מתבססים על חומרים כימיים, שמטרתם לסלק את התאים הסרטניים באמצעות פגיעה ביכולת החלוקה שלהם. בדרך כלל, מי שניזוק בטיפול הכימי הם התאים הסרטניים המתרבים בקצב מהיר וגורמים להתפשטות הסרטן בגוף. עם זאת, ישנם תאים נוספים כמו תאי עור ותאי עצם או תאים המצפים את הקיבה, שבדרך כלל נפגעים גם כן וגורמים בשל כך לתופעות לוואי לא קלות. כאשר תאי הקיבה נפגעים, נשלחים אותות כימיים ל"מרכז ההקאה" במוח, הגורמים לבחילות או הקאות. הבחילות עלולות להגיע בתוך 24 שעות מאז התחיל הטיפול. ישנן גם בחילות מושהות המופיעות בטווח של בין יום לחמישה ימים מאז תחילת הטיפול הכימותרפי. על פי ד"ר...
ללמוד עוד על גרניסטרון
כימותרפיה: למנוע בחילות והקאות-תמונה

הכימותרפיה פוגעת בתאי הקיבה ונשלחים אותות כימיים ל"מרכז...

מאת: מערכת zap...
30/04/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגרניסטרון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גרניסטרון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום הבת שלי סובלת מהתכווצויות וכאבי בטן מהקיבה והקאות היא לוקחת לוסק קבוע ותרופות פסיכאטריות קבועות פריזמה 20מג ומירו 30מג הכאבים לא נותנים לה רוגע אז הרופאה הוסיפה לה חצי כדור חדש לשינה של רונקסין...היינו במיון ושם הרופאים נתנו לה לכאב פפברין 40 פעמים ביום וסטרון(קיטריל) פעמים ביום אני לא יודעת איזה מהתרופות שנתנו לה או לכאב או להקאה מחליש אותה והיא לא מצליחה להרים את הגוף שלה מהמיטה מאוד חלשה...האם זה הפפברין או הסטרון? והאם מותר לקחת אותם הרבה זמן? והאם מותר לקחת אותם עם כל התרופות שרשמתי כי הרופאים אומרים שכן ואני פוחדת...תודה.

אכן אין מניעה לקחת ביחד, אבל חשוב לציין שלסטרון יש השפעה על נוירוטנסמיטר שנקרא סרטונין, וגם מירו בנוסף לפריזמה. ולכן שלושה תרופות שמשפיעות על הרמות שלו וזה יכול להסביר את התלונות שיש לה. בנוסף טיפול בסטרון עלול לגרום להפרעות קצב בלב יחד עם פריזמה שמצריך ניטור ומעקב, ולכן יש לשקול הטיפול מחדש בסטרון אבל לפחות לקצר משך טיפול ככל האפשר.

תודה על התשובה, אבל בכל זאת מה אני עושה אם הילדה מקיאה וצריכה עזרה למניעת ההקאה בגלל זה נתנו סטרון למרות שיודעים שהיא לוקחת את כל הכדורים. ולמרות ששאלתי המון פעמים את הפסכיאטרית אם יש בעיה לקחת את זה ביחד עם הכדורים והיא אמרה שאין. ושאלה נוספת אם יש לך המלצה על כדור הרגעה מיידי לכאבים עצביים שלא כמו קלונקס אולי טבעי.

שלום רב, אני מנסה זמן מה להכנס להריון כאם יחידנית, 7 הזרעות שהניבו הריון בנסיון השלישי שהסתיים בהפסקת הריון בשבוע 9, ומאז שתי הפריות והחזרת מוקפאים סהכ 6 נסיונות נוספים שהניבו מספר הריונות כימיים שלא החזיקו מעבר לכמה ימים. הרירית שלי בהחזרה היא בסביבות ה 10 ממ, החזרה על בסיס טבעי תמיכה בפרוגסטרון. התכנון לשלב הבא זה עוד מחזור של מוקפאים עם תמיכת אובטרל ואם לא ייקלט אז בדיקת פיפל ופרוטוקול ארוך . השאלות שלי הן: אם הכל תקין, פרופיל הורמונלי תקין, אין בעית קרשיות או אנטיבודיס (ממתינה לבדיקת קריטיפ שתקוע בשביתת הדסה) האם יש משהו שניתן לעשות או להוסיף לטיפול בכדי להגדיל את הסיכויים. האם יש עוד בדיקות שניתן לערוך? האם פרוטוקול ארוך מניב ביציות יותר איכותיות? בכל שאיבה יש לי מספר סביר של ביציות ששורדות הקפאה.(עד כה הדיכוי היה בעזרת לטרוזול בשל נשאות ברכה) תודה

אין לי מספיק נתונים לענות לך, אני אפילו לא יודע בת כמה את. אבל יש היום שיטות מצוינות לשפר את סיכויי ההצלחה והעובדה שרוב הנשים מצליחות להרות.

לליאת שלום, קודם כל תודה על התשובות המהירות ושנית סליחה על הנדנוד. האם יש כדור הרגעה יותר חזק מהקלונקס בעל טווח השפעה גדול יותר? איזה תרופות נגד בחילות שהן לא פראמין וטרבמין קיימות? קראתי שסרוקסט לוקחים בבוקר אולי יש לך מושג למה לי היא אמרה לקחת בערב? שיהיה לך שבוע נפלא ומועדים לשמחה.

קרן שלום, תרופות לטיפול בבחילות דורשות מרשם רופא, ואין לצרוך אותן ללא הוראה מרופא. מוטיליום ניתנת לבחילות והקאות ולזירוז מעבר האוכל במערכת העיכול. זופרן או סטרון ניתנות לבחילות והקאות על רקע טיפולים כמותרפיים או לבחילה אחרי ניתוח. לסחרחורות מלוות בבחילות על רקע מחלת מנייר, נותנים סטונרון. ישנן אופציות אלטרנטיביות כמו תכשירי ג'ינג'ר, וצמידי סי-בנד. קלונקס משתייכת למשפחת תרופות הרגעה בשם בנזודיאזפינים. במשפחת תרופות זו יש מגוון רחב של תרופות בעלות פוטנטיות ומשך פעולה שונה, התייעצי עם רופא לגבי התרופה המתאימה ביותר עבורך. שאלי את הרופאה למה רשמה לך לקחת סרוקסט דווקא בלילה. ליאת

האם יש התנגשות בין סרוקסט למוטיליום?

אני רגישה לפרמין הוא גורם לי לזיעה, סחרחורת, רעידות, פריחה ומתנפחות לי השפתיים. האם קיימים בשוק כדורים נוספים נגד בחילות? איזה תרופה מבין הבאות יכולה לגרום לבחילה: סרוקסט, לוריוון, קלונקס, אמביאן?

שלום, קיימים מספר כדורים לטיפול בבחילות אך חשוב לדעת את הסיבה לבחילות, האם את בהריון, האם הבחילות הן תופעת לוואי של תרופה אחרת וכו'. למשל: דומפרידון (שם מסחרי: מוטיליום), דימנהידראנאט (טרבמין), פרומתזין, גרניסטרון (סטרון, קיטריל וגרניסטרון- טבע). השימוש בתרופות אלו מחייב מרשם רופא (מלבד טרבמין) וכן צריך לקחת בחשבון אם את בהריון או מניקה. אם הבחילות הן כתוצאה מטיפול תרופתי אחר נהוג לחפש אלטרנטיבה לאותו טיפול ולא "לטפל" בתופעת הלוואי בעזרת תרופה נוספת. לגבי תרופות הגורמות לבחילות: פארוקסטין (סרוקסט): גורמת לבחילות באחוז די גבוהה מהמטפולים (19-26 % לפי Lexicomp) לוראזפאם (לוריוואן): גורמת לבחילות אך באחוזים נמוכים יותר מהמטופלים (בין 1-10%) קלונזפאם (קלונקס): גורמת לבחילות אך באחוזים נמוכים יותר מהמטופלים (בין 1-10%) זולפידם (אמביאן): גורמת לבחילות אך באחוזים נמוכים יותר מהמטופלים (בין 1-10%) האם את נוטלת את התרופות האלה? ביחד? בברכה אליאס