פוליטרופין אלפא: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפולי פוריות: אמת ומיתוס

למרות שפע המידע הנגיש ברשת ובספרות המודפסת, יש לא מעט מיתוסים בנושא טיפולי פוריות, שמשום מה השתרשו עמוק בתודעה. הגיע הזמן להפריכם חושבים שאתם יודעים הכל על טיפולי פוריות? כדאי שתחשבו שוב. למרות שפע הכתבות והדיווחים באמצעי התקשורת ועל אף המידע הרב שניתן למצוא באינטרנט, בתודעת הציבור השתרשו כמה תפיסות מוטעות שצריך לעקור מן השורש:אם לא הרינו תוך חודשיים-שלושה, סימן שיש בעיהלזוגות רבים ציפיות גבוהות ביחס לפריון שלהם והם מניחים שהיריון יושג במהרה. במיוחד לאחר שנים רבות של הקפדה על הימנעות מהיריון לא מתוכנן, זוגות חשים שההיריון יושג ברגע שיחליטו להפסיק להשתמש באמצעי מניעה. בפועל, רק כמחצית מהזוגות יהרו תוך חצי שנה. עם זאת, כ-85% מהזוגות ישיגו היריון תוך שנה אחת ולכן מומלץ לאחר שנה של ניסיונות כושלים לפנות לרופא לייעוץ. אם יש בעיה ידועה, למשל מחזור לא סדיר או שהאישה בת יותר מ- 35, מומלץ להתחיל בבירור כבר בתום חצי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפוליטרופין אלפא

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות חולים כרונים רבים מפגינים חוסר היענות לטיפולים תרופתיים. גם נטילה חלקית של תרופות, בעיק...
טיפולי פוריות - תמונת המחשה
טיפולי פוריות מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון? איך מתכוננים לטיפולי הפוריו...
ללמוד עוד על פוליטרופין אלפא
טיפולי פוריות: אמת ומיתוס-תמונה

למרות שפע המידע הנגיש ברשת ובספרות המודפסת, יש לא מעט...

מאת: פרופ' זיידמן...
27/01/2013
רפואה סינית וטיפולי פוריות-תמונה

הרפואה הסינית מהווה נדבך חשוב מאוד בטיפולי הפוריות, החל...

מאת: שרון אלישע...
30/11/2008
תרופות פיריון - 2006 (העדכון המלא)-תמונה

עולם תרופות הפיריון משתנה במהירות מסחררת - כל החידושים, כל...

מאת: פרופסור...
13/12/2005
תרופות פיריון: המדריך המלא-תמונה

לקסיקון תרופות הפיריון המלא - כל השמות, כל ההשפעות: מנוגון?...

מאת: פרופ' זיידמן...
27/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפוליטרופין אלפא?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פוליטרופין אלפא: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 41 סבב ראשון גונל+מונפור+צטרוטיאיד נשאבו 10 ביציות הופרו 4 ,לא צלח. ללא תופעות לוואי חוץ מנפיחות. הרופא החליט בפרוטקול הזה לתת לי פרגובאריס,טוען שיותר טוב גם להגדלת מס הזקיקים וגם להשרשה טובה יותר.. 1) האם הדבר באמת הוכח ונכון? 2) האם ישנו סיכוי באמת שיש עלייה במס׳ מקרים של מטופלות שהפרגןבריס גרם לגירוי יתר בשחלות? התחלתי אותו היום וכבר מרגישה קצת כאבי בטן,האם יש צורך להילחץ?

פרגובריס מכיל את אותו ההורמון: FSH רקומביננטי אבל בתוספת LH. אני חושב (וגם הוכח במחקרים רבים) שתוספת ה-LH חשובה בפרט לנשים בגיל מעל 40.

שלום פרופ בת 38 ללא ילדים והריונות. מזה 10 חודשים מנסה להכנס להריון מזרע תורם. 3 סבבים טבעיים, 2 עם הורמונים ו2 IVF. עושה רושם משחודש לחודש הבדיקות שלי נהיות גרועות יותר ויותר. בינואר פרופיל הורמונלי אסטרדיול 152וFSH 3.62 במאי לפני שהתחלתי לקחת הורמונים להזרעה אסטרדיול 96 פרוגסטרון 0.8 וLH 3.13 בIVF ראשון 5 ביציות נשאבו 2 הופרו עובר אחד שרד והוחזר. טיפול שני נשאבו 2 ביציות לא בשלות בכלל שני הטיפול צטרוטייד ומנופור עם פיוריגון/פרגובריס במינונים של 300 ו450. הוגדרתי אחר כבוד כתגובה שחלתית נמוכה. התחלתי בחודש שעבר טיפול בדיקור. החודש (אחרי חודש הפסקה) הייתי אמורה להתחיל פרוטוקול קצר של דקא ופרגובריס החל מהיום הראשון התחלתי להזריק דקא 0.1 (הרופא שלי בחול והיה צריך לעכב קצת את הסבב) ביום השלישי למחזור אסטרדיול 337 פרוגסטרון 6.4 FSH 12 LH1.6 המשכתי עם הדקא ביום החמישי אסטרדיול 1147 פרוגסטרון9.4 זקיקים 10 10 12 14 רירית 4.5 הונחיתי להמשיך עם הדקא ולעבור בדיקות ביום 8. שאלותי 1. האם זה הגיוני ? או שההורמונים פשוט משגעים את הגוף שלי? 2. האם יש טעם להמשיך את הסבב במידה ואפילו הפרוגסטרון ירד? 3. האם פרוטוקול קצר מומלץ במצבי? 4. האם כדאי לעבור לסבבים טבעיים? 5. האם כדאי לעשות הפסקה? תודה ושבת שלום

1. זה משקף את התגובה השחלתית שלך. 2. אולי. 3. לעתים. 4. אפשר לשקול. 5. אם התעייפת.

שלום רב, נמצאת בטיפולים עם זריקת פיוריגן. חודשים שעברו הביוץ קרה ביום ה -12_11 למחזור וקצב הזקיקים גדל מהר מאוד! 1- האם זה תקין שהזקיקים גדלים מהר כל כך והאם מעיד על משהו? 2- קיבלתי מחזור ב 7-3 ומחר אני אמורה להתחיל פיוריגון במינון 66 . קבעתי צילום רחם ב 19-3 . מה ניתן לעשות שהביוץ לא יהיה לפני או ביום הצילום? יש דרך להאט את קצב גדילת הזקיקים אולי להפחית במינון הפיוריגון? תודה רבה!!

1. תגובה טובה. 2. אפשר לנסות להפחית את המינון או להקדים את תאריך הצילום.

שלום היום ביצעתי מעקב זקיקים יום 12 למחזור עם 62.5 גונל f ואלה התוצאות: שחלה ימין זקיק 17 שחלה שמאל זקיק 15 וזקיק 12 פרוגסטרון : 0.72 ng/ml Pg/ml E2: 730.97 החודש החלטנו לעשות הזרעה כפולה וחוששת שנפספס הרופא טוען שצריך לבצע הזרעה בעוד יומיים כלומר ביום ה 14 וה 15 למחזור לדעתך אכן זה כך? או שיש לבצע את זה כבר מחר ביום ה 13?

רצוי להמשיך את הגונל עוד היום ומחר. מחרתיים לקבל אוביטרל ו-36 שעות אח"כ לבצע הזרעה.