אטופוסיד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן השחלה: אבחון וטיפול

חשה באי נוחות בבטן וסובלת מגזים ונפיחות? זה הזמן לבדוק אם לא חלית חלילה בסרטן השחלה ולבחון דרכי טיפול סרטן השחלה, הידוע גם כ"מחלה המתגנבת", הוא הסרטן החמישי בשכיחותו בקרב נשים וגורם התמותה הראשון מבין גידולי מערכת המין הנשית. השחלות הן האיבר האחראי על הבשלת הביציות וייצור ההורמונים הנקביים: האסטרוגן והפרוגסטרון. גידול בשחלות מתבטא בהתנהגות לא תקינה של חלק מתאי השחלה, בהתרבות לא מבוקרת שלהם ושליחת גרורות, העלולות לפגוע ברקמות אחרות בגוף. סיבת התפתחות המחלה אינה ברורה דיה. בחלק מן המקרים (10%-5%) נגרמת המחלה משינויים בגנים שונים היוצרים את המעבר לתא הסרטני. עד כה אותרו מספר גנים כאלו, העיקרי שבהם הוא הגן BRCA, הידוע גם כגורם מרכזי להיווצרות סרטן השד. מלבד זאת, קיים קשר משפחתי ברור להיווצרות סרטן השחלות, קרי: הופעה של סרטן שחלה בקרב בנות משפחה קרובות, מעלה את השכיחות להיווצרות המחלה....
ללמוד עוד על אטופוסיד
סרטן השחלה: אבחון וטיפול-תמונה

חשה באי נוחות בבטן וסובלת מגזים ונפיחות? זה הזמן לבדוק אם...

מאת: ד"ר תמר...
24/10/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאטופוסיד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אטופוסיד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אבא שלי סיים טיפול בכימו מסוג קרבופלטין עם אטופוסיד (6 טיפולים סהכ) וסדרה של 30 הקרנות לבית החזה, לאחר שנמצא גידול מסוג תאים קטנים בבית החזה שלו,ללא גרורות. עקב דלקת ריאות הוא אושפז מיד בסוף סדרת ההקרנות ונעשה לו סיטי (רגיל). תוצאות הסיטי מראות על שיפור קל בגודל הגידול, אם כי ייתכן ויש ממצאים של גידול חדש שטרם נראה בבדיקות הסיטי הקודמות. אילו טיפולים נוספים ניתן לתת על מנת לטפל בגידול, שכרגע עדיין נמצא באופן מקומי וללא גרורות, לפני שהסרטן יתפשט? קראתי שישנם טיפולים ביולוגיים וטיפולים עי הורמונים, כגון אוקסיטוצין ועוד. אשמח לשמוע מה מציעה היום הרפואה למי שהטיפול לא עזר עד כה. יש לציין שהאונקולוג המטפל אמר לחכות חודשיים, אך מבחינתנו חודשיים ללא טיפול משמעו גזר דין לאבי, שכן מדובר בגידול אלים המתפשט במהירות. אשמח לשמוע על מחקרים המתקיימים בתחום המחלה של אבי, והאם יש מחקרים מתאימים שניתן להצטרף אליהם? המידע ברשת רב ומבלבל... תודה וסליחה על אורכה של ההודעה.

לאני שלום מניעה ריפוי והחלמה מסרטן זה לא חלום "יש תקווה לחיים חדשים לכול חולי הסרטן " תכשיר אנטי סרטני S.N.H.C.D סוד הריפוי הטבעי בתזונה על לסרטן Secret of natural healing cancer diet תכשיר S.N.H.C.D גורם למוות תאי סרטן בלבד . תכשיר S.N.H.C.D מגבירים את אספקת החמצן לתאי הסרטן ותהליך זה כשלעצמו- בולם את ההתנהגות המתפשטת של תאי הסרטן, ומונע היווצרות גרורות ברקמות אחרות של הגוף. תכשיר S.N.H.C.D מעכב את התפשטותם של גרורות סרטניות והתקדמותם בגוף. תכשיר S.N.H.C.D הוא תכשיר טיפול מרכזי באצידוזיס (חומציות יתר של הדם). תכשיר S.N.H.C.D מכחיד את התאים הסרטניים המיקרוסקופיים תחת בקרה צמודה. תכשיר S.N.H.C.D תאי הסרטן מתקשים לחיות בהרכב התכשיר תכשיר S.N.H.C.D מסלק קרינה מייננת שהצטברה בגוף ואשר בעצמה עלולה לחולל מוטציות בתאים נורמאליים והתפתחות סרטן . תכשיר S.N.H.C.D מאיץ את תהליך חילוף החומרים בגוף . תכשיר S.N.H.C.D גורם לייצור כדוריות דם אדומות ומעלה את רמות האנרגיה. תכשיר S.N.H.C.D מתפרק בגוף מהר יותר מאשר מתפרק סוכר רגיל. תכשיר S.N.H.C.D נחשב כתוסף מזון טבעי ומזין כמקור טבעי לברזל ומינרלים שונים. תכשיר S.N.H.C.D בעל אינדקס גליקמי גבוה ולא מומלץ לחולי סכרת .

תכשיר אנטי סרטני S.N.H.C.D סוד הריפוי הטבעי בתזונה על לסרטן Secret of natural healing cancer diet Тайны естественной диете рака исцеление 自然愈合癌症饮食的秘密 سر الشفاء الطبيعية النظام الغذائي سرطان راز رژیم غذایی درمان سرطان طبیعی 自然治癒癌の食事療法の秘密 טיפול אלטרנטיבי בכול סוגי סרטן השונים כולל סרטן גרורתי הטיפול בתכשיר S.N.H.C.Dלא מתאימה לסרטן הדם (לוקמיה) הרכב החומר התכשיר מכילה התכשיר עשיר במינרלים באשלגן , סידן, ברזל וויטמינים מקבוצת B, חומצה פנטטונית ובכולין, וניאצין ,נתרן ,מימן פחמתי, סודיום ביקרבונט. חומצות שומן רוויות, פחמימות, סידן, ברזל, אשלגן, נתרן, זרחן, מגנזיום, אבץ וויטמין B. אין בחומר שום חומרים משמר 266 קלוריות של 100 גרם יחד עם קלוריות התכשיר גורם : תכשיר S.N.H.C.D גורם למוות תאי סרטן בלבד . תכשיר S.N.H.C.D מגבירים את אספקת החמצן לתאי הסרטן ותהליך זה כשלעצמו- בולם את ההתנהגות המתפשטת של תאי הסרטן, ומונע היווצרות גרורות ברקמות אחרות של הגוף. תכשיר S.N.H.C.D מעכב את התפשטותם של גרורות סרטניות והתקדמותם בגוף. תכשיר S.N.H.C.D הוא תכשיר טיפול מרכזי באצידוזיס (חומציות יתר של הדם). תכשיר S.N.H.C.D מכחיד את התאים הסרטניים המיקרוסקופיים תחת בקרה צמודה. תכשיר S.N.H.C.D תאי הסרטן מתקשים לחיות בהרכב התכשיר תכשיר S.N.H.C.D מסלק קרינה מייננת שהצטברה בגוף ואשר בעצמה עלולה לחולל מוטציות בתאים נורמאליים והתפתחות סרטן . תכשיר S.N.H.C.D מאיץ את תהליך חילוף החומרים בגוף . תכשיר S.N.H.C.D גורם לייצור כדוריות דם אדומות ומעלה את רמות האנרגיה. תכשיר S.N.H.C.D מתפרק בגוף מהר יותר מאשר מתפרק סוכר רגיל. תכשיר S.N.H.C.D נחשב כתוסף מזון טבעי ומזין כמקור טבעי לברזל ומינרלים שונים. תכשיר S.N.H.C.D בעל אינדקס גליקמי גבוה ולא מומלץ לחולי סכרת .

שלום לך יש עוד טיפולים אבל הייתי מציעה לחכות. גם דלקת ריאות יכולה להיראות כמו גידול וכך גם שינויים בעקבות הקרנה. לפי מה שאתה כותב הרושם אינו חד משמעי לגידול פעיל. בקיצור - סבלנות. בהצלחה

שלום רב, לםני שנה אובחנה אימי כחולת SCLC. עברה 5 טיפולים סיספחיטין+אטופוסיד (מתוכם 2 עם קרבופלטין בעקבות פגיעה בכליה), ו6 טיפולי אוםוטקאן. לאחר הטופוטקאן, המשיכה המחלה להתפשט על כן קיבלה טיפול אחד באדריאמיצין, אולם הטיפול גרם לקריסה של הגוף. לאחר שיצאה מזה קיבלה 6 טיפולים של ג'ימזאר, וכעת הופיעו גם גרורות בכבד. התחילה סבב נוסף של טיפולים בטקסול. שאלותי הן: א. כמה טיפולים כיממוטרפיים עוד ניתן לתת לה? (למיטב הבנתי ניתן לתת עד גבול מסויים כיוון שהגוף סופג ריעלים?) ב. לאור הממצאים שלמרות הטיפולים המחלה מתפשטת וישנן גרורות בכבד, האם ניתן לעמוד בממוצע כמה זמן עוד נותר? ומה ניתן לעשות במידה והכימו הנוסף לא יהיה יעיל? תודה ויום טוב.

שלום רב לשאלתך הראשונה - הגבול הוא אינו מוחלט אלא אינדיבידואלי, ולכן השאלה הספציפית לגבי אימך צריכה להיות מופנית לרופא המטפל שלה. גם השאלה השניה צריכה להיות מופנית לרופא המטפל. אומר רק שנראה שאימך מיצתה את רוב הטיפולים הקיימים. בוודאי שאין מקומי להתנבא לגבי תוחלת חייה. בהצלחה

מהי התרופה היעילה ביותר גם אם לא בסל התרופות לטיפול בסרטן ריאות מסוג תאים קטנים עם גרורה אחת שנשלחה לכיוון הריאה השניה ומה עושים כשהרופא לא מציע את זה אלא איזשהו טיפול כימי ישן. תודה מראש.

שלום לין לצערי אין תרופה חדשה יעילה במיוחד לסרטן ריאה מסוג תאים קטנים. נערכו הרבה נסיונות ולא הושגה פריצת דרך. הטיפול המקובל הוא ציספלטין + אטופוסיד (VP16).יש מחקר אשר הראה יתרון מינימלי למתן אירינוטקאן (נקראת גם קמפטו או CPT11) במקום האטופוסיד אך לא מדובר ביתרון כזה ששינה את הסטנסרט הטיפולי ולכן לא מקובל להמליץ על התרופה והיא לא נרשמה לאינדיקציה של תאים קטנים ולא נמצאת בסל. את יכולה לדבר על התרופה עם הרופא המטפל, ואת יכולה לרכוש אותה. היא קיימת בישראל. מכיוון שהיתרון שלה אינו מצדיק שינוי הסטנסרט לא מקובל להציע אותה לחולים, מה גם שהיא יקרה. בהצלחה

14/11/2008 | 16:19 | מאת: ד"ר אילן נ.ג
מתוך פורום סרטן ריאה

האם קיימים טיפולים (תרופות ) לסרטן ריאה שניתן לבצע בבית או שכולם דורשות טיפול בעירוי במסגרת אישפוז או אישפוז יום ? ובאותו הקשר, האם התרופות הביולוגיות גורמות לפחות תופעות לוואי קשות המוכרות מהכימותרפיה ?

רוב תכניות הטפול בסרטן הריאה אכן מחייבות מתן בערוי לוריד, במסגרת אשפוז יום בד"כ. עם זאת, קיימות תרופות ציטוטוקסיות פומיות שנלקחות בבית, ככל תרופה רגילה. במקרה של סרטן מסוג תאים קטנים (קבוצת מיעוט, כ 12%) אפשר במקרים מסוימים לטפל ב Vepesid וכן ב Topotecan, שהיא תרופת קו שני שעדיין לא זמינה בישראל בצורתה הפומית. בסרטן הריאה מסוג תאים לא-קטנים ניתן לטפל ב( Navelbine ( Vinorelbine פומי. תרופה זו רשומה ואפשר לתת אותה במסגרת ביטוחים משלימים, לפי תנאי הקופה.בדרך כלל, מבחינה מקצועית, תרופות אלה אינן בעדיפות ראשונה בבחירת הטפול אך יש מקרים ( החולה לא נייד, מתגורר במקום רחוק וכו') שתרופות אלה הן הפתרון לבעיה. אשר לתרופות הביולוגיות- ארלוטיניב (טרסבה) היא תרופת קו שני פומית, מיועדת לסרטן תאים לא קטנים, הנלקחת בבית. תופעת הלואי השכיחה היא פצעונים בעור והבאה אחריה בשכיחות- שלשול. התרופה נוחה יותר למטופל, בהשוואה לכימותרפיה.