ציפרוטרון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות ויתרונות יש להן? ומהי הגלולה שמתאימה לך ביותר? גלולות למניעת היריון הן אמצעי המניעה הנפוץ ביותר בקרב נשים צעירות בישראל. למרות קיומם של מגוון גדול של אמצעי מניעה אחרים, כמו התקנים תוך רחמיים, דיאפרגמות, קונדמים וזריקות, הגלולה הינה עדייין אמצעי המניעה היעיל והנוח ביותר עבור נשים רבות. קיימים שני סוגים עיקריים של גלולות: גלולות משולבות המכילות פרוגסטין (נגזרת של פרוגסטרון) ואסטרוגן, וגלולות המכילות פרוגסטין בלבד. יש גם גלולה למניעת היריון במצבים דחופים (גלולת "הבוקר שאחרי"), שמכילה מינון גבוה וחד פעמי של פרוגסטין בלבד.בישראל משווק כיום מגוון עצום של גלולות למניעת היריון, דבר המעורר בקרב נשים רבות את השאלה "מהי הגלולה שהכי מתאימה עבורי?" הגלולה המשולבת כאשר אומרים "גלולה", מתכוונים בדרך כלל לגלולה המשולבת שמכילה את שני...
ללמוד עוד על ציפרוטרון
הורמונים: מההתבגרות לגיל המעבר-תמונה

שינויים הורמונליים מלווים את האישה מגיל ההתבגרות (חצ'קונים,...

מאת: מערכת zap...
05/11/2013
גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?-תמונה

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות...

מאת: פרופ' זיידמן...
15/04/2012
שיעור יתר אצל נשים-תמונה

שיעור יתר בנשים הוא סימפטום העשוי להעיד על קיומה של בעיה...

מאת: ד"ר נירית...
23/03/2016
אנדוקרינולוגיה: שאלות ותשובות-תמונה

הפרעות בגדילה? בעיות הורמונליות? כל התשובות לכל השאלות...

מאת:
20/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לציפרוטרון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ציפרוטרון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בעבר קיבלתי טיפול שכלל דיכוי של רמות הטסטוסטרון והגברה של רמות האסטרדיול בדם. התרופות שקיבלתי היו אנדרוקור 10 מ"ג ומדבקות אוורל 100 + 50. הפסקתי את צריכת התרופות במכה וללא התייעצות עם האנדוקרינולוגית שהייתי אצלה במעקב. לאחר חודשיים בבדיקות דם שערכתי רמת ההורמונים היתה תקינה גם רמת הטסטוסטרון וגם רמת האסטרדיול בדם. לאחר כשנה וחצי רמת האסטרדיול היתה גבוהה במקצת - 154 pmol/l ולאחר שלוש שנים רמת האסטרדיול עלתה ל254 pmol/l. רופאת המשפחה שלי נתנה לי לבצע סקר הורמונאלי מלא עקב התרופות שלקחתי בעבר ורק רמת האסטרדיול יוצאת חריגה. בנוסף, אני מבצע גם בדיקה לתפקודי הכבד, כליות ובלוטות התריס והתוצאות תקינות. רציתי לדעת מה יכול לגרום להגברה של רמת האסטרדיול בדם [ גם תאוריות יתקבלו בשמחה]. * במקרים של סרטן האשכים או בסרטן בלוטת יותרת הכליה מופיעים הפרשות מוגברות של אסטרדיול בדם, אבל אין לי תסמינים לא לכך ולא לכך. רופאת המשפחה שלי שלחה את הממצאים להתייעצות עם אנדרוקרינולוג בשביל לבדוק אם יש צורך להתערבות קלינית אבל היא לא קיבלה תשובה חיובית. ככה שנשארתי ללא תשובות למה רמת האסטרדיול שלי בדם גבוהה וכמובן שזה גם גורם לתופעות לוואי.

שלום רב ייתכן ומדובר בהשמנה או שיש לשלול גידול של אשכים או אדרנל. מציעה לפנות לאנדוקרינולוג

נוטלת גלולות סרזט וקיבלתי טיפול חדש של כדורי אנדרוקור, אפשרי לנטול ביחד? או האנטיאנדרוגן מתפקד כגלולה? אם אפשרי לקחת ביחד מעדיפה כי זה אמצעי יעיל למניעת הריון.

שלום אפשר לקחת ביחד אנדרו קור לא מונע הריון

היי בדיקות הורמונליות ואולטרסאונד תקינים, אך סובלת מאקנה, שעירות יתר ואין מחזור ללא גלולות. 1. תפקודי כבד תקינים. האם מסוכן לקחת אנדרוקור 50 לכל החיים? אם כן, מה הסכנות? 2. במידה ורואקוטן, אלדקטון ואנדרוקור לא עוזרים לאקנה, יש פתרון אחר? 3. האם ניתן לתת סטרואידים לטיפול באקנה?

שלום אני חושבת שכדאי שתגיעי לביקור אצל אנדוקרינולוג

הייתי כבר אצל אנדריקונולוג. תור הבא עוד המון זמן. תוכלי בבקשה לענות לי לפחות על חלק מהשאלות?

אנדרוקור יעיל כאשר יש בדיקות דם לא תקינות -עליה בהורמון הגברי אקנה בעקרון היא בטיפול של רופא עור לא נותנים סטרואידים

בגלל שחלות פוליצסטיות, יש אצלי הורמון גברי מוגבר. יש דרכים להורדה? חוץ מהגלולות. שנית, אני מנסה זמן לב לקבוע תור לאנדרוקרינלוג וכל התורים רחוקים מאד, את מקבלת באופן פרטי? איך אוכל להגיע אליך (אני שייכת למכבי)

גילה שלום גלולות מורידות לרוב את רמת הטסטטוסטרון אבל יש גם כדורים נוספים כמו אלדקטון או אנדרוקור. לצערי יכולה לקבל מבוטחי מכבי רק דרך מכבי אבל מציעה שתרשמי בהמתנה לביטול

את אלדקטון או אנדרוקור - אני יכולה לקבל מרופאת משפחה בלי ביקור אצל אנדוקרינלוג? אני מיואשת שלא מוצאת רופא פנוי ומחפשת רופאים פרטים בנרות.

לא נראה לי