ציפרוטרון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות ויתרונות יש להן? ומהי הגלולה שמתאימה לך ביותר? גלולות למניעת היריון הן אמצעי המניעה הנפוץ ביותר בקרב נשים צעירות בישראל. למרות קיומם של מגוון גדול של אמצעי מניעה אחרים, כמו התקנים תוך רחמיים, דיאפרגמות, קונדמים וזריקות, הגלולה הינה עדייין אמצעי המניעה היעיל והנוח ביותר עבור נשים רבות. קיימים שני סוגים עיקריים של גלולות: גלולות משולבות המכילות פרוגסטין (נגזרת של פרוגסטרון) ואסטרוגן, וגלולות המכילות פרוגסטין בלבד. יש גם גלולה למניעת היריון במצבים דחופים (גלולת "הבוקר שאחרי"), שמכילה מינון גבוה וחד פעמי של פרוגסטין בלבד.בישראל משווק כיום מגוון עצום של גלולות למניעת היריון, דבר המעורר בקרב נשים רבות את השאלה "מהי הגלולה שהכי מתאימה עבורי?" הגלולה המשולבת כאשר אומרים "גלולה", מתכוונים בדרך כלל לגלולה המשולבת שמכילה את שני...
ללמוד עוד על ציפרוטרון
הורמונים: מההתבגרות לגיל המעבר-תמונה

שינויים הורמונליים מלווים את האישה מגיל ההתבגרות (חצ'קונים,...

מאת: מערכת zap...
05/11/2013
גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?-תמונה

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות...

מאת: פרופ' זיידמן...
15/04/2012
שיעור יתר אצל נשים-תמונה

שיעור יתר בנשים הוא סימפטום העשוי להעיד על קיומה של בעיה...

מאת: ד"ר נירית...
23/03/2016
אנדוקרינולוגיה: שאלות ותשובות-תמונה

הפרעות בגדילה? בעיות הורמונליות? כל התשובות לכל השאלות...

מאת:
20/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לציפרוטרון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ציפרוטרון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בעבר קיבלתי טיפול שכלל דיכוי של רמות הטסטוסטרון והגברה של רמות האסטרדיול בדם. התרופות שקיבלתי היו אנדרוקור 10 מ"ג ומדבקות אוורל 100 + 50. הפסקתי את צריכת התרופות במכה וללא התייעצות עם האנדוקרינולוגית שהייתי אצלה במעקב. לאחר חודשיים בבדיקות דם שערכתי רמת ההורמונים היתה תקינה גם רמת הטסטוסטרון וגם רמת האסטרדיול בדם. לאחר כשנה וחצי רמת האסטרדיול היתה גבוהה במקצת - 154 pmol/l ולאחר שלוש שנים רמת האסטרדיול עלתה ל254 pmol/l. רופאת המשפחה שלי נתנה לי לבצע סקר הורמונאלי מלא עקב התרופות שלקחתי בעבר ורק רמת האסטרדיול יוצאת חריגה. בנוסף, אני מבצע גם בדיקה לתפקודי הכבד, כליות ובלוטות התריס והתוצאות תקינות. רציתי לדעת מה יכול לגרום להגברה של רמת האסטרדיול בדם [ גם תאוריות יתקבלו בשמחה]. * במקרים של סרטן האשכים או בסרטן בלוטת יותרת הכליה מופיעים הפרשות מוגברות של אסטרדיול בדם, אבל אין לי תסמינים לא לכך ולא לכך. רופאת המשפחה שלי שלחה את הממצאים להתייעצות עם אנדרוקרינולוג בשביל לבדוק אם יש צורך להתערבות קלינית אבל היא לא קיבלה תשובה חיובית. ככה שנשארתי ללא תשובות למה רמת האסטרדיול שלי בדם גבוהה וכמובן שזה גם גורם לתופעות לוואי.

שלום רב ייתכן ומדובר בהשמנה או שיש לשלול גידול של אשכים או אדרנל. מציעה לפנות לאנדוקרינולוג

בגלל שחלות פוליצסטיות, יש אצלי הורמון גברי מוגבר. יש דרכים להורדה? חוץ מהגלולות. שנית, אני מנסה זמן לב לקבוע תור לאנדרוקרינלוג וכל התורים רחוקים מאד, את מקבלת באופן פרטי? איך אוכל להגיע אליך (אני שייכת למכבי)

גילה שלום גלולות מורידות לרוב את רמת הטסטטוסטרון אבל יש גם כדורים נוספים כמו אלדקטון או אנדרוקור. לצערי יכולה לקבל מבוטחי מכבי רק דרך מכבי אבל מציעה שתרשמי בהמתנה לביטול

את אלדקטון או אנדרוקור - אני יכולה לקבל מרופאת משפחה בלי ביקור אצל אנדוקרינלוג? אני מיואשת שלא מוצאת רופא פנוי ומחפשת רופאים פרטים בנרות.

לא נראה לי

צמצום השפעת הDHT? השערות שלי מקדימה נעשות דקות ומתבהרות, מה אני יכולה לעשות כדי למזער את התהליך?

לצמצום השפעת DHT בנשים קיימים 2 תכשירים: 1.אנדרוקור או בשמו הגנרי ציפרוטרון , תכשיר זה חוסם אנדרוגן 2. ספירונולקטון - גם הוא פועל דרך חסימת אנדרוגן. שני התכשירים האלה יכולים לשפר את צפיפות השיער ולעשות בהתקרחות בנשים. יש לזכור שיכולות להיות להם תופעות לוואי. טיפול PRP יעיל בעצירת נשירת שיער בגברים ובנשים ומביא לשיפור בצפיפות השיער הקיים , בניגוד לתרופות הנ"ל - הטיפול נטול תופעות לוואי

לגבי אנדרוקור שקלו לתת לי אותו יחד עם גלולות למניעת הריון. אבל בגלל שעברתי את גיל 40 פחדו מתופעות כמו שבץ וכאלה. מהו טיפול הPRP? והיכן ניתן לבצע אותו?

טיפול PRP הוא הזרקה לקרקפת של פלזמה עשירה בטסיות. טכנית זה נעשה ע"י איסוף דם מווריד כמו בכל בדיקת דם. לאחר מכן הדם עובר סירכוז במהלכו מופרדים תאי דם אדומים מהטסיות הודות לצפיפות שונה. בשלב האחרון שואבים את הנוזל עם ריכוז טסיות גבוה ומזריקים לקרקפת. אני ועוד רופאים נוספים מבצעים טיפול זה. הפרמטרים החשובים ביותר בטיפול: ריכוז הטסיות ושיטת ההזרקה לקרקפת. אצל רופאים שונים יש ריכוזים ושיטות הזרקה שונות.

האם התרופה אנדרוקור משפיעה על האנזים 5 אלפא רדוקטאז? האם היא חוסמת אותו כמו שהתרופות פרופסיה ואבודרט עושות? תודה מראש

המנגנון מעט שונה, חסימה של הקולטנים במוח וברקמות