תרופות נגד שיעול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מתכוננים לחורף: כך תחזקו באופן טבעי את המערכת החיסונית של ילדכם

התקררות, נזלת, כאבי אוזניים, כאבי גרון וחום - מערכת החיסון נחלשת כתוצאה מעודף חומציות ועצבות. בתאל קבלו, מטפלת ברפואה סינית מסורתית המתמחה בטיפול בילדים מרחיבה בנוגע לחיזוק מערכת החיסון, משתפת ב"תרופות סבתא" טבעיות, שניתן להכין ממצרכים זמינים ויום יומיים המצויים בכל מזווה ולקראת הסוף היא מגלה את המרכיב הסודי, שנחוץ לכולנו רבים סוברים, שחיסונים מחזקים את מערכת החיסון, חיסוני שפעת ובקרוב חיסוני קורונה, אך, לפני הכל, מערכת חיסון חזקה מבוססת על מניעה, המבטיחה חוסן רגשי וחוסן גופני. החוסן הרגשי הוא עמוד השדרה הפנימי, המאפשר לאנשים להתבטא ולבטא את רגשותיהם כחלק מהליך של "סילוק רעלים" בדומה לעקרונות הרפואה הסינית, התופשים כי רגשות עצורים גורמים למחלות. כל רגש "מתגורר" בתוך איבר: הכעס גר בכבד הפחד גר בכליות העצב גר בריאות השמחה גרה בלב הדאגה והמתח גרים בטחול/ קיבה. כך לדוגמה, רגשות כמו מתח ועצבות ישפיעו באופן ישיר על מערכת הנשימה, דאגה, היסטריה וחרדה מחלישה עד מאוד את מערכת החיסון, במצב זה שום חיסון חיצוני לא יצליח לחזק את הגוף- כל עוד הגוף אינו מטופל ברמה הרגשית. מהו חוסן פיזי? החוסן הפיזי...
ללמוד עוד על תרופות נגד שיעול
אסתמה: כך תשיגו שליטה-תמונה

מתעוררים בלילה בקוצר נשימה? סובלים מהתקפי שיעול? ייתכן שאתם...

מאת: מילניום-טל...
21/06/2018
ברונכיטיס: גורמים, אבחון וטיפול-תמונה

ברונכיטיס היא דלקת של סימפונות הריאות. מהם גורמיה? מי...

מאת: ד"ר דרור...
07/12/2015
מתכוננים לבידוד: מה חשוב להחזיק בארון התרופות?-תמונה

הקורונה ממשיכה להתפשט ברחבי העולם, ורבים מהישראלים השבים...

מאת: זאפ דוקטורס...
05/03/2020
מתכוננים לחורף: כך תחזקו באופן טבעי את המערכת החיסונית של ילדכם-תמונה

התקררות, נזלת, כאבי אוזניים, כאבי גרון וחום - מערכת החיסון...

מאת: מערכת זאפ...
03/12/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרופות נגד שיעול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרופות נגד שיעול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, היה לי שיעול יבש והיעלמות קול ללא שום סימפטום אחר והרגשתי טוב. הדבש עזר על חזרת הקול. השיעול הטורדני הפריע לי מאוד בלילה והיו התקפים. פניתי לרוקח קיבלתי סירופ נגד שיעול יבש טוסופדרין, נאמר 3 פעמים ביום אך לקחתי פחות כי זה עושה לי תחושת קור. אז יום אחד לקחתי 2 מינונים יום שני אחד יום שלישי פחדתי לקחת יום רביעי חזרתי לקחת. השיעול נעלם כמעט לשבוע ועכשיו מתחיל לחזור אני מרגישה מעין גירוד ( לא בגרון בכלל) אלא ממש יותר עמוק שגורם לרצות להשתעל.. עדיין זה לא התקפי. בריאה לחלוטין ללא תרופות. האם יש טעם ללכת לרופא? האם לקנות עוד בקבוק סירופ ( שאגב נגמר). או אולי לא להתייחס וזה יעבור..

שלום שיעול זו תלונה נפוצה מאוד לאחר דלקת בדרכי הנשימה העליונות. זה יעבור. לפעמים לוקח גם יותר מחודש וצריך סבלנות. הסירופים השונים מקלים אבל לא מבריאים השיעול יחלוף בדרך כלל גם בלעדיהם.

שלום, היום קניתי תרופה נגד שיעול יבש ( ללא ליחה) אין חום נזלת או חום וגם לא כואב בגרון. פשוט הלך לי הקול וזה התחיל לפני שבועיים. שתתי הרבה תה עם לימון והיום החלטתי לקנות תרופה נגד שיעול. הרוקח נתן לי סירופ: טוסופדרין. ופשוט נהיה לי קר כמו שיש חום ואז נהיה קר מצמרמורת. שוב אין לי חום. בידיים ובגוף וגם אני מרגישה שהראש קצת לא יציב כאילו שתתי אלכהול. האם להמשיך את הטיפול? ואם לא איזה טיפול לקחת? מאוד קשה לי עם השיעול בעיקר בלילה אבל גם ביום אני מתקשה לדבר בלי להשתעל. תודה. אני יודעת שבעבר שנתנו לי קלרינאז זה גם עשה לי רע.

שלום יעל, אני ממליץ לך להפנות את שאלתך לרוקח/ת או למומחה/ית למחלות ריאה. הרבה בריאות אפי

שלום רב, ליוויתי את אבי לבדיקת CT חזה בעקבות שיעול טורדני ומעייף, ולפני מספר ימים קיבלנו את התשובה הבאה המפורטת להלן. אציין כי אבי בן 77, ניצול שואה, מעשן מזה 60 שנים. בשנה האחרונה הוא מעשן פחות. בתקופה האחרונה שמתי לב שהוא חלש יותר מבעבר ועייף וממעט להגיע לראות את המכדים. הוא לא אוכל טוב, ורזה מאוד (1.85 גובה ושוקל כ- 60 קילו) הוא מאוד מפחד לעשות את הביופסיה, ודי מתנגד, אני לא רואה איך, בכל מקרה, הוא "ישרוד" כימו מכל סוג שהוא, אני מאוד רוצה למצוא נקודת אור לעודד אותו ולגרום לו לדבוק בחיים ולא להתייאש והאם ישנו טיפול כלשהוא/תרופה או משהו לא פולשני שיכול לחזק אותו, להקל קצת על השיעול (רופא המשפחה שלו רשם לו קודאין?!), ולהשאיר אותו על הרגליים כמה שיותר זמן באיכות החיים לפחות כמו שהוא מתפקד היום. הוא די בהכחשה, והשאלה היא כמה חמור המצב שיחייב אותי "לגרור" אותו לבירורים וטיפולים, ובאיזה מחיר (מבחינת איכות החיים ולא רק אורכם). התחלתי לקרוא על הנושא וראיתי שיש גם טיפולים ביולוגיים. במה מדובר? או שמא הם ניתנים רק במקרים ספציפיים ורק אחרי ביופסיה שתאבחן את סוג התאים? בינתיים קבעתי לו תור לרופא ריאות. אני מחפשת מישהו שיגרום לו בעדינות וברגישות להסתכל על חצי הכוס המלאה ולא יטיח בפניו שללא ביופסיה אין על מה לדבר. ת. בדיקה 07/05/2012 צילום חזה PA+LAT תשובת בדיקת דימות: סיבת ההפניה: שיעול בוצעה השוואה לצילומים קודמים מתאריך 20/03/2012 פירוט: ללא שיפור. ממצאים: ללא שינוי בתמונה רנטגנית בהשוואה לצילום קודם מ- 20/03/12 אין עדות לממצא ריאתי חדש. בתשובה קודמת הומלץ על CT חזה – שלא בוצע. המלצות: CT חזה לבירור הממצא פראהילרי משמאל. תוצאות רנטגן CT חזה תאריך הביצוע 21/05/12 תאריך פיענוח 24/05/12 להלן ממצאים סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: בית החזה הבדיקה בוצעה ללא הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי. סיבת הפנייה: חשד לתהליך תופס מקום בריאה השמאלית. ממצאים: על פני שתי הריאות הודגמו שינויים אינטרסטיציאלים, בעיקר מתבלטים בעיבוי ספטלי פרפרי גס. מפושטים באונה העליונה מימין הודגמה גרנולומה מסוידת בקוטר כ- 7 מ"מ. בסגמנט הפיקלי של אונה תחתונה משמאל הודגמה קונסולידציה ריאתית בלתי סדירה ובלתי הומוגנית, בחלקה עם ברונכוגרם אוויר בתוכה, בסמוך אליה הודגמו מספר נודולים ריאתיים זעירים עד לגודל כ- 3מ"מ. עיבוי פלאורלי קל בסמוך לתהליך המתואר. בכל תחנות המיצר הודגמו בלוטות לימפה מרובות מוגדלות עד לגודל כ- 14 מ"מ. בשער הריאה השמאלית הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות נמקיות עד לגודל כ- 18-19 מ"מ. יש לציין הרחבה ניכרת של אאורטה היורדת חזית עד לקוטר כ- 40 מ"מ. במעבר חזה בטן הודגמו האדרנלים שומרים על צורתם. יש לציין שכיס המרה בעל דפנות מסוידים. לסיכום: 1. התהליך המתואר בסגמנט הפיקלי של האונה התחתונה משמאל מתאים לתהליך שאתי. 2. לימפאדנופתיה מיצרית מפושטת. 3. לימפאדנופתיה מפושטת בשער הריאה השמאלית. 4. מומלץ המשך בירור ע"י ביופסיה. תודה מראש ורק בשורות טובות.

שלום רב למעשה אין אפשרות להציע לאביך טיפול מבלי שיבצע ביופסיה אשר לא רק תאבחן את סוג הגידול אלא גם את התכונות שלו.ללא טיפול, למרבה הצער, אי אפשר לצפות לשיפור ספונטני או באמצעים פשוטים כמו תרופה נגד שיעול. עם טיפול,לעומת זאת, קיים בהחלט סיכוי לשפר את הרגשתו ואת איכות חייו. אני מציעה לא לעכב את הביופסיה. בהצלחה

ד"ר מיה שלום רב, תודה רבה על תשובתך. אני מבינה שביופסיה כזו היא בהרדמה מלאה. 1. האם התהליך עצמו מסוכן לאדם בגילו? (אני לא חושבת שב-40 השנים האחרונות הוא עבר אי פעם הרדמה לצורך הליך רפואי כלשהו) 2. האם הוא צריך בדיקות נוספות, פרט לביופסיה, כדי לדעת האם יש גרורות? 3. האם לאור פענוח ה-CT אפשר לשערך את "גיל" הגידול, מימדיו יכולים להעיד שאנחנו בתחילת התהליך? תפסנו בזמן? 4. שאלה נוספת והכי חשובה - איך אני מוצאת גורם מקצועי שינהל שיחה עם אבא ויוכל לעזור לי לשכנעו בעדינות ובאופטימיות להמשך בדיקות, מבלי להכניס את ההורים למרה שחורה?

האם כשמשתעלים כדאי לקחת כדור שיפחית את השיעול כגון דקסמול או שיותר בריא לריאות שהשיעול יצא, כך זה ינקה את הליחה? כלומר יותר טוב לקחת כדור נגד שיעול או לתת לשיעול לצאת ללא כל תרופה ? והשאלה נוספת אם באים לרופא אף אוזן גרון כשמשתעלים זה לא יבהיל אותו אולי זה קורונה וזה ?

שיעול יכול להגרם כתוצאה מגירוי של דרכי נשימה, תלוי מה סיבת השיעול וחומרתו , אכן לעיתים מעדיפים שהחולה ישתעל ולא נותנים תרופות מדכאות שיעול , אומנם אם ההדיעול גורם למטרת אזכן מטפלים , באשר לבדיקת רופא אא"ג למשתעל אם יש לך ספק תעבור בדיקת קורנה לפני שאתה מגיע לרופא מטפל, שנית רוב הרופאי שאני מכיר מץמגנים לפני בדיקה ולא עושים בדיקות מיותרות שיכולות לסכן אותם