קלריתרומיצין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לוקחים אנטיביוטיקה? חשוב לדעת

מהו תפקידה של האנטיביוטיקה? אילו תכשירים נכללים תחת הכינוי "אנטיביוטיקה"? מהן תופעות הלוואי האפשריות? כתבה נוספת בסדרה: מדריכי תרופות נפוצות אנטיביוטיקה היא שם כללי לקבוצת תרופות אשר מיועדת לטיפול בזיהומים הנגרמים על ידי חיידקים. תרופות אנטיביוטיות קיימות במגוון צורות כמו טבליות, תכשירים נוזליים למתן דרך הפה וזריקות. ישנם תכשירים אנטיביוטיים למריחה על העור, אשר בד"כ מיועדים לטיפול בזיהומי עור. חשוב לזכור שטיפול אנטיביוטי אינו יעיל כנגד זיהומים ויראליים או פטרייתיים, וכי קיים מגוון גדול של תכשירים שונים בעלי שמות מסחריים שונים.   האם כל אנטיביוטיקה יכולה להתאים לכלל החיידקים הקיימים?תרופות אנטיביוטיות שייכות למשפחות שונות אשר מקובצות יחד על פי מנגנון הפעולה שלהן. כל סוג/ משפחה של אנטיביוטיקה פועלת נגד חיידקים מסוימים. בבחירת הטיפול האנטיביוטי, הרופא מתייחס לכיסוי חיידקים החשודים בגרימת המחלה הזיהומית או בתשובת התרבית,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לקלריתרומיצין

אנדוקרדיטיס - תמונת המחשה
אנדוקרדיטיס בדיקת אקו לב - במנוחה או במאמץ - מספקת תמונת מצב איכותית של הלב, בדרך בלתי פולשנית - לל...
תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות סובלים מכאבי שיניים? נאנקים מכאבים? עד שתצליחו לתאם תור ולהגיע לרופא שיניים, ריכזנו עבו...
ללמוד עוד על קלריתרומיצין
לוקחים אנטיביוטיקה? חשוב לדעת-תמונה

מהו תפקידה של האנטיביוטיקה? אילו תכשירים נכללים תחת הכינוי...

מאת: עינת גורליק
18/11/2018
שעלת: עלייה בשכיחות המחלה-תמונה

הילד לא מפסיק להשתעל? אל תזלזלו! מחלת השעלת נחשבת למחלה קשה...

מאת: ד"ר יסמין...
17/10/2018
1% מהציבור קונה תרופה מזויפת-תמונה

1 מכל 100 ישראלים רוכש תרופה מזויפת. דודו פאפו, יו"ר...

מאת: מערכת zap...
23/05/2018
כליותיו של בן חודשיים ניצלו-תמונה

כליותיו של אריאל בן החודשיים, שנולד עם בעיות באגן הכליה,...

מאת: מערכת zap...
07/05/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקלריתרומיצין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קלריתרומיצין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לך ד"מירב רציתי לשאול האם מותר לאכול טונה סטארקיסט בשימורים, כי לפי מה שראיתי בחדשות, זה לא הכי מומלץ. אשמח לשמוע חוו"ד ממך. ודבר שני, נמסר שבימים אלו מופצת חוברת לנשים בהריון כיצד ניתן להשיגה. תודה ויום טוב.

לנשים בהריון מומלץ לאכול דגים עד פעמיים בשבוע, הדבר כולל גם טונה משימורים. ניתן לאכול עד 2 קופסאות לשבוע וזוהי תהיה מנת הדג השבועית. יש להימנע מדגים כגון טונה אדומה זהו דג גדול שעלול להכיל רמות גבוהות של מזהם כספית .

האם גם דג דניס מותר לאכול בהריון המבוגרות אצלנו מונעות ממני חחח... אומרת שלאישה בהריון אסור בכלל דגים

שמי קארין גרינבוים ואני דיאטנית קלינית, ראיתי שפנית למירב.. בכל מקרה, להלן תשובתי: מותר 2-3 מנות דג בשבוע מרשימת הדגים המותרים לצריכה בהריון ( רשימה נמצאת באתר משרד הבריאות תחת הנחיות תזונה להריון). במסגרת מנות הדג השבועיות מותר לאכול טונה משימורים הנמכרת בארץ. את כל ההנחיות לתזונה בהריון תוכלי לראות באתר משרד הבריאות.

31/10/2018 | 23:58 | מאת: מיכל

גילו אצלי את חיידק ההליקובקטור , הרופאת משפחה מתעקשת שאקח בין התרופות שצריך לקחת , מוקסיפן ולי מתוך נסיון רב , המוקסיפן גורם לזיהום פטרייתי ואני לא מוכנה לקחת אותו ... הרופאה רשמה לי תכנית טיפול והיא : בשבוע הראשון לקחת אומפרדקס +מוקסיפן+קארין ובשבוע השני : אומפרדקס+מוקסיפן +מטרוג'יל , התיעצתי עם מומחה דרך האתר והוא כתב לי , שאפשר לטפל בחיידק גם ללא מוקסיפן , השאלה היא באיזה צורה לוקחים את התרופות האחרות , במשר שבועיים אומפרדקס+קארין+מטרוג'יל ? אשמח מאד לקבל תשובה מהר , המצב הבריאותי שלי מחמיר, תודה רבה מראש !

שלום אכן ניתן לטפל ללא מוקסיפןלפני שאציין מהו הטיפול, צריך להסביר שאין במה שאני כותב המלצה מכוונת, שכן לא נבדק אצלי ואיני מכיר אותם יום 1-30 נקסיום 40 מג פעמיים ביום יום 1-14 פלגיל 500 מג פעמיים ביום קארין 500 מג פעמיים ביום קל בטן פורטה פעמיים ביום

18/10/2018 | 01:01 | מאת: מיכל

התחלתי טיפול אנטיביוטי לחיסול חיידק הליקובקטור : 3 פעמים ביום מוקסיפן , 2 ביום קלרידקס ו-1 ביום אומפרדקס , אחרי 5 ימים התפתח זיהום פטרייתי בנרתיק , הפסקתי מיד את הטיפול , האם זה מסוכן ? תודה מראש .

לא מסוכן

24/10/2018 | 01:43 | מאת: מיכל

האם ניתן לטפל בחיידק הליקובקטור רק עם קארין ומטרוג'יל, ללא מוקסיפן ? (המוקסיפן גורם לי לזיהום פטרייתי נוראי בנרתיק) תודה מראש !

קראתי שניתן להבדיל בין שיערה שנשרה בשלב המנוחה באופן טבעי לכזו שנשרה בשלב הצמיחה ע"י זה שרק לשערה בשלב המנוחה תהיה בועה לבנה בקצה. האם זה נכון, והאם ניתן להסיק מכך ששיערה שנתלשה בטעות בשלב הצמיחה תהיה חסרת הבועה? תודה קארין

כן , רוב הפעמים כך נראה ההבדל בין שלב מנוחה לצמיחה