תרופות אנדרוגניות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פענוח בדיקות מעבדה: תפקודי כליות, בדיקות הורמונים וברזל

המשך המאמר על פענוח בדיקות מעבדה: איך לקרוא תוצאות של בדיקות מעבדה, מה אומר כל דבר ולמה חשוב לשים לב? עוד בנושא:פענוח בדיקות דם חלק א'פענוח בדיקות דם ותוצאות - הסבר מורחב   תפקודי כליות לכליות יש תפקיד חשוב בתפקוד תקין של הגוף. הכליות מסננות את תוצרי הפירוק של תאים שונים, פסולת רעילה, שאריות של תרופות וויטמינים, וכן יש להן תפקיד בשמירה על איזון של מלחים ונוזלים בגוף. באדם בריא הכליות עושות את התפקידים האלה בצורה מיטבית. אצל אנשים עם מחלות כרוניות בעיקר יתר לחץ דם וסכרת יש סכנה לפגיעה בתפקוד הכליות, כמו גם אצל אנשים עם מחלה פנימית של הכליה, אנשים הצורכים תרופות כרוניות שונות ובמצבים אחרים.נסקור את בדיקות המעבדה העיקריות שתורמות לבדיקת תפקוד תקין של הכליות.   קריאטינין Creatinine קריאטינין הינו חומר מסיס, בעל משקל קטן, שמסתנן בקלות דרך הכליות. רמתו היומית משתנה מעט, ומקורו...
ללמוד עוד על תרופות אנדרוגניות
פענוח בדיקות מעבדה:  תפקודי כליות, בדיקות הורמונים וברזל-תמונה

המשך המאמר על פענוח בדיקות מעבדה: איך לקרוא תוצאות של...

מאת: ד"ר יעל הס,...
08/11/2005
טיפולים אסתטיים: המחיר הבריאותי-תמונה

כולנו יודעים שתוספי מזון, הזרקות בוטוקס וביקורים תכופים...

מאת: ד"ר איתי...
01/07/2014
חזה מוגדל - לא לנשים בלבד-תמונה

השיח סביב גינקומסטיה אינו נפוץ על אף השכיחות הגבוהה של...

מאת: דנה...
11/03/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרופות אנדרוגניות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרופות אנדרוגניות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בן 30, בגיל הבגרות הייתה לי אקנה בעיקר בגב וקצת בצוואר. בין הגילאים 23-26 נטלתי כ-4 סייקלים של סטרואידים אנבוליים (3 חודשים כל פעם). ולא היו תופעות לוואי ממשיות של אקנה. עד הפעם האחרונה, החמישית, נטלתי סטרואידים אנבוליים 3 חודשים, ולאחר מכן טמוקסיפן לשבועיים (כמו שעשיתי לאחר כל סייקל) לאחר חודשיים מסיום הטיפול התחילו להופיע לי פצעים גדולים, אדומים וכואבים בקצב ממש גבוה, פניתי לשני רופאים, הראשון הציע מינוציקלין, נטלתי שבועיים, וברגע שהפסקתי הכל חזר לקדמותו. הלכתי לרופא פרטי, פרופסור, וזה הציע רקוטן. הלכתי גם לאנדוקרינולוג שאמר שהכל תקין מבחינת רמות ההורמונים בגוף. נטלתי רקוטן 4 חודשים וכעת הפסקתי.. המצב מבחינת הפצעים השתפר, אם כי הצלקות מכוערות מאוד. השאלות שלי הן שאלות הנובעות בעיקר מסקרנות ורצון לדעת. 1. האם יש הבדל מהותי בין "סתם" אקנה בבגרות לבין אקנה סטרואידיאלית? (ההורמונים יצאו ברמות התקינות) 2. וככל שקיים הבדל ביניהן, האם זה מוביל לדרך טיפול שונה? 3. מבחינת צלקות מה הטיפול הטוב ביותר הקיים כיום ברפואה? תודה רבה לעונים!

ראה תשובתי באתר BOK

שיהיה אפשר לבדוק ?

באתר של משרד הבריאות מופעים הודעות שלנו על תרופות מזויפות רק אתמול הופיע על פעילות שלנו בקשר להורמון גדילה מיקי

המשך עבודה מוצליחת !

תודה מראש

​בפשיטה של המשטרה בשיתוף האגף לאכיפה ופיקוח ממשרד הבריאות, במעבדה החשודה בייצור ושיווק של סטרואידים אנבוליים בדימונה, נמצאו חומרי אריזה מודפסים של הורמון גדילה-Norditropin מתוצרת Novonordisk מס' אצווה DC70075, עם תאריך תפוגה 06/2015. קיים דימיון רב בין המוצר המזויף למקורי. ההבדל המרכזי הוא בתאריך התפוגה: בתכשיר המקורי מאי 2015 ואילו בתכשיר המזויף יוני 2015. תאריך הייצור זהה בשתי האצוות והוא 06/2013 (מצ"ב שתי האריזות). מדובר בתכשיר שניתן לילדים בעלי קומה נמוכה כתוצאה מחוסר ו/או הפרשה לקויה של הורמון גדילה או סינדרום טרנר. בנוסף ניתן למבוגרים עם גידול או מחלה בבלוטת יותרת המוח או מבוגרים שסבלו בילדותם ממחסור בהורמון גדילה. הנושא נמצא בטיפול המשטרה.

מאמן כושר מהצפון נעצר בחשד שייבא ארצה עשרות אלפי סטרואידים יחידת הסמים איתרה 42 חבילות הממוענות לחשוד ונתפסו כ-45,000 יחידות חומרים תרופתיים האסורים ביבוא מעריב אונליין אתמול ביצוע חוקרי הסמים של מכס חיפה בשיתוף היחידה לאכיפה פרמצבטית של משרד הבריאות חיפוש בביתם של מספר נמענים מהחבילות שנתפסו. בביתו של בולייבסקי נתפסו סוגים שונים של סטרואידים ומזומן בסכום גדול, כמו גם מסמכים הקושרים אותו לחשדות. בחקירתו הודה בולייבסקי במיוחס לו ואישר כי ביקש ממכרים וחברים כתובות אליהן יוכלו לשלוח את החבילות ולקבל אותן לאחר הגעתן, דבר אותו כבר עשה בעבר.

אהלן דוקטור, רציתי לשאול שאלה לגבי התיפקוד היות ובזמן האחרון הייתי במהלך אקט מיני עם בחורה ולא הצלחתי לתפקד באופן תקין, 80% שהעסק עמד. רציתי לשאול אם האימוני כוח במכון כושר קשורים לסיפור כיוון שיש הפרשה של טטוסטרון לשרירים וכל התהליך שלקוח במכון כושר. אני בן 21 ומתאמן כבר 7 חודשים, ורק לאחרונה אני חש בירידה בתיפקוד. אשמח לתשובה מדוייקת תודה!

זה לא קשור לאימון בחדר הכושר. האם אתה צורך סטרואידים אנבוליים או חומרים אחרים לבניית שריר?

התמכרות להורמונים סטרואידים האם ישנו דבר שכזה??? ירידה ברמות הורמונים סטרואידים בסרום עלולה להופיע ולהביא לתסמיני גמילה (hyperadrenergic) חריפים המגיבים לסטרואידים והחלפה שלהם או לנגזרותהם, כמו גם ניתן לשפר תסמיני גמילה באלכוהול ותלות אופיואידים. תסמונת דיכאון מתעכבת כאשר רמות סטרואידים בדם במגמת ירידה חדה, כבר דווחו שנראה שהדבר דומה לתופעה הנצפת במשיכה של האנשים תלות קוקאין או התמכרות (cocainedependent). החוקרים מסיקים כי חלקם של המשתמשים לרעה בסטרואידים אנבוליים עלול לפתח תלות מוכרת קודם לכן ביחסי מין והטיפול שצריך להיות מבוסס על מחקר להשפעות סטרואידים על מערכות עצביות ואופיואידים ומניעת הישנות. מתוך: JAMA. 1989;262(22):3166-3170. doi:10.1001/jama.1989.03430220089036. כתובות אינטרנט מצורפות: סטרואידים

אכן שימוש בהורמונים סטרואידים אנבוליים מסוכן.