שינויים בחוש הטעם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן בלוטת התריס: טיפול ב-360 מעלות

יותר מאלף ישראלים מאובחנים מדי שנה כחולים בסרטן בלוטת התריס. אבחון מוקדם וטיפול נכון מעלים את סיכויי ההחלמה ל-90%. כל מה שכדאי לדעת סרטן ראש-צוואר הוא הסרטן השישי בשכיחותו בעולם המערבי ומדי שנה מתים ממנו בעולם כ-350 אלף איש. מבין גידולי הראש-צוואר, המחלה השכיחה ביותר בישראל היא סרטן בלוטת התריס המאובחנת בכ-1,100 חולים בשנה, רובן נשים מגילאי 30 ומעלה. בלוטת התריס, הנקראת גם בלוטת המגן או התירואיד, היא בלוטה קטנה הממוקמת בחלקו הקדמי של הצוואר ואחראית בין היתר על הפרשת הורמונים החיוניים לתפקודו התקין של הגוף ומשפיעים על קצב הלב, רמת הכולסטרול, משקל הגוף והזיכרון. ברוב המקרים הסיבות לסרטן בלוטת התריס אינן ידועות, אך קיימים מספר גורמים הידועים כמעלים את הסיכון לחלות במחלה, בהם רקע תורשתי, חשיפה לקרינה לאחר טיפול באזור הצוואר ומחלות שפירות בבלוטה הגורמות לפעילות יתר או לתת-פעילות של בלוטת התריס.סרטן בלוטת התריס...
ללמוד עוד על שינויים בחוש הטעם
תת תזונה: האויב של הקשישים-תמונה

הירידה הטבעית בתיאבון, המאפיינת את בני הגיל השלישי, עלולה...

מאת: יפעת...
11/01/2012
סרטן בלוטת התריס: טיפול ב-360 מעלות-תמונה

יותר מאלף ישראלים מאובחנים מדי שנה כחולים בסרטן בלוטת...

מאת: ד"ר אבי...
12/07/2017
הפרעות בחושי טעם וריח: מרכז חדש בהדסה-תמונה

מרכז חדש לאבחון הפרעות בחוש הטעם ובחוש הריח נחנך בימים אלה...

מאת: מערכת zap...
25/01/2017
סרטן הפה: ניתן להציל חיים-תמונה

את אחת המחלות הממאירות הקשות ביותר, ניתן לאבחן דווקא אצל...

מאת: ד"ר נתן...
05/05/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשינויים בחוש הטעם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שינויים בחוש הטעם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. אני נוטלת ארבעה ימים חצי כדור פריזמה 10 מ"ג עקב תסמונת קדם וסתית חמורה.. בהתחלה היה לי טעם מוזר בפה כמו טעם לוואי והיום חוש הטעם נעלם.. האם זה חלק מתופעת הלוואי? האם זה יחלוף?והאם מדובר במשהו בלתי הפיך? אודה לך על תשובתך

יובש בפה ושינויים בחוש הטעם הינן תופעת לוואי ידועות ושכיחות לתכשיר פריזמה (המכיל את החומר הפעיל fluoxetine), אובדן חוש טעם הינה תופעת לוואי נדירה. כאשר תופעה מתרחשת עם תחילת טיפול תרופתי/עליית מינון עולה הסבירות כי ניתן ליחסה לטיפול התרופתי. שינויים בחוש הטעם, הנגרמים מתרופות צפויים לחלוף עם הפסקת הטיפול. יש לפנות לרופא ולהיוועץ עמו בנוגע להמשך הטיפול.

בת 32, כתבתי לפני כשבוע שיש לי ירידה בתחושת הטעם. וכן בדלקת סביב החניכיים של שן שנשברה כמעט כולה. בשבוע האחרון תחושת הטעם השתפרה. אך אתמול שוב תחושת הטעם נעלמה קצת וישנה ירידה בחוש הטעם. כמו כן הופיעה לי צריבה בצד הלשון מצד שמאל ומעט בחיך בצד שמאל. הצריבה מתגברת אחרי אכילה. אציין שאתמול סיימתי אנטיביוטיקה ( מוקסיויט פורטה 500 מ"ג) שלקחתי במשך שבוע. ממה יכולה לנבוע תחושת השריפה/ צריבה בלשון לא נראה שיש לבן על הלשון? מרגיש כמו צריבה לאחר צחצוח שיניים עם משחת בטעם מנטה

שינויים בחוש הטעם עשויים לקרות בעקבות שימוש באנטיביוטיקה בשל שינוי פלורת החיידקים בפה. בברכה, ד"ר הילה קליין מומחית בכירורגית פה ולסת

(בהמשך לייעוץ שלמטה). האם יתכן שזה כולל הפרעה בחוש הריח?

שלום, לא