יתר מליחות בפה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ליתר מליחות בפה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

יתר מליחות בפה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני סובלת מהפרעת אישיות שהסיפטום העיקרי הינו דיכאון. נוטלת סימבאלטה בבוקר. לאחרונה חדלתי כמעט לישון. ניסיתי הרבה סוגי כדורי שינה או כדורים נגד דיכאון המשפיעים על על השינה אך הדבר גם אינו עוזר וגם מאותו הזמן שחדלתי לישון כמעט התחיל לי טעם מאוד מלוח בפה עד השפתיים. מאוד. עשיתי את כל הבדיקות הקשורות לפה ולסת אך דבר לא נתגלה. לשינה בשנה שעברה ביקשתי מפסיכיאטר שהיה לי (כעת לא מטופלת מכל מיני סיבות) לרשום לי אפילו כדור אנטיפסיכוטי העיקר שאשן. הפסיכיאטר נעתר לרצוני (איני פסיכוטית כלל, הפרעה ניורוטית) ורשם לי נוזינן. ישנתי היטב, מס' שעות טובות עם 100 מ"ג נוזינן + 4 מ"ג קלונקס. הבעייה הייתה שהכדור מאוד סימם אותי, אני נכה פיסית ונפלתי פעם כלשהי ושברתי כף רגל ימין. עם התרופה הזאת הייתי כמו אדם מסומם. חשתי לא טוב בכך שעלי לצרוך תרופה כזאת. בחודש יוני 2014 החלטתי להפסיק עם נטילת התרופה. כנ"ל נעזרתי בחיפוש בגוגל ונטלתי בשילוב הקלונקס: נוקטורנו/טרזודיל/אמביאן/זודורם ועוד ועוד דבר לא עוזר לי. אתמול נטלי 2 מ"ג קלונקס (תרופה זאת כמעט גורמת לכך שיש לי יותר שיער על הרצפה מאשר על הראש...) לכן הורדתי, אמביאן ו10 מ"ג סטילנוקס... כל הלילה הסתובבתי מצד לצד... זה מתיש מייאש. א. האם בהפסקת הנוזינן נוצר הטעם המלוח בפה ובשפתיים?? ב. האם נומבון 5 מ"ג יעזור לי עם הקלונקס? כרגע יש בידי מרשם לנומבון אודה מאוד על תשובה מהירה אם אפשר לטלפון משום שכרגע אני סוגרת את המחשב. בברכת תודה עדי

עדי, ראי תשובתי למטה.

שלום רב, בתאריך 27.3.08 פניתי בשאלת מליחות רבה בפה שמאוד מטרידה אותי כבר במשך למעלה משלושה חודשים ואף גורמת לסדקים בשפתיים, האם אפשר לקבל תשובה לשאלתי? תודה מקרב לב.אודה מאוד אם תוכלו לעיין בשאלתי ביתר פירוט שנישלחה בתאריך הנ"ל. ושוב תודה.

אני סובל מטעם מלוח בפה, מפריע מאוד עד כדי צריבה בלשון וחוסר יכולת להנות ממזון. בהתייעצות עם רופא המשפחה הוא הציע מחסור בברזל אך בדיקות שללו השערה זו, כמו כן בדיקת דם סמוי בצואה - תקינה. האם יש לך רעיון במה מדובר? תודה מראש. נ.ב. אני בן 55 בריא באופן כללי. שלום רב

מוני שלום. ראשית עלי לשאול אותך אם נבדקת ביסודיות על ידי רופא שיניים בחצי השנה האחרונה ? האם עשו לך תרבית של משטח מהפה (מכל הריריות )כדי לשלול זיהום פטרייתי או חיידקי? 1)ייתכן גם שמדובר בריאקציה אלרגית .יש לבדוק תמונת דם לכללית ספירה המראה עלייה באחד ממרכיבי התאים הלבנים מראה על סוג האלרגיה או הרגישות לחומרים שהוכנססו לאחרונה לפיך כולל: שחזורים וטיפולי שורש אך גם מאכלים חדשים כגון תות עץ .תות שדה .זיתים וכיו"ב. 2)טוב תעשה אם תעבור בדיקה יסודית של הפה השיניים והלוע אצל רופא שיניים תחילה 3)ובהעדר ממצאים גם אצל מומחה אף אוזן וגרון לשלול תפליט מהלוע ומהסינוסים המגיע לפה ויכול לגרום לטעם מלוח או חמוץ ,4 4)בדיקה של בלוטות הרוק בפה ותקינות פעילותן יכולה להיעשות ע"י כירורג פה ולסת ואומומחה לרפואת הפה -כדאי שתעבור גם אותם .פעילות לא תקינה של אחת או יותר משנה את הטעם או גורמת לשיפשוף של הריריות ולצריבה .. 5)אם החלפת תכשיט או שעון לאחרונה כדאי שתסיר אותו לחודש לשלול את השפעתו על תגובה זו. 6)גם תגובה הורמונלית תתיכן (אתה אולי עובר נאת גיל המעבר של הגברים -כדאי לשלול גם מחלות חסר ועודף הורמונלי כגון:יתר או תת פעילות של בלוטת התריס שמלווה בתגובה קשה יחסית של החניכיים לדלקת (ואפילו קלה ) 7)לבסוף -הנפוצה ביותר מחלת חניכיים כרונית או מתקדמת מהר והתפליט המוגלתי מםריש בעיקר נוזל בין תאי אך גם פלסמה טעמה כנוזל בין תאי -מלוח . 8)הצריבה בריריות הפה עלולה להיות מכיבים בחניכיים אך גם כיבים על הלשון והלחי המעידים על תגובה אוטואימונית חזקה כתופעה בפני עצמה או כחלק מסינדרום כגון BECHCETהמערב תמונה שלכיבים בפה כחלק מכיבים בכל מערכת העייכול .כדאי להיבדק ע"י מומחה גסטרו לשלול זאת ועוד תופעות כגון REFLUXעליית מיצים מהקיבה ועוד . בקיצור התחל בסבב המומלץ ודאג שהמימצאים ירוכזו ע"י רופא המשפחה שלך שלא תיפול בין המומחים והכיסאות ללא אבחנה מוגדרת.מקווה שלא הפחדתי אותך ושהבעיה תיפתר.

מזה מס חודשים רוק או טעם מלוח בפה וכמובן שזה משנה את טעם המזון

אבי שלום! קיימות סיבות שונות לשינוי טעם ותחושה בחלל הפה. סיבה שכיחה, למשל, יכולה להיות עלייה של חומצות קיבה אל הלוע (רפלוקס). ממליצה להבדק ע"י מומחה א.א.ג. . בהצלחה!