נגישות
נגישות

יתר מליחות בפה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים ליתר מליחות בפה

שינויים בחוש הטעם - תמונת המחשה
שינויים בחוש הטעם קשישים רבים סובלים מתת תזונה המובילה לירידה במשקל. חשוב לבצע מעקב אחרי הרגלי התזונה של...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ליתר מליחות בפה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

יתר מליחות בפה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בתאריך 27.3.08 פניתי בשאלת מליחות רבה בפה שמאוד מטרידה אותי כבר במשך למעלה משלושה חודשים ואף גורמת לסדקים בשפתיים, האם אפשר לקבל תשובה לשאלתי? תודה מקרב לב.אודה מאוד אם תוכלו לעיין בשאלתי ביתר פירוט שנישלחה בתאריך הנ"ל. ושוב תודה.

אני סובל מטעם מלוח בפה, מפריע מאוד עד כדי צריבה בלשון וחוסר יכולת להנות ממזון. בהתייעצות עם רופא המשפחה הוא הציע מחסור בברזל אך בדיקות שללו השערה זו, כמו כן בדיקת דם סמוי בצואה - תקינה. האם יש לך רעיון במה מדובר? תודה מראש. נ.ב. אני בן 55 בריא באופן כללי. שלום רב

מוני שלום. ראשית עלי לשאול אותך אם נבדקת ביסודיות על ידי רופא שיניים בחצי השנה האחרונה ? האם עשו לך תרבית של משטח מהפה (מכל הריריות )כדי לשלול זיהום פטרייתי או חיידקי? 1)ייתכן גם שמדובר בריאקציה אלרגית .יש לבדוק תמונת דם לכללית ספירה המראה עלייה באחד ממרכיבי התאים הלבנים מראה על סוג האלרגיה או הרגישות לחומרים שהוכנססו לאחרונה לפיך כולל: שחזורים וטיפולי שורש אך גם מאכלים חדשים כגון תות עץ .תות שדה .זיתים וכיו"ב. 2)טוב תעשה אם תעבור בדיקה יסודית של הפה השיניים והלוע אצל רופא שיניים תחילה 3)ובהעדר ממצאים גם אצל מומחה אף אוזן וגרון לשלול תפליט מהלוע ומהסינוסים המגיע לפה ויכול לגרום לטעם מלוח או חמוץ ,4 4)בדיקה של בלוטות הרוק בפה ותקינות פעילותן יכולה להיעשות ע"י כירורג פה ולסת ואומומחה לרפואת הפה -כדאי שתעבור גם אותם .פעילות לא תקינה של אחת או יותר משנה את הטעם או גורמת לשיפשוף של הריריות ולצריבה .. 5)אם החלפת תכשיט או שעון לאחרונה כדאי שתסיר אותו לחודש לשלול את השפעתו על תגובה זו. 6)גם תגובה הורמונלית תתיכן (אתה אולי עובר נאת גיל המעבר של הגברים -כדאי לשלול גם מחלות חסר ועודף הורמונלי כגון:יתר או תת פעילות של בלוטת התריס שמלווה בתגובה קשה יחסית של החניכיים לדלקת (ואפילו קלה ) 7)לבסוף -הנפוצה ביותר מחלת חניכיים כרונית או מתקדמת מהר והתפליט המוגלתי מםריש בעיקר נוזל בין תאי אך גם פלסמה טעמה כנוזל בין תאי -מלוח . 8)הצריבה בריריות הפה עלולה להיות מכיבים בחניכיים אך גם כיבים על הלשון והלחי המעידים על תגובה אוטואימונית חזקה כתופעה בפני עצמה או כחלק מסינדרום כגון BECHCETהמערב תמונה שלכיבים בפה כחלק מכיבים בכל מערכת העייכול .כדאי להיבדק ע"י מומחה גסטרו לשלול זאת ועוד תופעות כגון REFLUXעליית מיצים מהקיבה ועוד . בקיצור התחל בסבב המומלץ ודאג שהמימצאים ירוכזו ע"י רופא המשפחה שלך שלא תיפול בין המומחים והכיסאות ללא אבחנה מוגדרת.מקווה שלא הפחדתי אותך ושהבעיה תיפתר.

מזה מס חודשים רוק או טעם מלוח בפה וכמובן שזה משנה את טעם המזון

אבי שלום! קיימות סיבות שונות לשינוי טעם ותחושה בחלל הפה. סיבה שכיחה, למשל, יכולה להיות עלייה של חומצות קיבה אל הלוע (רפלוקס). ממליצה להבדק ע"י מומחה א.א.ג. . בהצלחה!

שבועיים וחצי לאחר השתלת עצם והשתלת שני שתלים- לפתע מרגישה טעם מלוח בפה- הרוק מעט אדמדם. ההפרשה מאיזור השתל. האם התופעה תקינה?

זה מצב שדורש ביקורת אצל הרופא