נפיחות בלחי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הדבקה ובדיקות איידס: אתם שואלים, הדוקטורס עונים

האם נדבקתי באיידס? תוך כמה זמן מקבלים תוצאות של בדיקת איידס? לרגל יום האיידס העולמי, שמצוין מדי שנה ב-1 בדצמבר, בחרנו כמה מהשאלות הנפוצות ביותר ה-1 בדצמבר הוא יום האיידס העולמי, המוקדש להעלאת המודעות הציבורית למחלת האיידס ולדרכי ההדבקה בנגיף ה-HIV.  להלן אוסף של שאלות נפוצות אודות הדבקה בנגיף ובדיקות לגילוי הנשאות ותשובות המומחים של דוקטורס:   אמינות של בדיקת איידס מהירה "מהי רמת האמינות של בדיקת איידס מהירה (קומבו)?" תשובת המומחה, פרופ' יצחק סרוגו: מאוד גבוהה, מעל 95 אחוז. בעיקר כ-3 שבועות לאחר החשיפה.   קונדום שלם מונע איידס בקרוב ל-100 אחוז מהמקרים. צילום: שאטרסטוק   האם קונדום באמת מגן מפני מחלת האיידס? "היי, רציתי לדעת בכמה אחוזים קונדום שלם, שלא נקרע, מגן מפני מחלת האיידס? שאלה שניה: במידה ואישה נשאית נוגעת בהפרשות וגינאליות של עצמה ולאחר מכן נוגעת בידית דלת, האם מישהו אחר שנוגע אחריה באותה ידית ולאחר...
ללמוד עוד על נפיחות בלחי
הדבקה ובדיקות איידס: אתם שואלים, הדוקטורס עונים-תמונה

האם נדבקתי באיידס? תוך כמה זמן מקבלים תוצאות של בדיקת...

מאת: מערכת zap...
28/11/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפיחות בלחי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפיחות בלחי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. יש לי שאלה. יש לי דלקת בשן עם נפיחות בלחי. הייתי אצל רופא שיניים - עשה צילום אמר צריך טיפול שורש. מכיוון שיש לי רפלקס הקאה מטורף - אמר אני צריך מומחה . עד שאני מגיע למומחה יעבור עוד כמה ימים - בינתיים נתן לי מוקסיפן . השאלה אם יש לי כמה ימים האלה או שזה יתפשט לי הלאה ומה יעשה מומחה עם הרפלקס שלי? מה שונה בצורת הטיפול. עדיין אני לא יכול לסבול דקה כשיש לי משהו בפה ... מה עליי לעשות?

יתכן והאנטיביוטיקה תצליח לרסן את ההתנפחות. במקרה שלך רצוי לבצע את הטיפול תחת גז צחוק או סדאציה ואז רפלקס ההקאה יהיה מינורי או יבוטל בכלל

שלום, זה התחיל כשנוגעים בתנוך האוזן בחלק הקרוב ללחי, נגיעה קלה, מרגישים כאב עז צורב , אח"כ התחלתי להרגיש מעין גולה כעת יש כאב יותר עמום אבל יש נפיחות בלחי באזור שמתחברת האוזן. מה זה? לאיזה רופא לפנות?

רופא אא"ג יתכן ויש לך ציסטה או זיהום באיזור התנוך

שלום, בני בן השש קם לפני כשבועיים עם נפיחות בלחי לפני כיומיים הנפיחות עברה לשפה עליונה. בבוקר הנפיחות גבוהה ולקראת הערב יורדת. אין לו כאבים או חום. נגשנו איתו למיון ולאחר בדיקת אולטראסאונד ללא ממצאים שחררו אותנו מבלי שהם יודעים את הסיבה וביקשו שנחזור לביקורת עוד שבוע אני חוששת שהמצב יסתבך ללא טיפול מתאים מה את ממליצה לעשות?

חן שלום האם בנך נבדק עי רופא שיניים או ביע צילומים אבחנתיים של השיניים? בברכה, ד"ר הילה קליין מומחית בכירורגית פה ולסת