ריור בשינה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לריור בשינה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ריור בשינה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בת 34 בריאה בדרך כלל, בחצי שנה האחרונה תחושה של עודף רוק בפה וקושי בבליעה כאילו שיש לי הצטברות של רוק בצידי השיניים, יש לי ריפלוקס כרוני, ואני סובלת מהפרעה במפרק הלסת וחרדות, בדיקה נוירולוגית תקינה, הנוירולוג אמר שלא רק שאין חולשה בשרירים, אני הרבה יותר חזקה ממנו... אין לי קושי בשתיית משקאות בכלל ואין ריור בשינה, mri מוח תקין הנוירולוג אמר שאין לו שמץ ממה יכול לנבוע... האם לדעתך קשור לא.א.ג?

יש לשלול צרבות, שכן הן עלולות לגרום לריור יתר. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

יש לי לסת תחתונה אחורית וחשיפת חניכיים משמעותית עברתי יישור שינים מקדים אך קיבלתי רגלים קרות לאחר ששמעתי מכמה מנותחים שאיבדו תחושה בלסת יש לי ריור מרובה בלילה ומאד לא נעים לי עם זה מאמינה שזה בעקבות מנח הלסתות שלי האם יש דרך לטפל בבעיה ללא ניתוח תודה

שלום רב אם, כפי שאני מתרשם מהשאלה ,הבעיה היא במבנה שתי הלסתות ולא בעמדת השיניים, הפתרון הוא כירורגי. פתרון לא ניתוחי (באמצעות יישור שיניים בלבד) מתאים אך ורק במקרים שבהם הבעיה היא במנח השיניים ולא במנח הלסת העליונה או התחתונה.

לעיתים (לרוב, אפשר לומר) אני 'מרייר' (-מזיל ריר) תוך כדי שינה. רציתי לדעת ממה זה נובע, האם זה מצביע על בעיה בחלל הפה או מבנה הלסת, או אולי סיבות חיצוניות כגון מאכלים מסוימים, וכיצד ניתן למנוע זאת? תודה מראש!

ריור בשינה קשור לנשימת פה בשינה. נשימת פה נובעת מעליה בתנגודת האף או בית הבליעה למעבר האוויר. הדבר יכול להצביע על הפרעה בנשימה אפית או הפרעת נשימה בשינה. מומלץ בדיקת אאג.

בס"ד שלום רב, אני בן 60 כ-3 שנים אני סובל בלילות מהצטברות רוק שמצטבר לי בפה בזמן השינה. בעקבות כך אני לא יכול לישון בלילות וצריך לקום כל רבע שעה כדי לבלוע את הרוק שמצטבר לי בפה, כי כאשר מצטבר רוק אני מתחיל להיחנק. אני קם בתדירויות גבוהות מאוד בלילה על מנת שאוכל לבלוע את הרוק שלי, לכן אני סובל מכיוון שאיני כמעט יכול לישון בלילות. חשוב לי לציין שעשיתי בדיקה במעבדת שינה ונשלל שיש לי דום נשימתי בזמן השינה וכמו כן הייתי אצל מגוון רופאים :אף אוזן גרון, פה ולסת, גסטרולוג ואף אחד מהם לא הכיר כלל את בעייתי ולכן לא יכלו לטפל בי. בנוסף מעוניין לציין שאין לי לחץ דם, ואין לי סוכרת. יכול להיות שהסיבה שיכולה להוביל לפגיעה בפינוי הרוק כוללת הפרעת נוירולוגיות, ולכן אני רושם את בעייתי בפורום זה. תודה.

אינני מכיר את התופעה

בן 23 מאתמול בדיוק אותו הרגשה של עודף רוק בחלל הפה שמציק וגורם לאי נעימות שלא מאפשר לישון בנוסף נשלחתי לבדיקת נשיפה לשלול חיידק !