בדיקת FEES: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת FEES?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת FEES: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום שמי נטלי אני בת 26, בשנתיים האחרונות אני סובלת מחומציות יתר בקיבה ומאז סובלת מהרגשה של גוש בגרון\אוכל שנתקע בגרון וגם במהלך טיפול תרופתי בחומציות הכדור נתקע יותר מפעם אחת בגרון,לתחושות אלו לוו פעמים רבות בעיות בבליעה עד כדי מצב שפחדתי לאכול, סחרחורות וכאבי ראש, לילות ללא שינה מהרגשת חנק מהאוכל \ כדור שנתקע ודופק לא סדיר. פניתי לשני רופאי אאג ולרופא גסטרו בשני המקרים ניתנו לי כדורים לטיפול בחומציות (נקסיום) המליצו על שינוי תזונה לפעילות ספורטיבית קבועה. אכן עשיתי כהמלצות הרופאים, עברה מאז חצי שנה ויש הרגשת שיפור קלה אך הבעיה לא נפתרה והאוכל עדיין נתקע בגרון וזה פוגע באורח החיים שלי.אציין כי לא נשלחתי לשום בדיקה! ההבחנה נעשתה על סמך סימפטומים והחדרת מצלמה דרך האף לגרון בדיקה שיצאה תקינה. מה עליי לעשות? האם עליי לפנות לרופא גסטרו או לרופא אאג? מהן הבדיקות שעל הרופאים להפנותי אליהן? מהי אבחנתך? אציין כי אני מודעת לכך שבשל הזמן הרב שעבר מאז שהתחילה הבעיה ובשל חוסר הוודאות ממה נובעת הבעיה התווספה עם הזמן בעיית חרדה. תודה רבה מראש.

ניתן לבצע את שתי הבדיקות הבאות להשלמת בירור: בדיקת גסטרוסקופיה אצל גסטרואנטרולוג בדיקת מנגנון בליעה FEES באחת ממרפאות הבליעה בבתי החולים את צודקת וזה ידוע שחרדה מחמירה מאוד את התחושות הקשורות להפרעות בליעה, לכן כדאי להשלים את הבירור ולדעת שהכל בסדר.

13/03/2016 | 16:29 | מאת: צ
מתוך פורום בעיות בליעה

נטלי שלום. אני סובל בדיוק מאותה הבעיה של תחושת משהו תקוע. ומצרבות. אשמח להיות בקשר במייל צ.

בחור בן 36, סובל מקשיי בליעת מוצקים. בבדיקת גסטרוסקופיה אצל גסטרולוג נמצא בקע סרעפתי, ודלקת קלה בושט וכן גסטריטיס כרוני. מקבל כמה חודשים נקסיום 20 מ"ג. בזמן האחרון כשאני אוכל דברים קשים, לפעמים מרגיש לאחר זמן קצר, כאילו שהגרון "נסתם". לפעמים כנראה בגלל חרדה שהתפתחה, מרגיש לפני הבליעה, כאילו "מעצור" או "שיתוק" , ואז בולע את האוכל כמעט בלי רוק וכמעט נחנק. רק אם אני לועס את האוכל הקשה 25-30 פעם עד שהוא דק דק , אני יכול לבלוע אותו ללא חשש. ירדתי במשקל, ואינני אוכל במסעדות עם אנשים, וירדה לי שמחת-החיים. האם הבעיה קשורה לאף-אוזן-גרון ? גסטרו ? פסיכולוגי ? למי פונים, והאם יש בדיקות בליעה לא חודרניות ? (היה לי קשה מאד עם בדיקת הגסטרוסקופיה). בתודה גיא.

יתכן מאוד שיש מרכיב נפשי שכדאי לבדוק אצל פסיכולוג. כמו כן ממליץ לבוא למרפאת בליעה באחת מבתי החולים, ולעבור בדיקה שנקראת fees שזה צילום בית הבליעה באנדוסקופ שמועבר מהאף, בזמן בליעה. אלטרנטיבה לא פולשנית היא לבצע שיקוף רנטגן בזמן בליעה כדי לראות שהמזון עובר לושט ללא הפרעה. בהתאם לממצאים באחת מבדיקות אלו יוחלט האם יש מקום להמשך בירור או שלא.

שלום. מזה זמן רב אני סובל מתחושת בליעה מתמשכת באופן קבוע, הדבר מאוד לא נוח ובמיוחד בזמן שינה או שכיבה עד כדי צורך לקום בזמן השינה מהמיטה. לפעמים תחושת המחנק קשה מאוד ומפחידה . עשיתי בדיקות רבות ללא ממצא פתולוגי .איכות השינה לא טובה ואף פעם אני לא יכול לישון יותר משעתיים עד 4 רצופות .

לא ברור איזה בדיקו עשית בכל מקרה הייתי מציע לך בדיקת FEES ובדיקת לרינקס בסיב אופטי תפה לרואפ אא"ג שמתעסק עם בעיות בליעה או רופא גסטרואנטרולוג

איך אפשר ליצור איתך קשר ?

פרטי הדוא"ל שלי ומספר הטלפון נמצאים באתר

לבעלי יש לו את המחלה הוא מאושפז בבית חולים, יש לו את הבעיה של הבליעה.שותה אינדור אדבנס ויוגורט ים ים הסמכה. איך אפשר לעזור בבליעה עשו לו fees וזה הראה בעיה חמורה בבליעה.

שלום (אברהם ?) אפשר ליצור איתי קשר טלפוני או בדוא"ל הפרטים נמצאים באתר שבו את נמצאת , רצוי מייל שאוכל לשלוח חזרה דפי אינפורמציה

שלום בני אפשר ליצור איתי קשר טלפוני או בדוא"ל הפרטים נמצאים באתר שבו את נמצאת , רצוי מייל שאוכל לשלוח חזרה דפי אינפורמציה