סחרחורת בישיבה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסחרחורת בישיבה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סחרחורת בישיבה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב! לפני כשלושה חודשים בעלי עזב את הבית וחזר. במהלך אותם חודשים לא ישנתי טוב בלילות (אני גם סובלת ממגירנה) היה לי התקף אחד של מיגרנה עם הקאה ואחר כך סחרחורת חזקה. לאחר כחודש הדבר חזר על עצמו ומאז לא. כרגע אנו עומדים לפני רכישת בית ואני מאוד מתוחה. לפני כשבוע החלו סחרחורות רק כשאני יושבת כשאני הולכת ומבצעת עבודות בבית ומטפלת בילדים אני מרגישה טוב רק כשאני במצב ישיבה אני חשה בסחרחורות. יש לציין כי אני אנמית(טלסמיה מיינור) וכן סובלת מתת פעילות בלוטת התריס. הייתי אצל רופא המשפחה ששלח אותי לבדיקות דם מקיפות אותם אני צריכה לבצע. האם תיתכן סחרחורת רק בישיבה? האם זה יכול לנבוע מלחץ נפשי בלבד שכן אני מאוד מודאגת.

שלום שרית יש סחרחורות על רקע מיגרנה וידוע היטב שמתח נפשי מגביר שכיחות סחרחורות אלה אצל סובלי המיגרנה. מעבר לאיזון בלוטת התריס והאנמיה מומלץ גם בדיקת נוירולוג. בברכה ד"ר בן צדוד

שלום רב, אני בת 27, בריאה. מידי פעמים נדירות קורה לי שאני יושבת ואני מרגישה כאילו אני מאבדת שיווי משקל. עכשיו, שהייתה לי הרגשה כזו כפות הרגליים עד הברך היו קצת קרות פתאום (לא יודעת אם יש קשר). אודה לתשובה בקשר למהי התופעה הזו? ממה היא נובעת? תודה רבה ויום טוב.

שלום לך, כאשר מדובר בתחושת חוסר יציבות וכן הפרעות של קור וחום בגפיים ללא סחרחורת וללא כל תחושה בראש, ככל הנראה המקור אורטופדי? נוירולוגי? מטאבולי? ותתתכן השפעה של לחץ נפשי. הייתי פונה לנוירולוג וכן עובר בדיקות כלליות כולל מעבדתיות (דם). בברכה, ד"ר בן דוד

שלום, מזה כשנה בעלי סובל מסחרחורות לסרוגין . מבדיקות הדם התגלה חוסר בחומצה פולית.לפני כשבוע קיבל התקף סחרחורת (בישיבה,שכיבה,הליכה ובכלל) מבדיקות הדם הכל בסדר אין חוסר בחומצה ו/או ויטמין בי 12 ,אין בעיה של תפקודי כליות או כבד. קבענו לרופא אף אוזן גרון לשלול ורטיגו.. נשמח לדעתך המקצועית..

אכן נשמע שמדובר בורטיגו. בהתאם לגילו והממצאים בבדיקה הנוירלוגית ובדיקות עזר ניתן למקם את הבעיה ולתת טיפול הולם.