פיזיותרפיה ללסת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

7 בעיות בריאותיות שניתן לנסות ולפתור בעזרת פיזיותרפיה

סובלים מכאבי גב? קרע במיניסקוס? דורבן בכף הרגל? כדאי שתדעו, כי ניתוח הוא לא תמיד הברירה היחידה שלכם - באמצעות טיפול פיזיותרפי נכון, ניתן בחלק מהמקרים לרפא את הכאב ולחזור לתפקוד מלא כמעט כל אדם בוגר סובל בשלב מסוים בחייו מכאבים בגב. רבים יסבלו גם מכאבים בכתף, בעיות ברכיים ועוד. אצל רבים, ישנה נטייה להתעלם מהכאב ולהזניח את הטיפול בו, לפעמים עד לשלב שבו זה מאוחר מדי, והמצב הדרדר עד כדי צורך בניתוח. אנחנו נוטים להזניח כאבי גב, כתפיים או רגליים הרבה יותר מאשר כאבים אחרים, פשוט כי הם הפכו למקובלים. אבל כאבים מעין אלה, ללא טיפול נכון, עלולים להחמיר, להפוך לכאבים כרוניים ואף להגיע לכדי צורך בניתוח. אם לא מתעלמים מהכאב ומטפלים בו בזמן באמצעים שמרניים, ישנו סיכוי גבוה מאוד להגיע לתוצאות טובות ואף להימנע מניתוח.   גם במצב של שחיקת מפרק ניתן לפעמים לרפא את הכאב מבלי להיכנס לחדר הניתוח. צילום: שאטרסטוק   להלן 7 בעיות בריאותיות אותן ניתן לנסות ולפתור באמצעות טיפול...
ללמוד עוד על פיזיותרפיה ללסת
7 בעיות בריאותיות שניתן לנסות ולפתור בעזרת פיזיותרפיה -תמונה

סובלים מכאבי גב? קרע במיניסקוס? דורבן בכף הרגל? כדאי שתדעו,...

מאת: דיוויד גרבר...
08/09/2019
חריקת שיניים: מומלץ לטפל-תמונה

כיצד נוכל לדעת האם אנו חורקים שיניים? מה גורם לתופעה -...

מאת: ד"ר ערן...
10/05/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפיזיותרפיה ללסת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פיזיותרפיה ללסת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני קצת יותר משנה חוויתי זעזוע בלסת עקב נפילה. במהלך הזעזוע נשברו שיניים ופתחתי את הסנטר. מאז ועד היום חורקים לי המפרקים. הלכתי לכירורג פה ולסת, עשיתי צילום והוא אמר שהמפרקים תקינים ושעלי לחכות בסבלנות לשיקום הסחוסים. הונחיתי לסד לילה במשך חודש ולא חלה הטבה. עד היום אני שומע רעשים בלסת - האם יש מקום לפיזיותרפיה ללסת או שעלי לחכות שנים לשיקום? האם זה לא אחראי או מותר לפנות לפיזיותרפיסט שלא התמחה בכך?

שכחתי לציין את גילי: 23

נתי שלום. יש בהחלט מקום לביצוע בדיקה ע"י פיזיותרפיסט שהתמחה בטיפול במפרק הלסת.אין טעם לפנות לפיזיותרפיסט שלא התמחה בנושא מאחר ואין לו את הידע לביצוע בדיקה מתאימה וכמובן שאינו מכיר את הפרוצדורות הטיפוליות.

שלום רב, אני בת 19 ומזה שנתייים אני סובלת מ"קליקים"-הפרעות במפרק השמאלי של הלסת, בזמן האחרון הכאב ממש התחזק, והבנתי שיש טיפול פיזיותרפי+ טיפול תרופתי לעניין... היכן אני יכולה לקבל טיפול כזה?

מ.י שלום אני מציע שתפני לכירורג פה ולסת המתמחה בתחום פרקי הלסת שיבדוק היטב אם לא נחבלת במפרק אחד או בשניהם .לרוב הגורם לכך הוא טראומה בעבר עם נזק למפרק הדורש טיפול קצת יותר נרחב כולל פיזיוטרפיה של המפרקים אך לא רק .אם תרצי שאמליץ לך על הכתובת של הנ"ל צייני את המייל שלך ואת אזור מגורייך ואשלח לך רשימת מומלצים שאני אישית מכיר בתחום .

ערב טוב, תודה רבה על התייחסותך, אשמח מאוד עם תמליץ לי על מומחי פה ולסת. כמו כן, לפני חצי שנה נפגשתי עם פרופ' שלמה קלדרון, כירורג פה ולסת, בקשר ל"קליקים" בלסת, תחילה הוא ורופאת השיניים שלי חשבו שכדאי לי לעשות ניתוח (דיי פולשני) של הזזת הלסתות, אך בפגישה השנייה איתו, הוא אמר שבכל זאת לא כדאי ושהמצב לא חמור כל כך, אך הוא לא אמר לי על שום טיפול אחר חלופי שיעזור (כמו הפיזיותרפיה)... קראתי על כך שאכן ניתוחים אלה אינם מומלצים, ואני באמת רוצה למצוא חלופה אחרת לבעיה- אני כבר אובדת עצות... הנה האימייל שלי mazal77.y@gmail.com ואני גרה ברמלה. שוב תודה רבה, מ_י