טראומה לחוט השדרה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פיברומיאלגיה: גם רפואה משלימה

המודעות למחלת הפיברומיאלגיה (תסמונת כאב כרוני) הולכת וגדלה. תרופות ורפואה משלימה מסייעים לשליטה בכאב ומונעים כמה שניתן שיבוש בתפקוד היומיומי בשנים האחרונות הולכת וגדלה ברחבי העולם המודעות לתסמונת הפיברומיאלגיה, לתסמיניה ולדרכי הטיפול בה. המחלה עצמה אינה מחלה "חדשה". למעשה, ישנם דיווחים היסטוריים רבים על קיומה של התסמונת, בתקופות היסטוריות שונות, תוך הגדרתה בשמות אחרים, כגון "קונברסיה היסטרית של סימפטומים גופניים" (כפי שהוגדרה בתחילת המאה). מחקרים רפואיים רבים הושקעו בשנים אחרונות והביאו להבנה טובה יותר של הסימפטומים, מקורם והשיבוש הנוירולוגי שגורם להם - ומתוך כך, להגדלת המודעות, הגדלת מספר המאובחנים ותהליך של פיתוח תרופות וטיפולים ייעודיים. מהי פיברומיאלגיה?פיברומיאלגיה היא תסמונת של כאב כרוני המלווה בסימפטומים נוספים, שהעיקריים ביניהם: הפרעות שינה, עייפות, מעי רגיז, שלפוחית רגיזה, רגישות יתר לשינויי טמפרטורה, הפרעות...
ללמוד עוד על טראומה לחוט השדרה
הפרעות בתפקוד מיני: המדריך המלא-תמונה

30% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מהפרעה בתפקוד המיני, אולם רק...

מאת: פרופ' יוזה...
12/02/2012
בלט דיסק: כך תטפלו-תמונה

הגב מתפוצץ מכאבים? איך תדעו אם אתם סובלים מבלט דיסק או בקע...

מאת: ד"ר ליאור...
02/08/2016
היצרות תעלת השדרה: ניתוח-תמונה

היצרות תעלת השדרה גורמת לסבל ולמוגבלות תפקודית, בעיקר קושי...

מאת: מערכת zap...
17/08/2015
פיברומיאלגיה: גם רפואה משלימה-תמונה

המודעות למחלת הפיברומיאלגיה (תסמונת כאב כרוני) הולכת וגדלה....

מאת: ד"ר אלוש...
30/05/2016
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת מעבדה לאבחון תנועה והליכה - תמונה
בדיקת מעבדה לאבחון תנועה והליכה
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת מעבדה לאבחון...
מנינגיומה בעמוד השדרה: מדריך - תמונה
מנינגיומה בעמוד השדרה: מדריך
מנינגיומה היא גידול בתעלת השדרה ולרוב מדובר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטראומה לחוט השדרה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טראומה לחוט השדרה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב שמי יאיר בן חמו עשיתי אמ אר אי בתאריך  26/09/2019 להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של עמוד שדרה גבי: הבדיקה בוצעה בטכניקות שונות בשקלול T1, T2, במישור אקסיאלי וסגיטלי. הבדיקה בוצעה לבירור כאב גב תחתון וגב עליון. כאב מקרין לירך שמאל. עמדה קיפוטית גבית רגילה. רוחב תקין של תעלת השדרה. סיגנל תקין של החוליות. סיגנל תקין של חוט השדרה. בגובה D7-D8 זיז אחורי שטוח פראמדיאני שמאלי משיק לחוט השדרה. בגובה D8-D9 זיז אחורי פראמדיאני ימני לוחץ על קדמת חוט השדרה. הקונוס בגובה D12-L1. בשאר הגבהים לא נראה לחץ על חוט השדרה. הפורמינה פתוחים. אשמח לדעת מה חומרת המצב בתודה על ההפניה ובברכה, יאיר בן חמו.

מי אמר לך שיש פגיעה בחוט השדרה? MRI (פענוח) אינו תומך בכך.

לתשובה לשאלתך ״מי אמר לך שיש פגיעה בחוט שדרה״ פשוט רשום בפיענוח שלוחץ על חוט שדרה אז אני שואל לגבי הממצא הזה בפרט ובכלל על כל הפיענוח כי זה הפיענוח ששלחו לי ממכון מאר ואני באמת אשמח להתייחסותך בנושא! וכמובן תודה רבה על התשובה והיחס שלך זה ממש לא ברור מאליו! בברכה יאיר בן חמו.

לחץ על חוט השדרה אינו מחייב פגיעה בחוט השדרה. בכל מקרה אם יש ספק אין ספק תפנה למומחה עמוד שדרה שיראה את תמונות ה MRI ושיבדוק אותך.

שלום ! לפני שבוע נפלתי מכ2 מטר על הגב בשיעור ספורט לאחר שעשיתי מתח ומהנפילה נחבטתי בגב (נפלתי על המשטח ישר של האולם). כאב לי מאוד ישר אחרי המכה והפסקתי לנשום לכמה שניות כי אני חושב שנפלתי גם קצת על הצלע אבל אחרי כמה שניות שכבתי על הגב קצת והצלחתי לקום בכוחות עצמי. אותו יום ממש כאב לי במיוחד לעבור מישיבה לשכיבה ולשנות תנוחות בשכיבה אבל זה השתפר מאז . יום אחרי הלכתי לרופאת משפחה שבדקה לי את עמוד השדרה ואמרה שזה מכות יבשות שייכאבו כמה ימים ושאני אוכל לחזור להתאמן תוך שבוע אבל הכאבים עדיין נשארו לי ברמה כזאת שאני מתעורר בגללם בלילה ושאין מצב שאני יכול לעשות ריצה או כל פעילות גופנית אחרת כי הכאב (האמצעי בערך) מתחיל לכאוב וגם אני מרגיש סוג של כאב בצלע שמאל למטה כזה. הייתי אתמול אצל אורתופד ועשיתי צילום לגב והוא גם בדק אותי ואמר שב"ה אין פגיעה בעמוד השדרה ושאני צריך ללכת להמשיך לעוד בדיקות אם עוד כואב לי אצל כירופרקט . האם לדעתך אני אוכל להתאמן בפעילות גופנית בחודש הקרוב ? כי יש לי גיבוש צנחנים עוד חודש וחצי ובגרות בספורט עוד 3 שבועות. תודה מראש.

סביר שכן ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 7645400 - 03 054-747886