נגישות
נגישות

כאב בין השכמות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכאב בין השכמות

עמוד השדרה - תמונת המחשה
עמוד השדרה למה הכישלון בניתוחי גב רק הולך וגדל עם הזמן? מהי הסיבה הראשונה להעדרות מהעבודה? ולמה כד...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
אבנים בכיס המרה - תמונת המחשה
אבנים בכיס המרה לרוב, כאבי בטן אינם מצריכים התערבות רפואית. הכירו את הגורמים לכאב ואת המצבים שכן מחייבי...
קיפוזיס - תמונת המחשה
קיפוזיס בניגוד לסקוליוזיס (עקמת), הבאה לידי ביטוי בעיוות במישור החזיתי לימין ו/או לשמאל, קיפוזי...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב בין השכמות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב בין השכמות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום להלן סיכום פיענוח MRI: שינויים דיסקוגניים, היצרות ספינלית במספר מרווחים, לחץ משמעותי על החוט בגובה C4-C5 מלווה באות מיאלופתי חריג בתוכו. ש לי איבוד תחושה קל ביד שמאל. כאבים בין השכמות, אבל לא חזקים . הייתי אצל מספר מנתחים , כל אחד הציע סוג ניתוח אחר: 1. אנדוסקופי אחורי 2.למינוקטומיה וקיבוע אחורי 3.קורפקטומי C4-5, דיסקוטומי C6-7 וקיבוע קדמי כל אחד מסביר שהשיטה שלו יותר טובה. מה לבחור? ועד כמה דחוף הניתוח? כאמור הסימפטומים חלשים מאד.

תשובה ניתנת לאחר בדיקה קלינית ומעבר על ההדמיה בלבד !

שלום רופאים נכבדים, שמי ספיר ואני בת 19. יש לי כאבים כבר תקופה ממושכת באזור השכמות. בהתחלה כשהייתי תלמידת תיכון הנחתי שזה בגלל גודל החזה שלי (90-די) והתיק הכבד שגרם לעומס על השכמות וגרם לכאב בשכמות ובאזור הצוואר התחתון. אבל כמעט שנה שאיני תלמידת תיכון כבר ולא סוחבת יותר תיקים כבדים, והכאב רק מחמיר. זאת אומרת שבזמן האחרון, תקופה של בערך חודש, הכאב התחיל להיות מורגש כבר באזור זרוע ימין. זה כאבים שאני יכולה להתעורר מהם באמצע הלילה, מרגישה פתאום מן זרם חזק של כאב בין השכמות לצוואר, שאני מרגישה כאילו אני ממש משותקת לרגע. ראוי לציין שיוצא לי לפעמים לישון על זרוע ימין (אני משתדלת כמה שפחות לישון על צד ימין ויותר על צד שמאל, כי שם כמעט ואין כאב, מרבית הכאב הוא בצד ימין). אז יכול להיות שיש קשר גם? בקיצור, אני סובלת מכאבים כבר בלתי נסבלים באזור השכמות והצוואר התחתון, הכאבים זורמים לכיוון זרוע ימין ומורגשים במהלך כל היום.

מה השאלה?

מהי הסיבה לכאבים?

שלום בלטידיסק צוואריים עם הקרנות לידים . בנוסף כאבים בחוליה C2 בעקבות מניפולציה שנעשתה ע"י פיזותרפיסטית לפני 15 שנה . הכאבים מקרינים לראש בצד זה וכמובן ליד. כאבים בין השכמות . לאחר התלבטויות רבות ניגשתי לכירופרקט . ביצע מניפולציות צוואריות . יום אחרי היו כאבים ואפילו תחושה לא שווה בשתי צידי הלחי . עבר לאחר יום . פוחדת לחזור שוב . האם לא מסוכן ? האם מניפולציות צוואריות רבות לא גורמות לכאב רב יותר ?

אור שלום, יש מספר סוגים של "תיקוני שדרה" המכונים בפי הכירופקטורים adjustment ומניפולציות סיבוביות הן סוג אחד. המניפולציות אינן מומלצות בכל המקרים וחשוב לוודא מה מצב בלטי הדיסקים. במידה והבלטים זעירים ניתן לבצע אותן, במידה והבלטים גדולים ולוחצים על מבנים כגון השק התקלי או חוט השדרה או עצבים שדרתיים, הייתי נזהרת מאוד ונמנעת מלבצע. אני ממליצה לך להתייעץ ישירות עם הכירופרקטור, לוודא שהוא מוסמך מטעם משרד הבריאות ולשקול טכניקות רכות יותר. בברכה ד"ר אורלי פלטנר המרכז לבריאות הגב גבעת שמואל - 03-5324702, קריית טבעון - 077-4195800

שלום רב דוקטור, בן 37. מזה כמה שנים, כאבים הולכים וחוזרים באזור פנים השחמות צד ימין. ברגע שזה מתחיל עד שנרגע קצת, משבית אותי כמעט לגמרי, (להרים, להזיז דברים, לשבת לשכב וכדומה).. האם מוכרות תופעה זו, ממה יכולה להיווצר, מה כדאי ניתן לעשות כדי לשפר ומה יכול לעזור אפילו במעט. האם יכול להיות קשור להרמת משקולות בעבר, ועדין ומתון יותר בהווה. תודה מראש על התשובה!!

שלום רב, כאבים בין השכמות נפוצים מאד ויכולים לנבוע מבעיות שונות בחגורת הכתפיים , שרירי הגב והשכמות ומבעיות של עמוד השדרה הטורקאלי (החזי). במידה והכאבים ממושכים מציע לפנות לבדיקת אורטופד בקופת החולים.