כאב בין השכמות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כאב ממקור שרירי: הכל מתחיל ביציבה נכונה

יושבים בזווית לא נוחה מול המחשב? לאורך זמן, הגוף עלול לפתח כאב ממקור שרירי - ולא כתוצאה מדלקת, כמו שרבים סבורים בטעות. החדשות הטובות: טיפול לשיכוך כאב יפתור את הבעיה, ולאחר מכן "חינוך" ליציבה נכונה יקטין את הסיכון להישנות הכאב שלושה סוגי שרירים קיימים בגוף האדם. שריר משורטט, שריר חלק ושריר הלב. שריר חלק נמצא באברים פנימיים ותפקידם לווסת את תפקוד שלהם. שריר הלב מתכווץ באופן עצמוני כדי לייצר את תפוקת הלב. לצורך הכתבה נדון רק בשריר משורטט שהוא חלק נכבד של השלד. בגוף האדם מפוזרים 650 שרירים, שתפקידם להניע ולייצב את הגוף. מכיוון שהשרירים פועלים באופן רצוף במשך כל שעות היממה, פעמים רבות במהלך החיים אנו חווים כאבים אקוטיים ו/או כרוניים שמקורם בשריר אחד או בקבוצות של שרירים. שריר משורטט מתכווץ בשני אופנים עיקריים. התכווצות קונצנטרית, זו התכווצות תקינה כאשר שריר מיצר כח בתכו כדי להתקצר. לעומתה, התכווצות אקסצנטרית בה שריר מתארך תוך כדי מאמץ. התכווצות זו אינה רצויה ויש לה תפקיד חשוב בהתפתחות כאבי שרירים.    בישיבה...
ללמוד עוד על כאב בין השכמות
כאב ממקור שרירי: הכל מתחיל ביציבה נכונה-תמונה

יושבים בזווית לא נוחה מול המחשב? לאורך זמן, הגוף עלול לפתח...

מאת: ד"ר בן נון...
02/09/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב בין השכמות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב בין השכמות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום מה הם הסימפטומים שיש התקף לב ? לרוב ממה שאתה יודע ומניסיונך רב השנים מה הם התחושות שאדם יחוש לרוב ? מה הם התסמינים ?

לחץ בחזה הזעה קוצר נשימה אבל גם תסמינים לא קלאסיים"צרבת,כאב בין השכמות כאב גב כאב ביד שמאל ועוד...

שלום להלן סיכום פיענוח MRI: שינויים דיסקוגניים, היצרות ספינלית במספר מרווחים, לחץ משמעותי על החוט בגובה C4-C5 מלווה באות מיאלופתי חריג בתוכו. ש לי איבוד תחושה קל ביד שמאל. כאבים בין השכמות, אבל לא חזקים . הייתי אצל מספר מנתחים , כל אחד הציע סוג ניתוח אחר: 1. אנדוסקופי אחורי 2.למינוקטומיה וקיבוע אחורי 3.קורפקטומי C4-5, דיסקוטומי C6-7 וקיבוע קדמי כל אחד מסביר שהשיטה שלו יותר טובה. מה לבחור? ועד כמה דחוף הניתוח? כאמור הסימפטומים חלשים מאד.

תשובה ניתנת לאחר בדיקה קלינית ומעבר על ההדמיה בלבד !

שלום רופאים נכבדים, שמי ספיר ואני בת 19. יש לי כאבים כבר תקופה ממושכת באזור השכמות. בהתחלה כשהייתי תלמידת תיכון הנחתי שזה בגלל גודל החזה שלי (90-די) והתיק הכבד שגרם לעומס על השכמות וגרם לכאב בשכמות ובאזור הצוואר התחתון. אבל כמעט שנה שאיני תלמידת תיכון כבר ולא סוחבת יותר תיקים כבדים, והכאב רק מחמיר. זאת אומרת שבזמן האחרון, תקופה של בערך חודש, הכאב התחיל להיות מורגש כבר באזור זרוע ימין. זה כאבים שאני יכולה להתעורר מהם באמצע הלילה, מרגישה פתאום מן זרם חזק של כאב בין השכמות לצוואר, שאני מרגישה כאילו אני ממש משותקת לרגע. ראוי לציין שיוצא לי לפעמים לישון על זרוע ימין (אני משתדלת כמה שפחות לישון על צד ימין ויותר על צד שמאל, כי שם כמעט ואין כאב, מרבית הכאב הוא בצד ימין). אז יכול להיות שיש קשר גם? בקיצור, אני סובלת מכאבים כבר בלתי נסבלים באזור השכמות והצוואר התחתון, הכאבים זורמים לכיוון זרוע ימין ומורגשים במהלך כל היום.

מה השאלה?

מהי הסיבה לכאבים?

שלום בלטידיסק צוואריים עם הקרנות לידים . בנוסף כאבים בחוליה C2 בעקבות מניפולציה שנעשתה ע"י פיזותרפיסטית לפני 15 שנה . הכאבים מקרינים לראש בצד זה וכמובן ליד. כאבים בין השכמות . לאחר התלבטויות רבות ניגשתי לכירופרקט . ביצע מניפולציות צוואריות . יום אחרי היו כאבים ואפילו תחושה לא שווה בשתי צידי הלחי . עבר לאחר יום . פוחדת לחזור שוב . האם לא מסוכן ? האם מניפולציות צוואריות רבות לא גורמות לכאב רב יותר ?

אור שלום, יש מספר סוגים של "תיקוני שדרה" המכונים בפי הכירופקטורים adjustment ומניפולציות סיבוביות הן סוג אחד. המניפולציות אינן מומלצות בכל המקרים וחשוב לוודא מה מצב בלטי הדיסקים. במידה והבלטים זעירים ניתן לבצע אותן, במידה והבלטים גדולים ולוחצים על מבנים כגון השק התקלי או חוט השדרה או עצבים שדרתיים, הייתי נזהרת מאוד ונמנעת מלבצע. אני ממליצה לך להתייעץ ישירות עם הכירופרקטור, לוודא שהוא מוסמך מטעם משרד הבריאות ולשקול טכניקות רכות יותר. בברכה ד"ר אורלי פלטנר המרכז לבריאות הגב גבעת שמואל - 03-5324702, קריית טבעון - 077-4195800