רמות גבוהות של קריאטין קינאז: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרמות גבוהות של קריאטין קינאז?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רמות גבוהות של קריאטין קינאז: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, עברתי בדיקות דם תקופתיות , אני בן 28 בריא בד"רכ בבדיקה יצא שה CK הוא על 429 כשקראתי קצת בגוגל , זה הכניס אותי לחוסר נעימות בלשון המעטה. רשום שזה קשור בהתקפי לב וכו ??

אם היית עושה קצת סקירה על תשובות קודמות שלי למבקשי פרשנות לבדיקות מעבדה, היית קורא שאין שום משמעות לשתובה אחת בלי שום מידע על השואל. אם היית עובר הקף לב- מן הסתם היית יודע זאת. אם קראת בגוגל גם ראית שזה יכול להיות קשור לאימון גופני מאומץ, שימוש בתרופות מסויימות, בעיות שריר אחרות ולא שריר הלב.... אז תן קצת מידע עליך, כולל למה בכלל עשית בדיקה זו (למה בודק CPK אם אתה בריא לפי דבריך??). זה אנזים של השרירים, לאו דווקא שריר הלב, וצריך את הסיפור על מנת להעריך משמעות (לא תמיד יש). האם יש לך בדיקה קודמת? ממתי? כמה היה?

אז ככה , אני בן 28 כפי שאמרתי בדר"כ מתאמן בקביעות חוץ מהחודשיים האחרונים , רק משחק קצת כדורגל-כדורסל- וכו...עקב פציעה בכתף - דלקת (קיבלתי בזמנו כדור קואקס...כרגע אתופן) עשיתי בדיקות דם כלליות....אני עושה בדר"כ פעם בשנה , לגבי מה היתה התוצאה פעם שעברה באמת שאין לי מושג....

הבן שלי בן 15 ,ספורטאי מזה כ-8 שנים.לפני כשבועיים לאחר משחק כדורסל הוא התעלף,למחרת נעשו בדיקות דם ,רמת ה-CK הייתה 271,ביצענו בשבוע שעבר בדיקה חוזרת (לאחר שבועיים) רמת ה-CK עלתה ל-2500 . ברצוני לציין שהוא מתאמן כמעט על בסיס יומיומי . מה הסיכונים בתוצאה של בדיקת הדם האחרונה? ומה המשמעויות? לעזרתכם המהירה אודה.

CPK הינו אנזים המצוי בשריר ובמאמץ פיסי מוגבר רמות גבוהות שלו מופרשות לדם. ערכים של 2500 אמנם גבוהות אבל לא מסוכנות. חשוב לחזור על הבדיקה אחרי מנוחה מוחלטת (!!!) של כמה ימים כדי לראות שהערך חוזר לנורמה. בזמן מאמצים מומלץ חימום הדרגתי לפני האימון ושחרור ("קירור") בסופו. כמובן שחשובה שתיה במהלך האימון.

שלום רב, ילד בן 14 מטופל בגנוטרופין עשה בדיקת דם וראינו ערך CK גבוה 229. האם יש סיבה להילחץ ? תודה

השאלה אינה בתחום ההמטולוגיה

ילד בן 7 מאובחן adhd ולוקח ריטלין LA 10 מזה 3 חודשים. עשינו בדיקת דם ויצא CK 1166!!! פי 10 מהנורמה! חייבת לציין שהוא השתולל לפני הבדיקה וגם במהלך הבדיקה עצמה היה כולו במתח שריר גבוה.ALT 14, AST 41 LDH מעט גבוה 554. רופא הילדים לא התרגש. אבל הילד צפוי לעבור טיפול שיניים בהרדמה השבוע והמרדים לא מוכן להרדים בטענה לסכנת חיים ודרש בירור נוירולוגי והפחיד אותנו עם חשש למחלות שריר קשות. אשמח לכל התייחסות לנושא. תודה!

מיכל שלום, צריך לחזור על בדיקת CPK, ולדווח לרופא המרדים מראש על שני הערכים. לשיקולו של הרופא המרדים איך לנהוג ואם אפשר לבצע את הטיפול בהרדמה. בכל מקרה, כדאי לעשות בירור. יתכן שרופא הילדים שלכם יודע מה לבדוק. בברכה