מגן מרפק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למגן מרפק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מגן מרפק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ד"ר יקר שלום רב, אני לא יודע אם הדבר דורש ביקור לבדיקה - אז אני פונה בפורום בתקווה שהמענה הראשוני ירגיע אותי ויהיה מספיק טוב, שכן אני מושבת וספון בביתי. בן 46, נותחתי ב - 27/12/16 בתה"ש ניתוח שחזור עצם בריח ACJ3 בשיטת וויבר-דאן. הנחיית המנתח היתה כי היד תישאר בתוך מתלה חודש וחצי למעט מספר פעמים ביום בו אני מוציא אותה לצורך מספר תנועות אנכיות למטה ובחזרה כדי שיזרימו דם. מאחר וצצו לי כאבים במרפק בשבוע האחרון _אולי יותר), אך רק היום שמתי לב לאחר מקלחת כי יש לי נפיחות שם (מצ"ב תמונה) - נראה בעיקר נוזלים/בצקת - או כמו שזה נקרא - בוריסיטיס. ייתכן שאכן חיככתי את המרפק, בעיקר בשינה, בחודש האחרון, שכן ישן יותר (או על הגב או בתנוחת עובר על הצד בריא - ימין). יוער כי כבר לקחתי אטופן למשך עשרה ימים וגם אוגמנטין למשך שבעה ימים, שהאחרון היה ללא צורך, כי חששו מזיהום ובסוף מסתבר שהיה לי שפעת שגרמה לחום. כאמור, השפעת חלפה, ואין לי חום. המרפק נפוכה, לא אדמומית, ללא מוגבלות בתנועה וכאב סביר, כך שאני לא חושב שיש לי זיהום. פשוט נראית רע, כפי שרואים בתמונה, ולא רוצה, חלילה, שהמצב יחמיר. (שהיד ישרה זה נראה רע וקצת מפחיד). מתוכנן לי ביקור במרפאה האורטופדית בתה"ש (רק ב - 05/02/17 ולכן כדי לא להחמיר את הבעיה שואל: 1. האם ייתכן שזה סימפטום לאחר ניתוח בכתף או אולי בגלל התנוחה במתלה או שזה בס"ה צירוף מקרים? 2.כדי להיפטר מזה - האם מומלץ להניח לזה ככה ולעקוב או לעשות קומפרסים משולבים קרח + חום. 3. שמתי תחבושת אלסטית מרופדת - האם מייתרת את הצורך בקומפרסים חמים וקרים, ובמידה וכן, האם אוכל לישון איתה בלילה? 4. כל הנחיה אחרת תתקבל ברצון אודה על התייחסותך המלומדת שתרגיע אותי, כי גם ככה אני סובל נורא... איתן

1. לחץ מקומי עלידי המתלה 2. אין טעם בקומפרסים. ריפוד ע יד מגן מרפק יואיל עיקרו של הטיפול הנו שינוי הנסיבו תהלוחצות מקומית .בשבוע- שבועיים הראשונים הנו : להניח שקית קרח עטופה בבד על המקום למשך כ 15 דקות מספר פעמים ביום ותרופות נגד דלקת באיןהטבה אפשר לעבור לשאיבת הנוזל והזרקה של סטרואיד בדרך כלל שתי שאיבות יעושו את העבודה . במקרים רבים זה חולף מאליו ברגע

דוקטור שלום יש לי כאבים במרפק ימין .אורטופד קבע שזה מרפק טניס .ואמר שאני צריך לשים על המרפק מגן מרפק למשך 3-4 חודשים .במכון אורטופדיה אמרו לי שאני צריך לחבוש את מרפק הטניס כל היום חוץ מזמן שינה ובעת שאני מתקלח .מספר אנשים אמרו לי שזה לא נכון מספיק 2-3 ביום .אינני יודע כיצד לנהוג . אודה על תשובתך .

הצעת האורתופד סבירה. מה זה מכון אורתופדיה? 2-3 מקלחות ביום נראה לי סביר. לא ממש קשור לאורתופדיה.

בערך כשנה שיש לי כאבים במרפק שמאל, בבדיקה ללא צילום אצל האורטופד ליפני מספר חודשים הוא אמר שזה טניס אלבו והמליץ על זריקת קורטיזון, אני ויתרתי על הזריקה ועכשיו עשיתי אולטרסאונד שבו לא נימצא שום דבר חריג. מה לדעתך צריך לעשות כשעדין יש כאבים חזקים.

מתיחות של השריר:-FLEXOR CARPI RADIALIS BREVIS חגורת ( חבק) מרפק טניס. גלי הלם חוץ גופיים

שלום דוקטור ב-7/8/2012 אמרתי לך שפרקתי את המרפק אם תסתכל קצת למטה תראה את ההודעה, הייתי בביקורת היום וזה מה שאמרו לי. בוצע CT שבר בטרוכלאה אחורית עם חתיכה קטנה, תלישה של LCL. קלינית מרפק לא יציב לוולגיוס-וורוס סטרס. זקוק להמשך קיבוע עם מייצב מרפק: mayo universal blbow brace. כרגע קיבוע עם סד גבס עד להחלפת קיבוע למייצב מרפק. פיזוטרפיה הידרוטרפיה להפעלת מרפק עם מייצב מרפק-כיפוף-ישור של המרפק ביקורת ב9.9.12 אשמח לקבל את חוות דעתך על הנושא, תודה מראש אבי.

למיטב הבנתי - הומלץ על טיפול שמרני, המקובל במקרים כגון אילו. הישמע להוראות ההפעלה במייצב. בברכה, ד"ר יעקב פעילן