בדיקות אבחנתיות לבעיות אורטופדיות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כאב גב או צוואר? חכו עם הניתוח!

סובלים מבלט דיסק או פריצת דיסק? מתפתלים מכאב ומתקשים לתפקד? לפני שאתם רצים לניתוח כדאי שתכירו את שיטת הפחתת לחץ (Decompression Therapy). צרכנות רפואית הטיפול המוצע כיום בישראל לבלט דיסק או פריצת דיסק - הינו ניתוח. עם זאת, חשוב לדעת כי לא חייבים לנתח - וכי ניתן לטפל בבעיה באופן לא כירורגי, שאינו כרוך בסיכון. זאת, באמצעות שיטה שנפוצה בעולם כבר למעלה מ-16 שנים. סרטון: על טיפול בשיטת הפחתת הלחץ. צילום: סטודיו פאנץ'מה ההבדל בין בלט דיסק לבין פריצת דיסק?הדיסקים שנמצאים בין החוליות בעמוד השדרה - הם אלה שמאפשרים לנו להתכופף, לזוז, לקפוץ ולנוע בחופשיות. כל דיסק בנוי שכבות של קירות וג'ל במרכז, שנותן לדיסק את הנפח. הקירות עלולים להיחלש או להיקרע מסיבות שונות, כגון: תאונת דרכים, בעיות גב בעבר, עבודה פיזית ועומס על הגוף.בלט נוצר כאשר חלק מהקירות נחלשים, או נקרעים - וכתוצאה מכך, הג'ל נספג לכיוון מיקום הקרע; וגורם לדיסק לבלוט החוצה (אך הקירות...
ללמוד עוד על בדיקות אבחנתיות לבעיות אורטופדיות
כאב גב או צוואר? חכו עם הניתוח!-תמונה

סובלים מבלט דיסק או פריצת דיסק? מתפתלים מכאב ומתקשים לתפקד?...

מאת: ד"ר שטיין...
29/06/2017
קיצור דרך מסוכן בחוט השדרה-תמונה

סובלים מכאבי גב עזים? גוררים רגליים? מתקשים בהליכה?...

מאת: ד"ר גיא...
12/05/2013
רפואה שיקומית: שיפור באיכות החיים-תמונה

תאונה, מחלה או אירוע קשה יכולים לגרום למשבר ולירידה באיכות...

מאת: ד"ר יולי...
24/09/2007
ילדים: בדיקות לקראת כיתה א'-תמונה

ליקויי ראייה, התפתחות לא תקינה ובעיות אחרות עלולות לפגוע...

מאת: ד"ר עקיבא...
23/08/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקות אבחנתיות לבעיות אורטופדיות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקות אבחנתיות לבעיות אורטופדיות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בן 53 וסובל כבר כחצי שנה מתחושת שריפה בגב העליון מצד ימין . בתחילה עשיתי בדיקות אורטופדיות רנטגן בגב העליון והאורטפד הפנה אותי לכירפרקט בטענה שאני לא עושה התעמלות לאחר שרופה המשפחה אמר לי שהוא מעולם לא שמע על התחושות שאני מתאר . בזמן האחרון הכאבים התגברו, נמשכים יותר שעות, מקרינים גם לזרוע וגם לרגליים כמין תחושות חום ואף מביאים את השכמות למצב של חוסר תחושה. שמעתי שייתכן ויש לי דלקת בעצב- האם זה יכול להמשך כל כך הרבה שנים ואף להחמיר? אילו בדיקות ניתן לעשות? האם ישנה תרופה כלשהיא שמטפלת בתחושה שציינתי במידה ומדובר בדלקת בגיד ? והאם זה נשמע הגיוני התיאור והאבחנה?

התיאור הגיוני לחלוטין. בהחלט יתכן שיש דלקת וזה יכול להימשך זמן רב. תלוי בגורם. נסה טיפול כירופרקטיקה כפי שהומלץ או טיפול קרניוסקראל. בנוסף יש משחה הומאופטית הנקראת טראומהפלנט שניתן למרוח אותה ללא תופעות לוואי.

תודה מר גבע מהיכן אני רוכש את המשחה ? יש לי כאבים שהתחילו גם בחזה רק לידיעה.

את המשחה ניתן לרכוש בבתי מרקחת, חנויות טבע ורשתות מזון טבעי שמוכרים מוצרים הומאופטיים.

עודד תודה שאלה נוספת מה זה קרניוסקראל

טיפול מגע עדין במיוחד העובד על עמוד השידרה והראש ומערכת העצבים המרכזית.

מזה כחודש כאבים לכל רוחב הגב התחתון לאחר כל מיני תנועות שלא ניתן לאפיין באופן מובהק כאבים בעיקר במותן ואגן שמאל עם הקרנה לאשך שמאל בעיקר לאחר עמידה ( לעיתים אפילו מספר דקות) בדיקה אורטופדית ללא ממצאים. ללא שינוי לאחר ארקוקסיה M.R.I לפני 1.5 שנים - L2-L3 - בלט דיסק דיפוזי עם בקע קטן לטרלי שמאלי עם אימפרסיה קלה על שורש L2 משמאל. בגובה L3-L4 - בלט דיסק דיפוזי בגובה L4-L5 - בקע דיסקלי לטרלי שמאלי המשיק לשורש L4 משמאל. האם ואיך הנ"ל מסביר את התופעות שציינתי. מודגש - כי כל ה- 1.5 שנים מאז אותה בדיקה לא היו התופעות. הבדיקה נעשתה עקב זרמים קלים לעיתים ברגל שמאל

העצבוב התחושתי של עור שק האשכים והפניס הוא שרשים S1 ו-S2 . מבדיקת הבת"ם שעשית אפשר לצפת להפרעה תחושתית בדרמטום L2 ו/או L4 .

מתנצל מראש על אורך השאלה, פשוט כבר אין לי לאן לפנות ולא יודע מה לעשות, אודה מאוד על תשובה מפורטת ככל האפשר עם כיוונים אפשריים ואופציות לפתרון. אני בן 36 בתקופה של שנתיים אחרונות סובל מכאבי גב תחתון איומים וגם של עמוד שדרה אבל שום צילום, CT, MRI או כל בדיקה אורתופדית לא העלתה שום ממצא. אורתופד שלל בעיה בעמוד שדרה או בעצמות או משהו שקשור לתחום שלו. אני שמתי לב שהכאבים הם איומים בעיקר כשאני מרגיש עוררות מינית (חרמנות) אם אני לא מאונן באותו יום, הכאבים למחרת הם כואבים עד כדי כך שאני לא יכול לקום מהמיטה. שעה אחרי שאני מאונן הכאבים נעלמים כמעט כלא היו, זה נמשך בערך יום שלם עד הפעם הבאה שאני קצת חרמן ואז שוב מתחיל המעגל הנוראי הזה של הכאב הבלתי נסבל ובלתי נגמר עד אוננות מחודשת. יש לציין שאין לי כאב באשכים או באיבר עצמו, הכאב עצמו הוא רק בגב תחתון ובעמוד השדרה והוא מרגיש ככאב מוזר שמזכיר פולסים חשמליים כואבים במיוחד והתחושה היא כמו של שליחת לחץ עצום לכיוון הגב, וכל הגוף ככל שזה מתמשך. מכיוון שאורתופד שלל בעיות בשלד או בעצמות, אני מתחיל לחשוש, כי מדובר בכאבים מסוג אחר, מרגיש לי כמו כאבים עצביים, כי אני יודע היטב איך זה מרגיש שנתפס למשל הגב, וסוג הכאב הוא אחר לגמרי ומוקל למשל על-ידי חימום או התעמלות. כאן החום וההתעמלות לא עוזרים, רק השפיכה משחררת את הכאבי תופת האלה שמונעים ממני לתפקד. עשיתי בדיקת PSA והיא יצאה תקינה מה שכן, צבע השתן שלי השתנה בשנתיים האלה לצהוב בהיר והריח נהיה מאוד חריף, כמו של גופרית, היו לי פעמיים של תחושת צריבה חזקה תוך כדי השתנה אבל זה חלף מעצמו. עשיתי בדיקת שתן לתרבית ושתן כללית וכן בדיקה לכל המחלות מין STD והכל תקין האם ייתכן שיש לי סרטן ערמונית ? ובגלל זה הכאבים החריפים שמסתיימים רק אחרי השפיכה?

זה לא ביטוי שכיח לסרטן הערמונית יתכן שיש לך כאב אדני כרוני, כאבים אלו מוקלים לעיתים רבות לאחר אג'קולציה

שלום, אני בן 53 וסובל כבר כחצי שנה מתחושת שריפה בגב העליון מצד ימין . בתחילה עשיתי בדיקות אורטופדיות רנטגן בגב העליון והאורטפד הפנה אותי לכירפרקט בטענה שאני לא עושה התעמלות לאחר שרופה המשפחה אמר לי שהוא מעולם לא שמע על התחושות שאני מתאר . בזמן האחרון הכאבים התגברו, נמשכים יותר שעות, מקרינים גם לזרוע וגם לרגליים כמין תחושות חום ואף מביאים את השכמות למצב של חוסר תחושה. שמעתי שייתכן ויש לי דלקת בעצב- האם זה יכול להמשך כל כך הרבה שנים ואף להחמיר? אילו בדיקות ניתן לעשות? האם ישנה תרופה כלשהיא שמטפלת בתחושה שציינתי במידה ומדובר בדלקת בגיד ? והאם זה נשמע הגיוני התיאור והאבחנה?

לא סביר יותר סביר שמודבר בביטוי לגירוי שרש עצב בעמוד השדרה הצוארי ולשם הייתי מכוון את הבירור ד"ר נחשון רנד מומחה לכירורגיה אורתופדית ולניתוחי עמוד השדרה www.isc.co.il rand@isc.co.il קביעת תור: 7645400 - 03 054-74788

פורומים בנושא בדיקות אבחנתיות לבעיות אורטופדיות
פורום אורתופדיית ילדים
ד"ר מנחם זינגר ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לאורטופדיית ילדים,...
פורום מדרסים ובעיות בכף הרגל
ניר באבו ישיב על שאלות בתחום ההתאמה של מוצרי אורתופדיה, מדרסים, סדים ומכ...
פורום פיזיותרפיה
מנהלות הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לפיזיותרפיה, כגון:...