נגישות
נגישות

סטילה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

החופש הבריא: נזקי הכלור

המדריך המלא להורים, כתבה שמינית ואחרונה בסדרה: הכלור בבריכה גורם לגירויים בעור, מקלחת כל שעתיים ומריחת הגוף בשמן יסייעו להקטין את הנזק ריכוז הכלור במי הבריכה נקבע כריכוז המקסימלי שאנו, השוחים במים, יכולים לסבול. על אף שריכוז זה אינו מספיק כדי להרוג ביעילות את כל החיידקים והפטריות, ריכוז גבוה מדי עלול לגרום לתופעות קשות כאשר נחשפים אליו בריכוזים גבוהים. תופעה זו מוכרת בעיקר בעונת האביב, כאשר אנשים מחטאים את ביתם עם תכשירי ניקוי המכילים כלור, כגון אקונומיקה ומלבינים שונים.באשר לילדינו, כל עוד לא קרתה תקלה חמורה מבחינת ריכוז הכלור בבריכה, הרי שהריכוז הנורמלי הרגיל מספיק כדי לגרום לגירוי של העיניים, דרכי הנשימה העליונות והעור. התמונה המוכרת היא של ילד מנוזל, או קצת משתעל, עם עיניים אדומות ומבריקות ועור אדום ורגיש. נזקי הכלור (אילוסטרציה) סימני אזהרהחשיפה לריכוז גבוה מדי של כלור תגרום...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסטילה

רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים מדיוויד בואי ועד אליזבת טיילור: הטרוכרומיה היא תופעה שבה קשתית עין אחת היא בעלת צבע שונ...
טיפות עיניים - תמונת המחשה
טיפות עיניים פזילה בעיניים לא משפיעה רק על הראייה, אלא עלולה להשפיע גם על הביטחון העצמי, ההערכה העצמ...
צריבה בעיניים - תמונת המחשה
צריבה בעיניים צריבה בעיניים שאיננה חולפת מעצמה, היא תופעה שכיחה למדי שיכולה להיגרם משלל סיבות. חשוב מ...
ללמוד עוד על סטילה
החופש הבריא: נזקי הכלור-תמונה

המדריך המלא להורים, כתבה שמינית ואחרונה בסדרה: הכלור בבריכה...

מאת: ד"ר זיו בר
11/07/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסטילה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סטילה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בן 20 ולפני שבוע וחצי התחיל לכאוב לי בעין שמאל (בעפעף העליון ) יום אחרי קמתי עם עין אדומה, ועפעף נפוח, יש לי גם גולה בעפעף העליון למעלה.החלטתי להשתמש בסינטומצין ...השאלה שלי אך אני מורח בידיוק ? כי בהוראות רשום למרוח למטה בעפעף התחתון בתוך העין עצמה ..והבעיה אצלי זה רק בעפעף העליון ולא בתוך העין עצמה...אני ישמח לעזרה תודה .

שלום דן, הטיפול היעיל ל"שעורה" ממנה כנראה אתה סובל הוא חימום +עיסוי מקומי. משחה לא תועיל במיוחד. לשאלתך, את משחת סינטומיצין, כמו כל משחה לעיניים, מורחים בתוך העין. בברכה, ד"ר אסף קרץ

אני סובלת משעורה לפחות פעם בשנה והדבר היחידי שעובד זה משחה של סינטומיצין זה הדבר היחידי שתוך יומיים מעביר את השעורה

ד"ר שלום שמי אדם קמתי בבוקר עם דלקת בעין יש לי סינטומצין שנקנה לפני שנתיים במקרר.. אני יודע שלאחר פתיחה של טיפות עיניים כמו "סטילה" אם פתחתי את הבקבוק יש לי חודש להשתמש ואז לזרוק אותו. האם ככה גם בסינטומצין? חשוב לי לציין שלא פג תוקף המישכה אך היא נפתחה.. אשמח לתשובה במהרה תודה ויום טוב ד"ר

כתוב על גבי המשחה עצמה:)

שלום לכם, הבנתי שבשימוש ממושך בטיפות עיניים כגון סטילה, עלולה להיווצר תופעת ריבאונד. שאלתי היא, האם התופעה הזו הפיכה לאחר הפסקת התרופה, או שמא נשארת לכל החיים. תודה רבה!

שלום רב, השימוש בסטילה אינו מומלץ באופן כללי.יש להשתמש בטיפות שאינן מכילות חומרי צבע וחומרים משמרים. אין דרך לנבא נזקים. בברכה, פרופ' ישראל.

שלום ד"ר האם ניתן לקנות ללא מרשם או לחילופין מה ממליץ על בסיס מרשם קבוע- טיפות ש''מכווצות'' את הכלי דם בעין ו''צובעות'' אותה חזרה בלבן? למיקרה שהעין אדומה און-אוף-און-אוף כתוצאה מאלרגיה ולא מעט פעמים המסביב (הלבן של העין) נצבע באדום. תודה.

אליהו שלום, טיפות שמכווצות את כלי הדם של גלגלי העין וגורמות ללובן של העיניים נקראות סטילה או ויזין וניתן לרכוש ללא מרשם. לגבי טיפות באלרגייה אני ממליץ על טיפות הנקראות זאדיטאן פעמיים ביום שדורשות מרשם רופא. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

שלום, מזה כשנה וחצי בערך אני סובל ובטיפול ומעקב מתמשך בעקבות אודם שמתרכז בעיקר בעין אחת. עברתי סדרת בדיקות שונות בגלל חשד לאפיסקלריטיס ממושכת (EPISCLERITIS NOT SPECIFIED אפיון LE) ו- CONJUNCTIVITIS אפיון RE. US של גלגל העין הייתה האבחנה: הסעיף לובן העין (סקלרה) נכתב: לא הודגם עיבוי הסקלירה או הרחבה של חלל הסוב טנון. לסיכום: ללא סימני פסיקלריטיס. בדיקת מעבדה בנושא קולגן יצאה תקינה, כך גם לחץ תוך עיני. בצעתי גם בדיקות לאלרגיה שהגיבו חיובי לכמה טסטים אך רופא האלרגיה לא קשר את האודם בעין דווקא לעניין אלרגי כי אין לי תופעות נלוות נוספות. באחד הביקורים אצל הרופא בזמן שהעין הייתה אדומה בבדיקה אז אחת האבחנות ללחמית העין האדומה הייתה: גודש כלי דם אפיסקלרלים במפחת העין שבולט יותר באספקט טמפורלי ונקודת צביעה בגובלת בשעה 4. עפעפיים ללא GCP. לשכה קדמית עמוקה נקייה. טופלתי במגוון של טיפות וכדורים: נבנק, כדורים אינדוביס + פמוטידין, סטרודקס, לוטמקס, FML, רלסטט, סיסטיין ג’ל. כרגע אני משתמש בלרסטט (תקופה ארוכה) וסיסטיין ג’ל. אני כבר די מיואש ולא יודע מה הפתרון לבעיה הזאת. יש תקופה קצרה שהעין יותר רגועה ופתאום היא שוב נתקפת באודם שמפריע לי אסתטית. בביקורת האחרונה העין הייתה רגועה ושקטה ולאחרונה שוב מאדימה. אני אצטרך להמשיך לסבול עוד הרבה לצערי? שמעתי מאנשים על הרפס אבל זה משהו שרואים בבדיקת העין אם זו הייתה הבעיה?

שלום לך לעתים אנחנו נתקלים במקרים של ארועים חוזרים של אפיסקלריטיס . הדבר יכול להיות קשור במחלות אוטיאימוניות שונות אולם לדבריך עברת בירור לכך. הטיפולים שקיבלת יכולים לעזור אך אינם מונעים מהבעיה לחזור. מאחר וזו אינה בעיה מסוכנת לעין אין הצדקה לתת טיפולים אגרסיביים יותר ממה שקיבלת עד כה . לעתים אפשר אף להעזר נקודתית בטיפות מכווצות כלי דם כגון ויזין או סטילה.

תודה על המענה. יכול להיות שזה גם כתוצאה של שימוש בעדשות מגע חודשיות סיליקון הידרוג'ל בתקופה של כ 6 שנים? אבל רק בעין אחת האודם. הייתי בבדיקה חוזרת לפני כשבוע וכעת החליפו לי את הרלסטט בטיפות פטנול. בבדיקת הלחמית של העין האדומה נכתב: גודש כלי דם אפיסקלרלים באספקט טמפורלי תחתון, פונקטטה עדינה, ללא טרנטס, ללא פליקטנולות או נודולים. לשכה קדמית עמוקה נקייה. עפעפיים ללא GCP. מה כל המונחים האלה אומרים בעצם??