ניתוח רשתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות עיניים בילדים ותינוקות

תינוקות וילדים עלולים לסבול ממגוון בעיות בראייה: פזילה, עין עצלה, עיוורון צבעים ועוד. איך תאבחנו קטרקט או גלאוקומה בילדים? ואיך לבקנות משפיעה? מדריך מקיף תחום מחלות העיניים ובעיות הראייה אצל ילדים כולל מחלות מולדות ולקויות ראייה, אשר במקרים רבים מתפתחות כתוצאה מבעיית העיניים המולדת. כדי למנוע פגיעה אפשרית בראייה, חשוב לאתר בהקדם את הבעיה - ואם ניתן, לטפל בה בהקדם. אשר על כן, מומלץ שכל תינוק ייבדק ע"י רופא עיניים לילדים, לכל המאוחר עד גיל שנה. זאת מכיוון שהעיניים מתפתחות עד גיל שנה - והיעדר טיפול יגרום לנזק לראייה. מהם הסימנים אשר דורשים בדיקת עיניים אצל פעוטות וילדים? הילד מכווץ את עיניו בניסיון למקד את הראייה. לילד יש ריצוד בעיניים (תנודה בלתי רצונית). הילד מטה את ראשו. הילד סוגר עין אחת. הילד משפשף רבות את עיניו או ממצמץ. הילד מקרב חפצים באופן קיצוני לעיניו, בניסיון לראות אותם. הילד אינו ממקד מבט בפרצופים. הילד נתקל בחפצים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח רשתית

השתלת תאי גזע ברשתית - תמונת המחשה
השתלת תאי גזע ברשתית חדשות טובות לסובלים מבעיות ראייה. גלאוקומה? תכירו את הנקז המוזהב. בעיות ברשתית? כדאי לש...
ללמוד עוד על ניתוח רשתית
מחלות עיניים בילדים ותינוקות-תמונה

תינוקות וילדים עלולים לסבול ממגוון בעיות בראייה: פזילה, עין...

מאת: ד"ר...
27/05/2015
רפואת עיניים: טיפול במחלות מולדות-תמונה

ניתן לעצור או לפחות לדחות התדרדרות של מחלות ראייה בגיל...

מאת: ד"ר נדב...
11/02/2008

ניתוח רשתית: רופאים מומלצים

פרופ' בנימין מילר

רופא עיניים ,מומחה למחלות עיניים
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח רשתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח רשתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

חודש וחצי לאחר ניתוח קטרקט בעין שמאל הייתה לי היפרדות רישתית . עברתי ניתוח שכולל הקפאת רישתית והצמדתה עם גז . 2 חודשים לאחר הניתוח הופיעה אצלי בועת היפרדות יציבה באיזור היפרדות הרישתית שהוגבלה על ידי ניתוח לייזר שעברתי . היום 9 חודשים לאחר הניתוח כל הבדיקות שעברתי בעין יצאו תקינות ובכל זאת יש לי יובש וכאבים בעין שמאל שמקרין על בצד שמאל. מרגיש ששורף לי בצד שמאל ובנוסף די הרבה פלוטר . פרט לטיפול ביובש האם יש משהו נוסף שניתן לעשות ?

מבחינת טיפול ביובש יש משחות וג׳לים. יש גם דברים נוספים שמצריכים מרשם רופא.

האם יתכן והיובש קשור לניתוח רישתית שעברתי היות ומעולם לא סבלתי מבעיה של יובש ? האם יתכן והכאב בעין נובע מסיבות אחרות ( עד היום כל הבדיקות שעברתי על ידי רופא עיניים יצאו תקינות ) ? האם כאב בעין יכול להקרין על הפנים באותו הצד של העין או שאולי אין לכך קשר וזה נובע מסיבה נוירולוגית שאינה קשורה לניתוח ?

אחרי ניתוח רשתית תיתכן הופעת יובש או החמרה של יובש קיים. בניתוח פותחים את הלחמית. גם הטיפות שמקבלים יכולות לתרום לכך. אם טיפול אינטסיבי לא משפר את התופעות כדאי גם להתייעץ עם נוירולוג לגבי הכאב המקרין.

עברתי 4 ניתוחים עקב הפרדות רשתית כולל חיגור שגרם להצמדותה ,אבל בניתוח האחרון שהיה משולב קטרקט והוצאת שמן סיליקון .התגלה לאחר שבועיים חור מוקולרי.הומלץ לי על ניתוח נוסף.וגם על לייזר מוקולרי.האם יש אפשרות לתקן את החור ללא ניתוח?או לראות יותר טוב בעזרת לייזר ?מה האופציות הנוספות ?תודה .

ניתוח. לפי התיאור - לא בהכרח שתהיה ראיה טובה יותר, אך חשוב לנתח על מנת לשמר את שיירי הראיה - ואת העין

בן 27, בחודש הבא אני אמור לטוס לאירופה. הטיסה תהיה חודש וחצי לאחר לייזר שביצעו עלי, לתיקון חור ברשתית שנגרם מטראומה (כנראה, יש לי היסטוריה של חורים ברשתית, אבל הפעם הייתה גם טראומה). מדובר בטיול של שבוע, במהלכו אני אמור ללכת הרבה. האם יש מניעה לטוס, הן מבחינת לחצים על העין בעקבות הטיסה והן מבחינת פעילות גופנית?

אין כל בעיה לטוס לאחר טיפול לייזר. האיסור היחיד לטיסה הוא כאשר יש גאז בעין לאחר ניתוח רשתית

האם, עקרונית, יש סיבה טובה לאדם קשיש (במצב בריאות טוב), המרכיב משקפיים מאז גיל 20, שעבר ניתוח ירוד בעין אחת + ניתוח רשתית משולב בירוד בעין שנייה, להימנע מללכת לניתוח להסרת משקפיים, לצורך שיפור נוסף של ראייתו?

שלום רב כעיקרון אין מניעה אבל יש צורך בבדיקת הערכה מדוקדקת על אחת כמה וכמה אם עברת ניתוח רשתית בעבר. בברכה, ד"ר אליה לוינגר

חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה