נגישות
נגישות

ניתוח רשתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות עיניים בילדים ותינוקות

תינוקות וילדים עלולים לסבול ממגוון בעיות בראייה: פזילה, עין עצלה, עיוורון צבעים ועוד. איך תאבחנו קטרקט או גלאוקומה בילדים? ואיך לבקנות משפיעה? מדריך מקיף תחום מחלות העיניים ובעיות הראייה אצל ילדים כולל מחלות מולדות ולקויות ראייה, אשר במקרים רבים מתפתחות כתוצאה מבעיית העיניים המולדת. כדי למנוע פגיעה אפשרית בראייה, חשוב לאתר בהקדם את הבעיה - ואם ניתן, לטפל בה בהקדם. אשר על כן, מומלץ שכל תינוק ייבדק ע"י רופא עיניים לילדים, לכל המאוחר עד גיל שנה. זאת מכיוון שהעיניים מתפתחות עד גיל שנה - והיעדר טיפול יגרום לנזק לראייה. מהם הסימנים אשר דורשים בדיקת עיניים אצל פעוטות וילדים? הילד מכווץ את עיניו בניסיון למקד את הראייה. לילד יש ריצוד בעיניים (תנודה בלתי רצונית). הילד מטה את ראשו. הילד סוגר עין אחת. הילד משפשף רבות את עיניו או ממצמץ. הילד מקרב חפצים באופן קיצוני לעיניו, בניסיון לראות אותם. הילד אינו ממקד מבט בפרצופים. הילד נתקל בחפצים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח רשתית

אוקולופלסטיקה - תמונת המחשה
אוקולופלסטיקה לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
בעיות ברשתית העין - תמונת המחשה
בעיות ברשתית העין מחקר חדש קובע כי ישראל מובילה בעולם בצמצום היקף מקרי העיוורון, על רקע מחלות, בכ-50% במה...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים מדיוויד בואי ועד אליזבת טיילור: הטרוכרומיה היא תופעה שבה קשתית עין אחת היא בעלת צבע שונ...
היפרדות רשתית - תמונת המחשה
היפרדות רשתית הבזקי אור, נקודות חדשות הצפות מול העין או מסך/וילון המכסה חלק משדה הראייה יכולים להעיד...
דרוזן - תמונת המחשה
דרוזן כיצד יכולה בדיקת קרקעית העין לסייע באיתור מחלות? כיצד היא מתבצעת וכיצד עליכם להיערך לבד...
בצקת ברשתית - תמונת המחשה
בצקת ברשתית הראש מתפוצץ מכאבים והראייה מטושטשת? חשוב שתלכו להיבדק בהקדם, מאחר שסימפטומים אלה עלולים...
ללמוד עוד על ניתוח רשתית
מחלות עיניים בילדים ותינוקות-תמונה

תינוקות וילדים עלולים לסבול ממגוון בעיות בראייה: פזילה, עין...

מאת: ד"ר...
27/05/2015
רפואת עיניים: טיפול במחלות מולדות-תמונה

ניתן לעצור או לפחות לדחות התדרדרות של מחלות ראייה בגיל...

מאת: ד"ר נדב...
11/02/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח רשתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח רשתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

חודש וחצי לאחר ניתוח קטרקט בעין שמאל הייתה לי היפרדות רישתית . עברתי ניתוח שכולל הקפאת רישתית והצמדתה עם גז . 2 חודשים לאחר הניתוח הופיעה אצלי בועת היפרדות יציבה באיזור היפרדות הרישתית שהוגבלה על ידי ניתוח לייזר שעברתי . היום 9 חודשים לאחר הניתוח כל הבדיקות שעברתי בעין יצאו תקינות ובכל זאת יש לי יובש וכאבים בעין שמאל שמקרין על בצד שמאל. מרגיש ששורף לי בצד שמאל ובנוסף די הרבה פלוטר . פרט לטיפול ביובש האם יש משהו נוסף שניתן לעשות ?

מבחינת טיפול ביובש יש משחות וג׳לים. יש גם דברים נוספים שמצריכים מרשם רופא.

האם יתכן והיובש קשור לניתוח רישתית שעברתי היות ומעולם לא סבלתי מבעיה של יובש ? האם יתכן והכאב בעין נובע מסיבות אחרות ( עד היום כל הבדיקות שעברתי על ידי רופא עיניים יצאו תקינות ) ? האם כאב בעין יכול להקרין על הפנים באותו הצד של העין או שאולי אין לכך קשר וזה נובע מסיבה נוירולוגית שאינה קשורה לניתוח ?

אחרי ניתוח רשתית תיתכן הופעת יובש או החמרה של יובש קיים. בניתוח פותחים את הלחמית. גם הטיפות שמקבלים יכולות לתרום לכך. אם טיפול אינטסיבי לא משפר את התופעות כדאי גם להתייעץ עם נוירולוג לגבי הכאב המקרין.

עברתי 4 ניתוחים עקב הפרדות רשתית כולל חיגור שגרם להצמדותה ,אבל בניתוח האחרון שהיה משולב קטרקט והוצאת שמן סיליקון .התגלה לאחר שבועיים חור מוקולרי.הומלץ לי על ניתוח נוסף.וגם על לייזר מוקולרי.האם יש אפשרות לתקן את החור ללא ניתוח?או לראות יותר טוב בעזרת לייזר ?מה האופציות הנוספות ?תודה .

ניתוח. לפי התיאור - לא בהכרח שתהיה ראיה טובה יותר, אך חשוב לנתח על מנת לשמר את שיירי הראיה - ואת העין

היי ד״ר הלל, אבי בעל סוכרת שפגעה לו בעיניים וגרמה לבצקת ברשתית. מזה כ4 שנים הוא מטופל באיכילוב בזריקות מסוגים שונים (כרגע אווסטין). מאחר ויש לו קטרקט גבוה הומלץ לו לגשת לניתוח. ניגשנו ל2 מומחי קטרקט ונאמר לנו ע״י שני הרופאים דברים שונים. האחד אמר לבצע ניתוח באמצעות לייזר כיוון ומקטין את הסיכון להתפרצות בצקת, ואילו השני אמר שבמצב בו יש בצקת ברשתית לא כדאי לעשות ניתוח בלייזר. אשמח לקבל את דעתך בנושא. תודה רבה, בת חן

אין כל הבדל, אלו הן העדפות של המנתח - ללא קשר לבצקת. השאלה המשמעותית יותר בעיני היא אם יש צורך לבצע גם ניתוח רשתית - בשילוב עם הקטרקט. במקרים רבים עשוי לסייע להקטנת התלות בזריקות באופן משמעותי. בברכה - ד"ר הלל גרייפנר מומחה לניתוחי רשתית - זגוגית וקטרקט (vitreo-retinal & cataract surgery) מרפאה ותיאום ניתוחים: 08-9760247 דוא"ל: hgclinic@gmail.com קביעת תור לייעוץ בירושלים: 3122*

תודה רבה על תשובתך ד״ר, עזרת לנו מאד. האם ניתן להציע לרופא לדעתך לבצע ניתוח רשתית יחד עם הקטרקט? ועוד שאלה, האם הבצקת ברשתית עלולה להשפיע על סיכויי ההצלחה של ניתוח הקטרקט במידה ולא מבצעים יחד עם זאת ניתוח רשתית?

בן שלו עבר ניתוח נפרדת רשתית בעין ליפני שנה ושמו לא סיליקון אים יש סיכון להוריד את סיליקון שלח אותנו אליכם הרב פירר

בכל ניתוח הוצאת סיליקון יש איזה סכון להפרדות רשתית חוזרת . במידה והרשתית צמודה היטב הסכון לא גבוה