שלפוחית בעין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשלפוחית בעין

שלפוחית בעפעף - תמונת המחשה
שלפוחית בעפעף עם השנים, אזור העפעפיים הופך לנפול וגורם למראה עייף וחסר חיוניות. החדשות הטובות: ניתוח...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשלפוחית בעין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שלפוחית בעין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני יומיים עברתי ניתוח קטרט ואני רואה בעין הזאת מטושטש לגמרי יש לי בעין כמו בועת אויר מה זה יכול להיות ואיך מטפלים בזה האם זה יעבור מכיוון שאני רואה בעין המנותחת כמו לפני הקטרט ואני בלחץ האם יכול להיות שהניתוח לא הצליח ואיך מטפלים בבועת אויר הזאת בתודה מראש

השארת בועת אוויר בעין נפוצה ובדכ זה נעשה בכוונה על מנת לשפר את הסגירה של העין על ידי הבועה או כדי להצמיד שכבה פנימית בקרנית. הבועה נספגת בעצמה. אם הרופא בדק אותך ולא מצא בעיה יש לצפות לשיפור בראיה במהלך השבוע הראשון אחרי הניתוח.

עברתי ניתוח קטרקט. אחרי שבוע לאור כאבים ותחושת חול בעין הסתבר שנשארו לי חלקים זעירים מריסוק העדשה הישנה. המנתח שטף לי את העין בהרדמה טופיקלית עם לידוקאין וויסקואליסטי ושאב את החומר. אבל עדין יש לי תחושה של צריבה וכאילו בועה משונה כאשר אני מזיזה את העין. מצפה לתשובתך.

לא ציינת מתי היה הניתוח השני. אם ממש בימים האחרונים הכל נשמע נורמלי. טיפות נגד יובש יכולות להקל.

תודה על התשובה. הניתוח השני היה אתמול . מתי לדעתך תחושת הבועה תחלוף? רציתי לציין שאני לוקחת טיפות אנטיביוטיקה וכן טיפות להורדת הלחץ התוך עיני (לומיגן), לכן אני חוששת לזלף גם טיפות נגד יובש מתוך פחד שמא זה יכביד על העין.

הבועה הינה קרוב לוודאי בועת אוויר קטנה שתיספג ביומיים הקרובים. אין סיבה שהטיפות יכבידו על העין אבל אין חובה לשים אותן. הזמן יעשה את שלו.

שלום ד"ר. עבר שבוע, ועדיין אינני רואה ברור בעין המנותחת ותחושת הגוף זר עדין קיים. ברצוני לציין שהעין מאוד אדומה. מדוע מיד אחרי הנתוח ראיתי נפלא וללא כאבים ואילו אחרי השטיפה העין אינה רואה ברור. האם בזמן השטיפה משהו נפגע?

איני יכולה לתת לך תשובה מדוייקת. תיצטרכי להיבדק אצל המנתח ולקבל הסבר.

שלום, עברתי לפני כמה שבועות ניתוח בעין שמאל בגלל הפרדות רשתית, והזריקו לי גז לעין, עדיין יש לי בועה בעין שמאל, המוזר הוא, כשאני עוצמת את עין שמאל אני רואה את בועת הגז בעין ימין, האם זה הגיוני?

אביבה שלום רב, הבועה של הגז גורמת להפרעות בשדה ראייה של העין, כולל הפרעות אופטיות ואלו עלולות להשליך על תחושת הראייה של העין השנייה זו תחושה סובייקטיבית בלבד ואיננה קשורה כלל במצב אנטומי או רפואי. בברכה, פרופ' קרמר ישראל

לד"ר עדי שלום, עברתי את הניתוח של העין הראשונה ביום רביעי 3.12. הייתי בביקורת אתמול. היום שמתי לב שרואים כאילו יש על העין בחלךקה העליון עדשת מגע, מן קשת אליפטית בחלק העליון של האיריס. האם זו תופעה מוכרת? ומה זה? בועה? שאלה אחרת - כשאני מרכינה ראש או מתכופפת עם הראש למטה אני מרגישה כאילו יש לי בועה או טיפה ששטה בעין. האם ידוע לך ממה נובעת התחושה הזו? כמובן שאני מנסה להמנע ומתכופפת עם כיפוף ברכיים... בתודה מראש

בהחלט ייתכן שמדובר בועה. הרבה פעמים משאירים בכוונה בועה בעין כי זה עוזר לאטום את החתך ונספג מעצמו תוך ימים. יתכן שזו רפלקציה מהעדשה וגם זה צפוי להשתפר עם התכווצות האישון לגודל רגיל. המתיני בסבלנות. אין צורך להימנע מהתכופפות.