קוסופט טיפות עיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקוסופט טיפות עיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קוסופט טיפות עיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני מטופלת כבר מספר שנים בקוסופט נגד לחץ תוך-עיני. היום קיבלתי בבית המרקחת תחליף בשם דורזולאמיד טימולול. האם לטיפות אלו יש אותה השפעה טיפולית כמו לקוסופט והאם ידוע על תופעות לוואי?

יעל שלום, התחליף שקיבלת מכיל בדיוק את אותם הרכיבים כמו קוסופט. אמורה להיות לו אותה יעילות ואת אותן תופעות לוואי כמו קוסופט. ליאת

במשך שנים רבות - מאז שהוחל בארץ בשימוש בטיפות עיניים קוסאופט - השתמשתי בטיפות קוסאופט והלץ שלי היה מצויין 14-12. מאז שהתחלתי להשתמש בטיפות דורזולאמיד טימולול עלה הלחץ והגיע ל20 בשתי העיניים. נודע לי מרופא העיניים שיש לו עוד שני פאציינטים שהלץ שלהם היה מאוזן וכאשר החלו להשתמש בדורזולאמיד טימול הלחץ עלה. עכשיו אני חייב לחזור לקוסאופט, ואני פונה למשרד הבריאות שירו לקופות החולים לאשר את קוסאופט, במקרה שהטיפות הגנריות אינן יעילות.

אני מטופלת במשך מספר שנים בגלוקומה והערכים היו בסדר בעת אין בקופת חולים COSOPT וכתחליף קיבלתי DORZOLAMIDE למרות שלדעת הרופאה המטפלת אינו תחליף מתאים מה עלי לעשות?

לפני מס' חדשים השתילו לי קוצב לב (מסוג DDD). רופא עיניים המליץ עכשיו ליטול טיפות עיניים דורזולאמיד. האם זה אפשרי?

אמנם הלחץ בעיניים עלה אבל קוסופט מוריד את מס'' פעימות החב בדקה וזה לא טוב למי שיש לו בעיות לבביות. האם יש טיפות מסוג אחר שלא במסגרת של חוסמי ביתא כך שגם לא יורידו את קצב הלב ?

שלום רב, בעלי עיוור בעיין אחת כתוצאה מהפרדות רשתית מלאה כבר כמה שנים. מטופל באופן קבוע בטיפות קוסופט. בשבוע הבא אנחנו יוצאים לקירגסטאן ובהכנה הומלץ לנו לקחת כדורי גובה. (הגובה המקסמלי בו נהיה 3000מטר). קיבלנו כדורי בשם uramox ובין השאר נאמר שהן עלולות להשפיע על לחץ תוך עיני. האם עלולה להיות לכך משמעות זו או אחרת על העיין המטופלת? תודה ויום טוב

אלה כדורים שמורידים את הלחץ התוך עיני (מרכיב כמו בקוסופט אבל בכדור). אז אין בעיה לקחת הכדורים בנוסף לטיפול קבוע. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום בתי בת 6 כיום. נולדה עם כתם פורט וין סטיין קרוב לעין (ללא מעורבות עפעף) אנו עורכים לה בדיקות לחץ תוך עיני תקופתיות וכולן יצאו תקינות תמיד. אתמול לראשונה נתגלה לחץ תוך עיני גבוה 27-28 (בעין השניה 17) הרופאה לא ראתה בבדיקה נזק לעצב הראיה (יש מפזילה שכבר הייתה קיימת קודם, הילדה רואה מצוין ולא מרכיבה משקפים). היא המליצה על טיפות קוספוט- טיפה אחת פעמיים ביום,בדיקת oct וחזרה לבדיקה ומעקב בעוד 6 שבועות. אני ממש ממש בלחץ! האם לדעתך זה הטיפול המומלץ נכון לעכשיו או שיש לי מה לפנות לקבל חוות דעת נוספת?

חיה שלום, ראשית זה מצוין שאין נזק לעצב הראיה. במידה והלחץ ירד עם הטיפול העצב יישמר. קוסופט היא תרופה מוכרת וידועה. מעבר לכך מדובר בטיפול קרוב לודאי לכל החיים. כך שאם את מרגישה שאת רוצה חוות דעת נוספת אז כדאי שתעשי זאת. בריאות שלמה. פרופ' ורבין

תודה על המענה יש לי עוד כמה שאלות: א. אם לא נראתה פגיעה בעצב בבדיקה אצל הרופאה (רופאת עינים ילדים מומחית) האם אפשר להיות רגועים או שיש מצב להפתעות לא נעימות ב0ct? ב. מתברר שהילדה הייתה בתחילת דלקת גרון בביקור (עדיין אין תשובה אם ויראלית או חיידקית) מיד כשחזרנו התלוננה על כאבים בלחי ימין ואז בגרון ולמחרת התחיל חום גבוה. האם זה יכול להשפיע על הלחץ? ג. כשאת אומרת שזה לכל החיים הכוונה שהטיפות ממכרות ואחרי שמתחילים אי אפשר להפסיק? או שנוכל להפסיק ולעשות מעקב צפוף אם הלחץ עולה (יכול להיות שהכתם לידה הפנימי מעט דינמי ולעיתים לוחץ ולעיתים לא?) ד. מי הכתובת לחוות דעת שניה? מומחה גלאוקומה או שיש מומחי גלאוקומה מיוחדים לילדים?

האם יכול להיות שהתחליף לקוסופט (הגנרי) יגרום לי לאדמומיות קשה בעין עם הרפס?? תודה, מירי.

שלום, לפי העלון של התרופה מדובר בתופעת לוואי שכיחה : אדמומיות בתוך וסביב העין )העיניים(