שיטת בייטס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מדיטציה רפואית: השילוב המנצח

פעמים רבות לא די בטיפול קונבנציונלי, ויש לשלב טיפולים משלימים ונפשיים בטיפולים הגופניים. ד"ר מיכאל קונסטנטינובסקי: "האיברים בגופנו קשורים קשר הדוק לנפש" רבות מדובר בעשורים האחרונים על הקשר בין גוף לנפש. השילוב בין טיפול תומך לטיפול הקונבנציונלי אומץ על ידי מרפאות ובתי חולים ברחבי העולם וגם בארץ. מגוון הטיפולי המשלימים הקיימים כוללים מדיטציה, יוגה, דמיון מודרך, טיפולים בתנועה, טיפולים במגע, אוריקולותרפיה, איורוודה, שיאצו, טווינא, דיקור סיני, ביופידבק, נוירופידבק, צ'י גונג, רייקי, הילינג, רפלקסולוגיה, הומאופתיה, נטורופתיה, אוסטאופתיה, רפואה סינית, רפואה יפנית, ג'ין שין, פלדנקרייז, שיטת קיי, שיטת בייטס, שיטת קינגסטון קליניק ותרפיית קרניוסקרל. טיפול לחולים כרונייםד"ר מיכאל קונסטנטינובסקי, רופא נוירולוג בהכשרתו, מומחה לרפואת ספורט ולרפואה סינית, הוא מטפל בעל שם המתמחה במדיטציה רפואית ומציע סדנאות וחוגים של מדיטציה רפואית לחולים...
ללמוד עוד על שיטת בייטס
מדיטציה רפואית: השילוב המנצח-תמונה

פעמים רבות לא די בטיפול קונבנציונלי, ויש לשלב טיפולים...

מאת: מערכת zap...
24/12/2012
סרטן: ניסיתם טיפול הוליסטי?-תמונה

לנה שטרן, אלמנתו של ח"כ יורי שטרן ז"ל, הקימה את "המרכז...

מאת: מערכת zap...
20/11/2012
סכנת קרינה: לעולם בעקבות השמש?-תמונה

התחממות כדה"א היא תופעה אקלימית שקשה ואולי בלתי אפשרי...

מאת: מערכת zap...
04/06/2008
צרכנות רפואית מס' 52-תמונה

חדש במדור הצרכנות: מכשיר המשמר דם, טיפול בטרשת נפוצה, ניתוח...

מאת: מערכת zap...
28/06/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשיטת בייטס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שיטת בייטס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אהלן, יש לי סכרת נעורים חדשה יחסית (קיבלתי בצבא). קיבלתי בגיל מאוחר ממש, יש לי משקפיים עוד מילדות, כתה ג'/ ד' בערך, לא שם אותם, רק במקרים בודדים בנהיגה וכו'...), מספר 1.5 1.75 בערך. הסתכלתי בעבר על שיטת בייטס, האם היא יכולה לפגוע לי בעיניים? ניסיתי אותה במהלך התיכון אבל וויתרתי בסוף בגלל שלא הצלחתי להיות רציף עם זה. בקשר לשיטה כעת, בגלל הסוכרת אני חושש שהיא תפגע לי בראייה, כי עלה לי המספר לא מזמן שהתחלתי לעשות איזה חודשיים כמעט (למרות שהאופטומטריסט אמר שזה לא בהכרח מזה כי פשוט לא בדקתי מזמן, בדיקה הייתה לפני 3 שבועות בערך). מה אתה אומר? האם זה יכול לפגוע לי בראייה וכדאי להפסיק? או שזה לא יכול להזיק? ראיתי הרבה שאומרים שזה לא מזיק ואפשר לעשות, אבל מהסוכרת אני חושש וגם הייתי שמח לקבל דעה של רופא עיניים בהקשר הזה.

תרגילי עיניים לא מסיקים.

תודה רבה על התשובה. אז אפשר להמשיך כרגיל עם התרגילים?

כן

שלום, אני מרכיב משקפיים ורוצה להיפטר מהם, אבל פוחד לעשות ניתוח לייזר שמעתי שיש כל מיני תרגילים ושיטות טבעיות לשיפור הראיה האם מישהו מכיר או התנסה בהן ויכול ליעץ או להמליץ? תודה מראש עמית

שלום עמית ישנה שיטה יעילה למדי הנקראת שיטת בייטס תוכל לקרוא עליה כאן http://bates.co.il/ בריאות טל

היי, לאחרונה התוודעתי לשיטות היפנוט ודמיון מודרך (בכלל) ולשיטת בייטס (בפרט) לשיפור הראייה. רציתי לשאול את מומחי הפורום כמה מבוססות שיטות אלו (בדגש על בייטס), מהן אחוזי הצלחתן, בהנחה והן עובדות באחוזים סבירים אז כמה זמן בערך יקח לי (מספר במשקפיים 4-) לשפר את ראייתי? האם מדובר במספר שבועות? מספר חודשים? מספר שנים? תודה.

שלום יניב אני לא מכיר מאמרים מדעיים בנושא ולא ראיתי עדיין תוצאות של מחקרים רצינים בנושא לכן אני לא יכול להמליץ לך לגבי שיטות אילו.

שלום, שמעתית לאחרונה על שיטת בייטס לתיקון הראייה ללא ניתוח ובעזרת תרגילים. האם לידיעתכם ולדעתכם שיטה זו עובדת? תודה!

שלום רב, מדובר בשיטה וותיקה אך לי לא ידוע על כך שהיא עובדת ורוב רופאי העיניים שאני מכיר לא מאמינים ביעילות השיטה בברכה, ד"ר מלר אורי.