לימפומת עור: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לימפומה של העור: עדיף טיפול משולב

לימפומה של העור היא מחלה נדירה, שבשלביה הראשונים מתאפיינת בהופעת כתמים שטוחים ואדומים על העור, המזוהים לעיתים בטעות כאקזמה, פסוריאזיס או פטרת. על המחלה, תסמיניה והחשיבות בטיפול משותף של המטולוגים ורופאי עור לימפומה של העור היא מחלה נדירה, שהטיפול בה נעשה על ידי גורמים משתי מחלקות שונות - המטולוגיה ורפואת עור. שילוב נכון בין טיפול של המטולוגים (המתמחים בלימפומה) לבין רופאי עור - עשוי להביא תוצאות טובות יותר בטיפול המחלה.   מהי לימפומה של העור?   לימפומה של העור (CTCL) היא מחלה נדירה, המתאפיינת בגדילה לא מבוקרת של תאי דם לבנים, הפועלים בעור. בשלבים מתקדמים, לימפומה של העור עשויה להשפיע על מערכת תאי הדם וקשרי הלימפה. לכן, המחלה משתייכת לתחום ההמטולוגיה. רופאים המטולוגים מטפלים במחלה בשלבים מתקדמים.   מכיוון שהמחלה (בעיקר בשלבים המוקדמים) באה לידי ביטוי בפריחות ובתגובתיות שונה של העור - אבחון המחלה והטיפול בה בשלבים אלה נעשה בדרך כלל על ידי רופאי עור. אבחון המחלה כולל אבחנה קלינית...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ללימפומת עור

לימפומה מסוג נון-הודג'קין - תמונת המחשה
לימפומה מסוג נון-הודג'קין מחלת הסרטן היא גורם המוות השני ברחבי העולם. ישראל נמצאת במקום ה-90 בעולם בתמותה מסרטן ו...
סרטן עור - תמונת המחשה
סרטן עור השינויים הקיצוניים במזג האוויר בישראל גורמים ליובש ואדמומיות בעור במהלך עונות המעבר. יש...
לימפומה - תמונת המחשה
לימפומה כיום חיות בישראל 23,969 נשים שאובחנו עם סרטן השד; עיקר התחלואה היא בנשים מעל גיל 50. חו...
ללמוד עוד על לימפומת עור
אסטמה של העור: יש טיפול-תמונה

דלקת עור אטופית היא מחלת עור דלקתית וכרונית, הגורמת סבל רב...

מאת: מערכת zap...
31/12/2013
לימפומה של העור: עדיף טיפול משולב -תמונה

לימפומה של העור היא מחלה נדירה, שבשלביה הראשונים מתאפיינת...

מאת: ד"ר רונית...
18/06/2018
לימפומה של העור: סכנה - בתחפושת-תמונה

לימפומה של העור היא מחלה סרטנית מתעתעת וקטלנית, העלולה...

מאת: ד"ר אילן...
13/09/2017
לימפומה של העור: טיפול משולב-תמונה

לימפומה של העור היא מחלה נדירה, שבשלביה הראשונים מתאפיינת...

מאת: ד"ר רונית...
18/06/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללימפומת עור?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לימפומת עור: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

רופא עור עס דרמסקופיה בלבד החליט שנגע בקוטר חצי ס'מ הוא bcc, והפנה למוז. באיזו סוג ביופסיה ניתן לאמת את האבחנה לפני הניתוח. שכן בעבר היה אותו סיפור ולאחר הניתוח התגלה שזה בכלל לימפומה וכך יצא שסתם חתכו. האם לגילוי הנגע כלימפומה מספיקה ביופסיית מחט או צורה קלה יותר ממוז?

ראשית, לימפומת עור היא סיבה מצוינת לביופסיה... ולא ניתן לאבחן לימפומת עור ללא ביופסיה. כך שהביופסיה לא היתה לשווא. בכל מקרה, לא מקובל לבצע ביופסית מחט ללימפומת עור (או לכל גידול עורי שהוא) מאחר שאם הנגע קטן, אזי רצוי להסיר את כולו בצורה כירורגית.

שלום. אני בת 30 וסובלת מזה כ 3 שנים מפריחה בעור מסיבה לא ידועה. קיים חשש לימפומה של העור . לאחרונה הייתי בים המלח ...ופצעי הפריחה שרפו בערו לי ממש . האם זה אומר שאסור לי לטבול בים המלח ? האם זה מגדיל את החשד שמדובר בלימפומה של העור ,?

לא, ממליצה להשלים ביופסיה עורית . אין בעיה עם ים המלח.

בוקר טוב! בת 30 בריאה מעל שנה נגע ברגל שהלך וגדל ( נראה כמו כתם לידה מגרד) הייתי אצל 2 רופאים שהביאו משחות סטרואידים שלא עזרו כלום! רופא שלישי שלח אותי לביופסיה ואני נורא בלחץ!!! חוץ מסרטן העור חס וחלילה מה עוד אפשר לגלות בביופסיה? תוקה רבה!

שלום, ישנם נגעים שפירים רבים כגון : ציסטות, לימפומה של העור, נגעים וסקולריים שפירים. ביופסיה אינה בהכרח מכוונת לגידול עורי. בהצלחה!