BMI גבוה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סוכרת: אפשר להגיע לריפוי מלא באמצעות ניתוח בריאטרי

כולם יודעים כי ניתוח בריאטרי מהווה כלי מצוין לטיפול בהשמנה חמורה. נוכח השיפור המטבולי המתרחש בעקבות הניתוח, ניתן לצפות גם לשיפור משמעותי במצב הסוכרת, לעיתים ריפוי מלא סוכרת סוג 2 היא מחלה מטבולית נפוצה מאוד, הבאה לידי ביטוי ברמת גלוקוז גבוהה בדם. המחלה, הקשורה לעיתים קרובות להשמנת יתר ולהפרעות מטבוליות, מופיעה לרוב אחרי גיל 30, וכרוכה בתסמינים כגון תשישות, תחושת רעב בלתי פוסקת, צימאון, מתן שתן תכוף וזיהומים מסוגים שונים. סוכרת עלולה להוביל לעלייה בתחלואה נלווית ואף לגרום למוות.   יעילות גבוהה בריפוי סוכרת ובמניעת סיבוכים של המחלה. צילום: שאטרסטוק   כיצד מטפלים כיום בסוכרת סוג 2? הטיפול בסוכרת סוג 2 נועד לשמור על רמת גלוקוז תקינה בדם ולמנוע מצבים של היפרגליקמיה (רמת סוכר גבוהה מדי) או היפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה מדי). הטיפול נעשה עד כה באמצעות שילוב טיפול תרופתי ודיאטה מיוחדת, עליהם נאלץ המטופל להקפיד לאורך כל החיים.   כיצד הניתוח הבריאטרי תורם...
ללמוד עוד על BMI גבוה
ילדי שמנת: משמינים (שלא) מנחת-תמונה

תופעת ההשמנה בקרב ילדים הוגדרה כמגיפה כלל עולמית - והנתונים...

מאת: יערית...
02/10/2018
הפריה חוץ גופית: מהו המפתח להריון תקין?-תמונה

מעשנת? סובלת מעודף משקל? נמצאת בסטרס? אורח החיים אינו משפיע...

מאת: ד"ר...
18/09/2019
הקשר בין עודף משקל לתחלואה-תמונה

התפקיד של הרופאים הוא למנוע השמנה אצל המטופלים, באמצעות...

מאת: מערכת zap...
22/12/2009
סוכרת: אפשר להגיע לריפוי מלא באמצעות ניתוח בריאטרי-תמונה

כולם יודעים כי ניתוח בריאטרי מהווה כלי מצוין לטיפול בהשמנה...

מאת: אסיא מדיקל
03/11/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לBMI גבוה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

BMI גבוה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם יתנו לבת 16 להתנתח? שוקלת 100.

שלום רב, ניתוחים במתבגרים אפשרי כמובן יש להם קריטריונים אחרים: 1- מעקב חצי שנה של עובדת סוציאלית ודיאטנית 2- אישור וועדת חריגים משרד הבריאות 3- אישור פסיכיאטר ילדים 4- BMI גבוה

שלום רב פרופ': בת 32, הריון ראשון (לאחר המתנה ממושכת), בדיקות תקינות. רופא חדש אליו עברתי טוען כי בשל BMI גבוה (35) עליי ליטול אספירין 100 מ"ג מדי יום למניעת רעלת. מאוד חוששת. המתנתי להריון ארוכות, וחוששת מכך שמדובר בהמלצה חדשה שטרם נבדקה וכו'. האם BMI לכשעצמו מצדיק נטילת אספירין? אם אין סיכון בעצם הנטילה וכדאי לוותר (באין גורמי סיכון אחרים)? מופתעת שהרופא הקודם אצלו הייתי במעקב 3 חודשים לא אמר דבר... אודה להכוונתך!

אני בדעתו של רופאך הנוכחי: אספירין במינון של 100 מג לפחות מונע במידה רבה רעלת הריון. איני רואה סיכון בנטילת תרופה זו.

תודה מקרב לב על תגובתך פרופ'. אם זו לא חוצפה, אוכל רק לשאול האם זה בסדר שהתחלתי את האספירין רק בשבוע 17, אם יש עדיין טען ללקיחתו? כלומר, קראתי שרצוי עד שבוע 16 לכל המאוחר... תודה רבה שוב!

שלום רב: בהריון ראשון, BMI 35 רופא נשים חדש אליו עברתי אמר שעליי ליטוול אספירין (הקודם לא אמר דבר). הבדיקות תקינות, האם יש צורך? האם ניתן לעשות בדיקות כלשהן ואז להחליט? אציין שאני במהלך שבוע 16 (קראתי שאספירין יש ליטול לפני שבוע 16 כדי שיהיה אפקטיבי). תודה מראש!

BMI לבד אינו גורם מספק למתן אספירין. השאלה אם יש עוד גורמי סיכון. גיל רקע וכו

תודה רבה על תגובתך ד"ר. אציין שאין גורמי סיכון נוספים פרט לbmi גבוה, רק שזהו הריון ראשון... מאוד מבולבלת, האם כדאי להתייעץ עם רופא נוסף ?

שלום אני מנותח טבעת מי זה שלוש שנים ואני בתהליך למיני מעקף ובבדיקות הכל תקין חוץ מי זה שכמובן אני BMI גבוה השאלה שלי האם אני יוכל לרדת במיני מעקף או שיהיה בעיה של מנותח פרק ב והכוונה שבגלל שיש לי טבעת אני לא ירד במיני מעקף ?

ירידת המשקל בניתוח חוזר לרוב תהיה נמוכה יותר בהשוואה לניתוח ראשון. מדובר על ירידה ממוצעת של 70-80% מעודף המשקל בניתוח ראשון בהשוואה לירידה ממוצעת של 50-60% מעודף המשקל בניתוח חוזר. יחד עם זה חשוב לזכור שכל מקרה לגופו, שלניתוח עם תת ספיגה יש השפעה משמעותית יותר על הירידה בהשוואה לטעבת ולרוב עם איכות חיים טובה יותר, ושמבחינה בריאותית מדובר בירידה משמעותית מאוד.

פורומים בנושא BMI גבוה
פורום תזונה קלינית - שיבא תל-השומר
בפורום יענו שאלות בנושאי תזונה מגוונים ע"י תזונאיות קליניות מוסמכות
פורום תזונה בהריון
קארין גרינבוים,דיאטנית קלינית, תענה בפורום לכל השאלות בנושא תזונה במהלך...
פורום טיפול בהשמנת יתר ללא ניתוח
ד"ר רז ישיב לשאלות בנושא טיפולים בהשמנת יתר ללא ניתוח