כאב ראש פועם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על כאבי ראש

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה מדי פעם. כאבי ראש יכולים לנבוע מסיבות שונות, להופיע בעוצמות שונות וכן לדרוש טיפול שונה. בואו להכיר את כל סוגי כאבי הראש, במדריך מקיף לכל סוגי כאבי הראש כאבי ראש הם מנת חלקם של רוב בני האדם: כ-80% מכלל האוכלוסייה לקו בכאב ראש לפחות אחת לשנה. בקרב רבע מהאוכלוסייה הכאב יטריד מספיק כדי ליטול תרופה, אך רק בקרב מעטים הסבל יוביל לפנייה לרופא. לא כל כאבי הראש דומים: המקור, העוצמה ודרך הטיפול משתנים. להלן מורה נבוכים לעולם כאבי הראש.נדמה כי זה המוח שכואב, אך למעשה, מעטפותיו וכלי הדם הגדולים המזינים אותו מכילים קולטני כאב רבים. כך, כאב שמקורו בתוך הגולגולת נובע מגירוי מעטפות המוח, מכלי הדם או מלחץ עליהם. מוקדי כאב אפשריים נוספים הם כל האזורים החיצוניים לגולגולת, בהם העיניים, השרירים, הסינוסים, מפרקי הלסת ועוד. הכאבים מתחלקים לשני סוגים: כאבי ראש ראשוניים - כאבים שמופיעים מעצמם ולא כתוצאה ממחלה; כאבי ראש משניים - הנובעים כתופעת לוואי של...
ללמוד עוד על כאב ראש פועם
הכל על כאבי ראש-תמונה

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה...

מאת: ד"ר רחל...
21/04/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב ראש פועם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב ראש פועם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בת 32, מאובחנת עם מיגרנות ללא אאורה כמספר פעמים בחודש, פעם אחרונה לפני כשבוע וחצי (וקרישת יתר שמתבטאת כחריגה בהומוציסטאין שדווקא החריגה כיום נמוכה וללא נטילת תרופות לכך, אם זה רלוונטי). היום למשך 3 דקות החל לי פתאום מעין כאב ראש פועם מאוד מצד שמאל, עם הקרנה לקרקפת אחורית פועמת וקדמית שמאלית. מספר שעות לאחר מכן שוב למשך כדקה, ומספר שעות לאחר מכן לחצתי מעט על הרקה ובן רגע הכאב הזה שוב הופיע למשך דקה. מאז, בהפרשי זמן, חזר מספר פעמים לעתים לדקה ולעתים לשנייה עם תחושה מזערית, כאשר הייתה פעם אחת שקרתה שוב לאחר ששוב לחצתי באיזור הפעם על המצח העליון. ללא תופעות נוספות. האם יש סיבה לדאגה וללכת לבדוק? או יכול להיות שרירי? קצת מלחיץ אותי. תודה מראש.

נשמע כמו כאב מיגרנוטי אבל לא ניתן לחות דיעה מקצועית כאן לגבי תלונה ספציפית. לא נשמע כמו שבץ מוחי

שלום, בת 32, מאובחנת עם מיגרנות ללא אאורה כמספר פעמים בחודש, פעם אחרונה לפני כשבוע וחצי (וקרישת יתר שמתבטאת כחריגה בהומוציסטאין שדווקא החריגה כיום נמוכה וללא נטילת תרופות לכך, אם זה רלוונטי). היום למשך 3 דקות החל לי פתאום מעין כאב ראש פועם מאוד מצד שמאל, וגם עם תחושה מזערית בקרקפת הקדמית השמאלית ולקראת האמצע. מספר שעות לאחר מכן שוב למשך כדקה. מספר שעות לאחר מכן לחצתי מעט על הרקה ובן רגע הכאב הזה שוב הופיע למשך דקה, לא יודעת אם זה מקרי או שיכול להיות קשר. האם יש סיבה לדאגה? ללכת לבדוק? או יכול להיות שרירי? זה לא היה באמת כואב או חזק מדי, אך ללא ספק נלחצתי. תודה רבה.

יש מאיה כאבים קצרי משך חד צדיים עזים, לרוב מלווים באודם בלחמית העין ,דמעת ונחיר סתום. מאידך יתכן ואלה כאבים ממקור שרירי שיעלמו. צריך להמתין לראות אם הכאב הופך לשהו יותר מסודר.

שלום, אני משתמשת בדפו פרברה כבר שנה וחצי.אחרי 3 לידות בריאה,לא מעשנת.האם הזריקה עלולה לגרום לכאבי ראש? מעולם לא סבלתי ממגרנה.ולא חלילה משבץ או קרישי דם.אין לי קרישתיות יתר.וכעת הופיע לי כאב ראש פועם כזה שעובר לאט.האם זו תופעת לוואי מוכרת? או שאני צריכה לקבוע תור לנוירולוג? אודה לתשובתך . אליס.

האם אני בסיכון לקבל שבץ?

התרופה עלולה לגרום לכאבי ראש, יש לפנות לרופא שרשם לך התרופה להתייעצות לגבי המשך הטיפול

שלום ד"ר לאחרונה יש לי כאב ראש פועם בצד ימין האחורי של הראש הכאב הוא בינוני המלווה ללא חום במשך שבועיים ברציפות האם זו מיגרנה או משהו אחר שצריך יהיה לעשות בדיקות כמו mri,ct או שזה יכול לעבור לבד אשמח להבחנה תודה.

כאב רציף במשך שבועיים אינו מתאים למיגרנה טוני, התיעצי ע רופא המשפחה כיצד לאבחן ביתר דיוק.