לחץ ברקות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גורמי הסיכון למחלות לב וכלי דם

על יתר לחץ דם, ועל הסכנות ללב - כתבה שניה בסדרה: "הרוצח השקט" במאמר הקודם דיברנו על גורמי הסיכון למחלות לב הקשורים לסגנון החיים ואילו במאמר הנוכחי נתרכז בגורם הסיכון ההפיך הקטלני מכולם: יתר לחץ דםלא לשווא מכונה יתר לחץ הדם "הרוצח השקט". את לחץ הדם צריך לאזן ואיזון אומר שלחץ הדם יהיה בנורמה: בערכים המומלצים של פחות מ 140/90 (ופחות מכך בקבוצות סיכון מיוחדות, ובעיקר אצל הסוכרתיים), תמיד. דרך אגב, המושג: "לגילי זה בסדר", לא קיים: גם לקשישים לחץ הדם צריך להיות תמיד תקין. נקודה. יתר לחץ דם הוא גורם סיכון למחלת לב, שבץ מוחי, אי ספיקת כליות ומחלת כלי דם של הכליות והגפיים. יל"ד לבדו עלול לגרום לכל התופעות האלו, אך כאשר, בנוסף, קיימים גם גורמי סיכון אחרים (עישון, כולסטרול גבוה וכו'), ובעיקר סוכרת אזי הסיכויים לחלות במחלות אלו עולה עד מאוד. ככל שערכי...
ללמוד עוד על לחץ ברקות
גורמי הסיכון למחלות לב וכלי דם-תמונה

על יתר לחץ דם, ועל הסכנות ללב - כתבה שניה בסדרה: "הרוצח...

מאת: במאמר הקודם...
07/04/2001
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ ברקות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ ברקות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב לפני כ 4 חודשים התחלתי לחוות דקירות הקרקפת. בעיקר באזור מסוים בקודקוד. הדקירה משאירה אחריה רגישות במישוש שעוברת אחרי כמה ד'. בחודש האחרון היו לי 2 ארועים שפתאום חשתי קושי מאד גדול לרכז את המבט שלי (לא יכולה לקרוא לזה טשטוש -פשוט כמה שניות של מאמץ להסתכל) וכמו כן לחץ ברקות/סביב ארובות העיניים. היום אחרי ארוע נוסף כזה - כמה שעות לאחר מכן חשתי שוב דקירה עזה בקודקוד הראש אך הפעם הרגישות בקרקפת אינה עוברת כבר כמה שעות. ממש כואב לגעת. התחלתי לדאוג אפשר טיפה הכוונה ?

פרט קטן נוסף - אני בתחילת הריון

הכאב הקצר העז לרוב אינו מבשר בעיה רצינית בתחילת ההריון לעתים החמרה בכאבי הראש היוועצי ברופא הנשים ורופא המשפחה.

לאחר טיפול אנטיביוטי בסינוסיטיס שכלל כאבים בסינוסים במצח (לא מתחת לעיניים )נותרתי עם גודש באף ובאוזניים (ועם תחושה של לחץ ברקות) .אני כרגע מטופל (היום השני לטיפול) בכדורי סינופד ל5 ימים (4 כדורים ליום) ובתרסיס לאף. נראה שאין שינוי בהתייחס לתחושת הגודש באוזניים אך הדבר שבעיקר מטריד הוא התחושה של לחץ בקרקפת ורגישות. כשאני נוגע בראש וברקות מורגש כאב עמום . האם מצב זה יכול להיווצר בעקבות הסינוסיטיס (ביליתי זמן רב בשכיבה בזמן לקיחת האנטיביוטיקה). האם מצב זה דורש צילום רנטגן\ct מחשש להתפשטות הדלקת לראש? אשמח להכוונה תודה ירון

נראה לי שזה קשור.

שבועיים לחץ ברקות ובמערות העין ללא הפוגה.נוטלת פריזמה ואספירין.כרגע אני בבדיקות במרכז טרשת כי mri עם נגעים בחומר הלבן. עדיין אין תשובות לכל הבדיקות. CT אנגיו תקין crp 1.3 כל השאר תקין.היתי אצל אאג . אין בעיה בסינוסים.ממה יכול להיות הכאבים ראש והלחץ ברקות ?

כאבי ראש חדשים מצריכים בירור. מציע לפנות לרופא המטפל עם מנת שיקבל את הסיפור הקליני המלא ויבצע בדיקה גופנית ונוירולוגית.

שלום, אני בת 32. בשבוע האחרון סבלתי פעמיים בהפרש של כמה ימים מכאב ראש פתאומי חזק, הרגשה של לחץ במצח ולאחריו בחילות, הקאות וחולשה כללית. אחרי הפעם הראשונה הלכתי לרופא משפחה שהפנה אותי לבדיקות דם שאני אמורה לעשות ביום ראשון הקרוב. היום זה קרה לי שוב בפעם השנייה.. כאב ראש פתאומי שלאחריו הקאתי ועד עכשיו אני מרגישה חלשה ויש לי בחילות. אני מאוד חוששת... אחותי ז"ל נפטרה לפני כ-4 שנים מסרטן במוח. הייתה בת 25. אני לא מפסיקה לחשוב על הגרוע מכל..

אני מבינה את החשש, לא נשמע כגידול אבל כן מחייב בדיקה רפואית.

פורומים בנושא לחץ ברקות
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום קשב וזיכרון בקרב מבוגרים ומתבגרים
ד"ר מיכאל חייגרכט יענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לאבחון וטיפול בע...
פורום טרשת נפוצה - רמב"ם
ד"ר איל רוזנברג ישיב לשאלות הגולשים בנושא טיפול בטרשת נפוצה