נוירומיליטיס אופטיקה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לנוירומיליטיס אופטיקה

דלקת במערכת העצבים - תמונת המחשה
דלקת במערכת העצבים הראש מתפוצץ מכאבים והראייה מטושטשת? חשוב שתלכו להיבדק בהקדם, מאחר שסימפטומים אלה עלולים...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנוירומיליטיס אופטיקה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נוירומיליטיס אופטיקה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופסור, ביום 3.5. עברתי גרידה (שבוע 6 - שק ריק) נקלטתי בפרוטוקול ראשון. ביום 23.5. זוהה ביוץ בבדיקות דם+ מעקב זקיקים. אתמול 4.6. (12 ימים אחרי ביוץ) ביצעתי בדיקות דם: E2 1343 PMO PROGESTERON 31.7 NMO LH 6 HCG-B קטן מ- 2. ברור שאין הריון טבעי החודש... הרופא שלי לא נותן לי פרוטוקול חדש עד שאקבל ווסת ראשונה אחרי ההפלה. ברצוני לדעת מתי הווסת צפויה לפי הבדיקות? ומדוע E2 כל כך גבוה? (בזמן הביוץ היה 1827). E2 כזה גבוה בשלב הזה, מעיד על בעיה? לפני הגרידה זה לא היה ככה. (אני בת 38 ).

הווסת צפויה בימים הקרובים לפי הבדיקות. האסטרדיול והפרוגסטרון מופרשים כעת מהגופיף הצהוב שטרם נספג. E2 גבוה בשלב הזה לא מעיד על בעיה, רק שהגופיף הצהוב שטרם נספג.

תודה רבה על המענה. וסליחה על השאלה הנוספת. חשבתי שצריך לקבל ווסת 14 ימים אחרי ביוץ (תמיד קיבלתי 12 ימים אחרי ביוץ). ומחר זה היום ה- 14. במצב שבו שלב לוטאלי ארוך מ- 14? זה לא ייצור בעיה להיקלט שוב?

לא ייצור.

שלום רב, אח שלי ביצע MRI. מצ"ב פענוח. מצויינות שם מספר אפשרויות שלא ברור לנו מה הן אומרות. כמובן שתואם תור לרופא שהפנה לבדיקה. עד שיגיע התור, נשמח להבין מה משמעות הממצאים (בהסתייגות כמובן). תודה ויום נעים

לא נותן להעלות קובץ לכן מפרטת: סיבת הבדיקה: בבדיקת OCT R NFL הידקקות פוקלרית דו"צ, בירור ממצאים: הרחבה של חלל CSF אחורית ומדיאלית למוחון מימין, מלווה באפקט מאסה מסווים על המוחון-באבחנה מבדלת מיסטה ארכנואידלית. תהליך בעל אות גבוה בסדרות T2 ונמוך ב- T1 בתמוס מימין. מתבלט אל חלל חדר ליטרלי ימני, מימדיו כ- 0.9-1 ס"מ. ללא האדרה לאחר הזרקת ח.נ. וללא עיכוב בדפיוזה בתוכו-טיבו אינו ברור. באבחנה מבדלת באים בחשבון תהליך גליאלי מדרגת ממאירות נמוכה, או תהליך דמיאלינטיבי לא טיוסי (NMO או אחר) או אירוע איסכמי תת חריף-כרוני. דרושה קורלציה קלינית והמשך מעקב הדמייתי צמוד. פרט לכך, חדרי המוח, ציסטרנות, פיסורות וחריצים בגודל, צורה ומרקם תקינים. יתר החומר האפור והלבן במיקום ואותות תקינים. אין עדות למוקדי דיפיוזיה מעוכבת אין עדות למוקדי דמם חריפים או כרונים. אין הגברה פתולוכית תוך מוחית לאחר הזרקת גדוליניום. מודגמים סימני זרימה בכלי הדם הגדולים התוך גולגולתיים ארובות,תאי נסטואיד ועצמות הגולגולת בגדר התקין. עיבוי רירית בסינוס מקסילרי דו"צ. תודה!

מאחר שהאפשרויות הן שונות, והצילומים לא מולי, מציעה שתבררו זאת מול רופא שמכיר את המטופל.

דר שלום אני חולת NMO ואחרי התקף סובלת מהמיאנופסיה ונגלקטץ איך ניתן לטפל בשתי הבעיות ?

דנה שלום, אני ממליץ להתייעץ עם נוירואופטלמולוג וכן גם עם נוירולוג. אנני עוסק בבעיה נוירולוגית מסוג זה בברכה פרופ' ישראל קרמר

הנני חולה בnmo הוחלט להתחיל לי טיפול באקרוואס קיבלתי 2 עירויים ראשונים במרווח של שבועיים ואני עכשיו אחרי 3 חודשים מהטיפול וכל הזמן מרגישה את המקומות שהיו לי בהם התקפים (כואבים/רדומים/ מציקים) האם זהו דבר עדוע אחרי תחילת הטיפול באקרוואס?

זו אינה תופעה רגילה. יש להוועץ ולהבדק על ידי נוירולוג מטפל