כאב ראש בצד שמאל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על כאבי ראש

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה מדי פעם. כאבי ראש יכולים לנבוע מסיבות שונות, להופיע בעוצמות שונות וכן לדרוש טיפול שונה. בואו להכיר את כל סוגי כאבי הראש, במדריך מקיף לכל סוגי כאבי הראש כאבי ראש הם מנת חלקם של רוב בני האדם: כ-80% מכלל האוכלוסייה לקו בכאב ראש לפחות אחת לשנה. בקרב רבע מהאוכלוסייה הכאב יטריד מספיק כדי ליטול תרופה, אך רק בקרב מעטים הסבל יוביל לפנייה לרופא. לא כל כאבי הראש דומים: המקור, העוצמה ודרך הטיפול משתנים. להלן מורה נבוכים לעולם כאבי הראש.נדמה כי זה המוח שכואב, אך למעשה, מעטפותיו וכלי הדם הגדולים המזינים אותו מכילים קולטני כאב רבים. כך, כאב שמקורו בתוך הגולגולת נובע מגירוי מעטפות המוח, מכלי הדם או מלחץ עליהם. מוקדי כאב אפשריים נוספים הם כל האזורים החיצוניים לגולגולת, בהם העיניים, השרירים, הסינוסים, מפרקי הלסת ועוד. הכאבים מתחלקים לשני סוגים: כאבי ראש ראשוניים - כאבים שמופיעים מעצמם ולא כתוצאה ממחלה; כאבי ראש משניים - הנובעים כתופעת לוואי של...
ללמוד עוד על כאב ראש בצד שמאל
הכל על כאבי ראש-תמונה

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה...

מאת: ד"ר רחל...
21/04/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב ראש בצד שמאל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב ראש בצד שמאל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, מזה 5 ימים אני סובלת מכאבי ראש בצד שמאל שבאים והולכים ללא טיפול תרופתי, יש נקודה מעל אוזן שמאל שאני לוחצת עליה והיא כואבת במיוחד. כשאני מתכופפת קדימה במהלך כאב הראש הכאב מתחזק. בהתחלה חשבתי שמדובר בהתקררות אבל הכאבים האלה חדשים לי ולא עוברים. מה לדעתך הסיבה לכאב? האם אני צריכה ללכת להיבדק או שהוא יעבור לבד?

ימכן מקור שרירי מקומי נסי כמה ימים משככי כאב, באם לא יחלוף פני ליעוץ רופא המשפחה.

שלום מיכל, הכאב עשוי להיות שרירי מקומי ניתן למרוח על האזור משחה אנטי דלקתית באם לא יחלוף תוך כמה ימים התיעצי עם רופא המשפחה.

אני בת 55 לפני שבועיים קפצתי ממעקה והרגשתי כאב חד בבררך וכן בראש בצד שמאל מאז יש לי כאבי ראש סיפטומים משתנים . בעיקר כאב ראש בצד שמאל שבא כמו דקירה חדה ובדרך כלל נעלם . והחלק מהזמן ממשיך כאב הראש., אף אוזן שלל ממה יכול לנבוע הכאב הנ״ל???

ערב טוב איילה, מומלצת בדיקת נוירולוג מומחה ניתוב מאבחן עפ,י התרשמותו. בברכה

הכאב מקרין לכל הצד השמאלי מהאגן ועד כל הרגל

מה השאלה רבקה??

השאלה שלי הכאב הוא מצד שמאל בראש מאחורי האוזן והוא מקרין לכל הצד השמאלי כולל האגן עד כף הרגל לכן אני שואלת על מה זה יכול להצביע אולי חלילה גידול או אירוע מוחי אשמח לקבל את תשובתך תודה!

שלום דר מאחורי הראש למטה כמה סנטימטרים מהעורף יש בצידי הראש מצד ימין עצם ומצד שמאל עצם אחרי שיטוטים באינטרנט ובדקתי אצל הילדים שלי זה שתי עצמות שהם חלק ממבנה הגולגולת נכון ? הקטע שאצלי העצם בצד שמאל יותר בולטת מצד ימין את זה מזמן הרגשתי אבל כבר כמה ימים שיש לי כאב בצד שמאל של הראש (כאב נסבל לחלוטין אפשר אפילו לומר אי נוחות) אני מרגישה שהכאב יותר בכיוון של משהו תפוס בראש כאילו לא כאב ממש פנימי . רציתי לשאול : האם יש סיכוי שבליטה בעצם ושוב אני מדגישה זו ממש עצם שלא זזה זאת אומרת שזו אינה בלוטה , האם יש סיכוי שזה דבר ממאיר ? אני מאוד חוששת בת 26

שלום מיה, זה ככל הנראה המבנה של הראש, באם את מאד מודאגת צילום גולולת רגיל עם קרינה זניחה יכול לפתור הבעיה.