זרמים בכף הרגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לזרמים בכף הרגל

נוירולוגיה - תמונת המחשה
נוירולוגיה אירוע מוחי עלול להיגרם על רקע חסימה או קרע בכלי דם. הקפדה על אורח חיים בריא היא דרך המנ...
זרמים ברגליים - תמונת המחשה
זרמים ברגליים בעיות ברגליים נובעות מהזדקנות הגוף, מבלאי טבעי של המפרקים ומעיוות כפות הרגליים. כתבה שנ...
כאב בכף הרגל - תמונת המחשה
כאב בכף הרגל הבוטוקס, שעד לאחרונה שימש לטיפול בקמטים, חודר לתחומים אחרים ברפואה ומסייע להתמודדות עם...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזרמים בכף הרגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זרמים בכף הרגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בוקר טוב , הייתי בארוע בשבוע שעבר ונעלתי נעלי עקב גבוהות, במהלך הערב הן הפריעו והרגליים כאבו הורדתי אותן ומאז אני מרגישה את שתי האצבעות , האמות בכפות הרגליים כנרדמות. הרגשה זו נמשכת כבר כשבוע . זו הפעם הראשונה שזה קורה . מדוע זה קרה והאם יש בעיה כלשהי? אודה לך על תשובתך .

בהחלט נשמע שיש בעיה. בד"כ נגרם כתוצאה מפגיעה עצבית מקומית, אולי נאורומה ע''ש מורטונס. פני לבדיקת אורתופד באזור מגורייך. בברכה - דר' טיטיון.

אני בן 37 וסובל מכאבי גב כמה שנים. בעבר אובחן אצלי בבדיקת סי.טי., ב- L4-5 וב- L5-S1 בלטי דיסק אחורי מרכזי. ההתקף האחרון שהחל לפני כשבועיים שונה מקודמיו ומלווה בהקרנות לרגל ימין. עיקר הפחד שלי הוא מכך שמזה כשבוע וחצי איזור הבוהן בכף הרגל רדום ואני מרגיש שהאיזור גדל בקצב איטי. מאתמול אני מרגיש התחלת התופעה גם בחלק החיצון של הקרסול הימני. היות ואני חובב ספורט מושבע ביקרתי לפני כשבוע אצל אורטופד בוינגייט שהמליץ לי לבצע בדיקת MRI וכן אמר לי בחטף שנושא התרדמה עלול להישאר לכל החיים. לא לקחתי זאת ברצינות עד אתמול ששמעתי על כך מרופא נוסף. טרם ביצעתי את הבדיקה. שאלתי היא האם יש פרק זמן שהוא בבחינת נקודת אל חזור והתופעה לא נרפאת ? מחר יש לי תור אצל ד"ר לכירופרטיקה. האם מעבר לכך יש אפשרות להורדת הלחץ על העצב ע"י טיפול עצמי כלשהו ? האם עלי להעדיף להישאר בבית ולשכב ? אציין כי חזרתי לעבודתי הכרוכה בעיקר בישיבה מזה כשבוע ואין לי כאבים בתנוחת ישיבה אלא רק בתחילת היום בבוקר מיד לאחר קימה מהמיטה. כמו כן רופא (לא אורטופד) ידיד שלי שסבל בעצמו מבעיות גב המליץ לי לישון על הגב על איזור קשיח (שטיח לדוגמא) כאשר מגבת מגולגלת לצורת נקניק מונחת בחלק הגב התחתון על מנת ליצור בגב את תנוחתו הטבעית. האם זה יכול לעזור בשחרור הלחץ מהעצב ? אציין כי רק בעת עמידה או הליכה אני מהר מאד מרגיש הקרנות וכאבים בעיקר בחלק השוק החיצוני ברגל ימין. בתודה מראש אורי

הסיבה לרדימות שאתה חש בבהן היא לחץ על שרש עצב. לחץ זה מתגבר בעת עמידה מחמת השינוי שקורה ביחס בין החוליות בשל המשקל המועמס עליהן בעת העמידה. בהליכה עוד גובר הלחץ שכן מסביב לחוט השדרה יש רשת של ורידים המתמלאים בעת ההליכה וזה מגדיל עוד את הלחץ על חוט הבשדרה. כירופרקט לא יעזור. כן יש סיכוי שהרדימות לא תחלוף ובלי ספק גורם הזמן כאן הוא חשוב אך אי אפשר לכמתו. שכיבה על מצע קשה זה קשקוש . למעשה בעבודת מחקר שבדקה את העניין הסתבר שהמזרון הטוב הוא מזרון בקשיות בינונית . שכיבה עם ברכיים מקופלות מרחיבה את החורים הבין חולייתיים דרכם עובר שרש העצב ועשויה להקל על הלחץ יש מכשיר בשם BACKLIFE שמנצל עובדה זאת ועושה מתיחה חוזרת על עצמה באופן פסיבי ומוריד עוד את הלחץ

תודה על התשובה העניינית.

שלום, נשך אותי כלב לפני שלושה שבועות ברגל (כמה ס"מ מתחת לשריר התאומים). בעקבות הנשיכה יש לי פצע פתוח עמוק בחלק הקדמי של הרגל ועוד פצע עמוק בחלק האחורי. כרגע אני כמעט ולא יכול לכופף את כף הרגל כלפי מעלה ולכן אני לא מסוגל לדרוך על הרגל. בנוסף, בחלק מהזמן יש לי הרגשה של זרמים בכף הרגל. מה הן הסיבות האפשריות לתופעות הנ"ל?

תגובה דלקתית, אם מחמת זיהום מקומי או כחלק מתגובת הריפוי הנורמלית

פרופ' ערמון שלום רב, אני בן 37, מתאמן בפעילות אירובית ואנאירובית סדירה במשך 3 חודשים בערך. אני מרגיש תחושת "הירדמות" של כפות הרגליים בזמן דיווש על מכשיר אליפטיקל. אני מדווש בערך 30 דקות, כפות הרגליים "נרדמות" מס' דקות אחרי תחילת הפעילות ועד סופה - וההירדמות מפסיקה כשאני יורד מהמכשיר. אציין שאני גם בעל עודף משקל, ככל שזה רלוונטי. מה יכול להיות גורם לבעיה? מקווה שאין צורך בהפסקת הפעילות. תודה על המענה.

לאלעד שלום רב, אני משער שלא תצרך להפסיק את הפעילות. כדאי שתיגש לרופא להבדק. בברכת בריאות,

פורומים בנושא זרמים בכף הרגל
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום קשב וזיכרון בקרב מבוגרים ומתבגרים
ד"ר מיכאל חייגרכט יענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לאבחון וטיפול בע...
פורום טרשת נפוצה - רמב"ם
ד"ר איל רוזנברג ישיב לשאלות הגולשים בנושא טיפול בטרשת נפוצה