מלחים בשתן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למלחים בשתן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מלחים בשתן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר,רציתי לדעת האם תוסף סודיום בכדור טבעי יכול לגרום להעלת לחץ הדם?תודה

כן, אלא אם יש מחלת כליה הגורמת לאובדן מוגבר של מלחים בשתן, או שניתן בהטוויה רפואית ספציפית (למשל ביחד עם פוסיד (=משתן) במטופלים הסובלים מבעיה בפינוי מים מהגוף).

לבני בן ה6 נעשו בדיקות דם שונות בעקבות הרטבה לילית בכל לילה וגם בריחת צואה. כל הבדיקות יצאו תקינות למעט בדיקה שלא ברורה אם תקינה או לאו. מדובר בקריאטנין u-sample שהתותאה של יצאה 108.8 mg/dl. רשום באתר של כללית בהסבר כי אין משמעות לתוצאה רק שבדיקת מיקרואלבומין לא תקינה. העניין הוא שאין בדיקה מיקרואלבומין, בני עשה רק אלבומין שיצאה תקינה. עלינו לדאוג ? האם תוצאת הקריאטנין לא תקינה? מה עלינו לעשות? תודה איתן

אין מה לדאוג, בהרטבה לילית בודקים מלחים בשתן, הקראטינין נועד לבדוק אם האיסוף תקין

שלום רב :) ביתי בת ה 7 סובלת כשנה וחצי מדלקות חוזרות בשתן. אולטראסאונד כליות לפני שנה וחצי תקין. מקבלת תוסף תזונה של אשלגן להורדת מלחים בשתן משום שהם גבוהים. מלחים בנורמה אבל עדיין יש דלקות בשתן לעיתים תכופות מאוד. סיימה אנטיביוטיקה של חודשיים ( לפני שבוע ) כטיפול מונע בהוראת נפרולוג. וכיום שוב דלקת בדרכי השתן. האם עליי לדרוש בדיקת ריפלוקס? לקבל ייעוץ נוסף מנפרולוג אחר? אשמח לתשובה בנושא מאוד לחוצה מכל הנושא הנ"ל.

לא ברור מדוע הילדה זקוקה לתרופה שמוציאה את האשלגן מהגוף: האם יש לה הפרעה בתפקוד הכליתי? בכל מקרה אחת הסיבות ששוה לבדוק במקרים בהם מתחילים זיהומים חוזרים בדרכי שתן בגיל של הילדה שלך הוא התאפקות בהטלת שתן ועצירות. חשוב מאד להגיע למצב שהילדה מתרוקנת בזמנים קבועים (ולא רק כשיש לה תחושת מלאות של כיס השתן) - לדוגמא כל שעתים -שלוש לכל היותר- וגם לדאוג שתהיה פעולת מעיים כל יום בכמות סבירה. כמו כן מומלץ להעשיר את הדיאטה שלה ביוגורט וכן רצוי לחזור על אולטראסאונד כליות וכיס שתן ולברר התרוקנות כיס השתן

על התשובה המהירה :) ניתן לה אשלגן משום שרמת המלחים שלה בשתן גבוהה מהרגיל אצל ילדים והנפרולוג אמר שזה עלול ליצור אבנים בגלל עבר עשיר בדלקות בשתן. ויש במשפחה עבר של אבנים בכליות.

שלום מה רמת המליחות הנורמלית בשתן ?. מה מלמד אותנו רמה של 44 PPT 44גרם לליטר) מי עוסק בארץ במחקר בנושא BPH...? תוד

חיים שלום רב, 1. בבדיקת שתן רגילה, מה שנקרא "שתן כללית" לא בודקים רמת מלח, אלא רמות גלוקוז(סוכר), משקל סגולי, חומציות (PH),חלבון, האם יש תאי דם לבנים או אדומים והאם יש סימני דלקת. אם רוצים לבדוק רמות מלחים בשתן זו כבר בידקה שונה של "איסוף שתן" , בד"כ למשך 24 שעות, שם ניתן לברר רמות של נתרן (מלח), זרחן ואלקטרוליטים אחרים, רמות סידן, חומצה אורית וחלבונים. כל הבדיקות הלללו יכולות להראות אם יש בעיה בתפקוד הכלייתי, בעיה ב"משק המים" של הגוף ועדות למחלות שונות. 2. למה כוונתך ב- PPT ? האם התכוונת ל PTT.- האם התכוונת לזמן דימום? ( PROTHROMBIN TINE) או משהו אחר? זה לא בתחום האורולוגיה. 3. בנושא של BPH (הגדלה שפירה של הערמונית)הוא נושא נרחב ביותר. בארץ כמו בכל מקום בעולם - הוא תחום אורולוגי. בד"כ מחקרים נעשים במסגרת בתי החולים הגדולים, או אצל חברות התרופות. אין לי פרטים מדוייקים מי בדיוק עורך איזה מחקר.

שלום שירה ppt=Parts Per Thousand בדקתי לעצמי ע"י רפרקטומטר.נותן לי אינדיקציה עם שתיתי מספיק. תודה