נימפומניה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנימפומניה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נימפומניה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ב5 שנים האחרונות כל פעם שאני בדכאון או מתוסכלת אני בורחת לסקס במקום להתמודד עם הבעיה,( זה אחרי שנתיים של מאניה דפרסיה הכוללת אישפוז) וזה מגיע לכך שכבר לא אכפת לי עם מי זה או כמה פעמיים זה (זה הפך מכמה פעמיים לחודש לכמה פעמיים בשבוע) אני לומדת פסיכולוגיה ודיברו איתנו על ניפומניה וזה היה נשמע דומה למה שקורה לי האם זה קשור?

שלום רב המילה נימפומניה היא שיפוטית כלפי נשים, גם לגברים וגם לנשים אפשר לדבר על התמכרות למין אם אין שליטה על הדחף לפעילות מינית מסוימת. לא בטוח שזה מה שקורה לך כי את מודעת לזה שאת בורחת למין כדי לברוח ממצב רוח מסוים, אז אולי יש לך שליטה על ההתנהגות הזו וברגע שהיא לא טובה לך את יכולה לטפל בזה. כדאי שתפני לטיפול פסיכולוגי כללי או למטפלת מינית מוסמכת עם רקע בעבודה סוציאלית קלינית או פסיכולוגיה קלינית דרך אתר איט״ם לשם אבחון וטיפול

שלום אני בת 25.5 ובעלי בן 29 אנחנו נשואים שנתיים ויחד 5 שנים. כאשר היינו חברים היחסים המיניים בינינו היו מועטים אבל סבירים ותמיד אמרתי לעצמי שזה בגלל שאנחנו לא גרים יחד ולא מתראים הרבה והייתי בטוחה שאחרי החתונה הכל ישתנה וישתפר. אך לצערי גיליתי שהמצב לא רק שלא השתפר אלא אפילו החמיר. תדירות קיום היחסים שלנו נע בין פעם לפעמיים בחודש ניסיתי לעלות את הנושא כמה פעמים כדי להבין אם יש בעיה כלשהי (אני שומרת נידה כך שגם ככה אנחנו שבועיים בלי יחסים) כל הפעמים שהייתי חוזרת מהמקווה ואנחנו לא היינו מקיימים הייתי מעבירה בבכי בלילות, הייתי חושבת שאני לא מושכת או שאולי הוא לא התגעגע אליי הייתי שואלת את עצמי איך זה הגיוני שלי הוא היה כ"כ חסר שהייתי מחכה ללכת למקווה ולבעלי זה לא מזיז? בעבר הייתי מעלה את הנושא המון הייתי שואלת אותו למה המצב כזה אך הייתי מרגישה שהוא לא מבין על מה אני מדברת. היו תקופות שכבר היה נמאס לי לחכות שהוא יזום ואני הייתי יוזמת אבל אז הוא היה אומר את התירוצים של: לא עכשיו, אני עייף וכד' מה שגרם לי להפסיק ליזום ולנסות אני ממש מתוסכלת, אני אף פעם לא הייתי חולת סקס אבל אני מרגישה שככל שהוא מתרחק יותר אני רוצה יותר, חושבת על זה יותר. חשוב לי להדגיש שהקשר שלנו מלא חום ואהבה, חיבוקים בלי סוף נשיקות, ליטופים, מכתבי אהבה זה ביום יום אצלנו אבל לי זה לא מספיק חסר לי את האינטימיות! איך אני גורמת לבעלי לחשוק יותר ביחסים אינטימיים? מה לא ניסיתי קניתי אביזרים, משחקים, סרטים זה רק מרתיע אותו יותר וגורם לי להרגיש כמו גבר שכל היום בראש שלו זה סקס ושוב פעם סקס וגם השאלה שמטרידה אותי אם אנחנו רק שנתיים נשואים ומספר היחסי אישות שלנו קטן מה יהיה עוד 5 שנים? לא יהיה סקס בכלל?? בחצי שנה הראשונה של הנישואים עוד הייתי נוטלת גלולות ומאז שהפסקתי על מנת להיכנס להריון יש לי בעיה שאני מדממת אחרי מגע מיני שזה עוד יותר מתסכל אותי, אני ממש אובדת עצות אני בקושי שוכבת עם בעלי ועד שאנחנו כבר עושים את זה אני מדממת לאחר מכן. אני מיואשת אני לא מצליחה להיכנס להריון ואני מרגישה כאילו רק לי זה חשוב אני מרגישה לבד! אני מרגישה שזה משליך לנו על המערכת יחסים בעקיפין אבל הכי עצוב לי שאני חושבת שרק לי זה מפריע שרק אני מרגישה ככה. אני כותבת לך ודמעות יורדות לי כמו נחל מהעניים אולי אני מגדילה ומנפחת את הנושא? אולי זה לא כזה נורא? למה זה מפריע לי כל כך למה זה מתסכל אות? מה עושים? תודה על הסבלנות ואשמח לתשובה.

פונה יקרה, את מעלה כאן שתי בעיות, אולי שלוש, אבל מכולן הבעיה המדאיגה אותי רפואית ובריאותית בצורה מאוד מאוד חמורה היא העובדה שאת מדממת לאחר יחסי מין. אסור שדבר כזה יקרה, אין זה מצב של בריאות ואין זה מצב נורמטיבי. אני מבקשת פניה דחופה לגניקולוג\ית לבדיקה הן של הנרתיק, הן של צוואר הרחם וכל בדיקה אחרת הנדרשת כדי לאבחן בצורה מאוד ברורה מדוע את מדממת. נושא זה הוא כבד משקל ביותר וחשוב מכל שאר הבעיות שציינת, שאף הן קשות ללא ספק. ביחס לתדירות יחסי המין ביניכם ובפרט לאור העובדה שאת שומרת נידה אין ספק שהתדירות מאוד נמוכה ובלתי מספקת. מבחינת תדירות יחסי המין המצב אינו תקין. נקודה. יש חשיבות לדעת גם את איכות יחסי המין והאם הם מתנהלים לשביעות רצונך, עם מספיק השקעה מצד שניכם כולל הגעה לאורגזמה. הסיבות לתשוקה נמוכה של בן זוגך יכולות להיות פיזיולוגיות וניתנות לבדיקה באמצעות בדיקת דם על מנת לוודא את רמת ההורמון הזכרי בתוכו וכמו כן לברר רמת פרולקטין בדם. במידה והבעיה היא פיזיולוגית המצב הוא בהחלט קל יחסית וניתן במהירות להשגת האיזון הנדרש כדי להגיע לרמת תשוקה גברית תקינה. במידה והמצב הפיזיולוגי הוא תקין אנחנו נשארים עם בעיה פסיכולוגית לא פשוטה לפתרון של גבר בעל תשוקה מינית נמוכה. מתוך הנסיון שלי היכולת לשנות תשוקה מינית של גברים אינו מוצלח במיוחד ובפרט אם קיים רקע דתי אשר מקשה על יכולת ההעמקה הפסיכולוגית. קיצורו של דבר: 1. מהרי לבדיקה גניקולוגית עבור עצמך. 2. גשי עם בן זוגך לרופא אנדוקרינולוג, ספרו לו על הבעיה של תשוקה מינית נמוכה מצידו ובקשו את כל הבדיקות הפיזיולוגיות הנדרשות עבורו. 3. במידה והבעיה שלו היא פסיכולוגית תצטרכו לעשות היטב חושבים על המשך דרככם המשותפת והאם ברצונו וביכולתו להשתנות. כל טוב ובהצלחה, אילנה

אני בת 40, נשואה באושר, אוהבת לקיים יחסי מין עם בעלי, לאחרונה תקף אותי מן פרץ מוגזם של רצון לקיים יחסי מין עם בעלי ,פנטזיות מיניות על גברים נשים ורצון להתנסות עם כל מיני גברים כמו בעבודה. והכל בהגזמה. מעולם לא בגדתי בבעלי. אך עכשיו אני רוצה להתנסות בכל דבר למרות שאני נהנית עם בעלי מאוד. אני רוצה להוסיף שאני מטופלת בכדורי ם אנטי דיכאוניים מזה כמה שנים ולפני כמה חודשים הפסקתי אותם אך בגלל הידרדרות במצבי חזרתי לצרוך אותם לפני חודש וחצי. זה בדיוק הזמן שהתחילו הפנטזיות. מה עושים ? האם הטסטוסטורון שלי גבוה? אני מתעסקת בזה כל היום בהתחלה היה כיף עכשיו זה מפריע לי כבר. יש לי 3 ילדים עבודה בעל מה עושים נהייתי מכורה.

שוני היקרה, אני מניחה שהמצב בו היית מאוזנת וחיית בסיפוק עם בעלך ומשפחתך היה מצב טוב ורצוי. ישנם סוגים שונים ורבים למניעת דיכאון ואינני יודעת מתוך התיאור איזה כדור את נוטלת. כך או כך אינני פסיכיאטרית ויש להביא בחשבון שתרופות נוגדות דיכאון *מסוימות* עשויות להוביל לתופעת יתר - כלומר, למאניה רגשית מסוימת. שוב, תלוי באילו תרופות מדובר, מאיזו משפחת תרופות ועל איזה סוג אישיות - במקרה זה את. ההצפה המינית שאת חווה כרגע בדמיונות ואי השקט בנוגע לכך, מעלים את הרושם של משהו בדומה ל"מיני נימפו-מאניה" שזהו מצב בו עוררות היתר המכונה מאניה מתבטאת בתחום המיני בגודש וריבוי יתר המפר את שיווי המשקל הנפשי. ההמלצה הטובה ביותר בשלב הזה היא לפנות לפסיכיאטר אותו את מכירה או לפסיכיאטר מומחה אחר, להציג בפניו את הבעיה, את התרופות שאת נוטלת ולחפש אחר איזון תרופתי הולם. כל טוב ובהצלחה, אילנה

שלום . אני הכרתי מישהי ולאחר שבוע יצא לי להיות איתה ובפגישה בשנייה שלנו היה אקט מיני אמנם לא מלא ,אבל די מתקדם . עושה רושם שבחורה נקשרה אליי , האם זה לא אמור להיות לא תקין שבחורה שהיא רצינית מסכימה לאקט מיני בפגישה השנייה.? האם זה מעיד על אופייה של סטוציונרית? ועוד שאלה שאני מתחכך איתה קלות תוך כדי החירמונים,היא לפתע נהפכת למישהי אחרת , היא גונחת בקולי קולות ,ולפתע היא נהיית כמו סוג של חיית סקס ,היא עושה סוג של תנוחות כמו כוכבת פורנו ( אני יודע שהרבה גברים היו מתחלפים איתי) אבל אותי זה מרתיע . מה עליי לעשות ? תנט לי עצה בבקשה. האם זה לא מוזר שהיא מתנהגת כך לאחר שני פגישות? האם היא ניפומנית? סליחה על האורך. ותודה רבה.

יניב היקר, פגשת בחורה שככל הנראה נהנית ממין בצורה הטבעית והבריאה אלא אם כן ואני חוזרת ומסייגת זאת מאוד, זו העמדת פנים (גם זה אפשרי). במידה והדבר אותנטי, בהחלט הדבר אינו מצביע על נימפומניות אלא על רמה טובה של מיניות. לידיעתך- נימפומניות היא מצב בו אישה שוכבת עם מספר גברים ללא כל הבחנה וללא כל שיפוט והיא חלק מתסמונת של מצב נפשי פתולוגי המכונה מאניה. אם הבחורה שפגשת מתנהגת בצורה סבירה לכל דבר ועניין הרי שאין לדבר כאן על מצב נפשי פתולוגי . קיצורו של דבר נדמה כי הבעיה קיימת במגרש שלך. אם המיניות האינטנסיבית מאיימת עלייך, קשה לך לעמוד בה או קשה לך לקבל אותך. אז בהחלט ייתכן שעלייך למצוא פרטנרית בעלת מיניות שקטה ומאופקת יותר. מומלץ שעוצמת התגובה המינית תהיה הרמונית בין שני השותפים. אגב, השמעת קולות בזמן יחסי מין הינה תגובה אינסטקטיבית של הגוף ואין לכך ולסרטי פורנו דבר וחצי דבר (למעט העובדה שסרטי הפורנו מחכים נשים הנהנות בעוצמה גבוהה). או שנשים מנסות להעמיד פנים, ושוב מדובר באותנטיות, כדי להיראות וליהחשב מיניות ונהנות. כל טוב ובהצלחה, אילנה.