מדבקות ניקוטין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עישון: קשה להיגמל, חייבים להתאמץ

סרטן, מחלות לב וכלי דם: הנזקים ידועים, ובכל-זאת רבים ממשיכים לעשן. כיצד להיגמל? טיפול תרופתי? תחליפי ניקוטין? מכוני גמילה? בכל השיטות דרוש כוח רצון בשנים האחרונות, כאשר העישון כבר מוגדר כ"מחלה מסכנת חיים", מרבית המעשנים מודעים לנזקים שנגרמים להם בשל היותם מעשנים, ואף ינקטו באמצעים קיצוניים, על מנת להפסיק לעשן. לפי תוצאות סקר חדש שיזמה חברת התרופות פייזר באנגליה, בקרב למעלה מ-6,000 מעשנים ומעשנים לשעבר, 35% מהמעשנים סיפרו שנמנעו לחלוטין מחברתם של ידידים מעשנים או ממצבים מעודדי עישון אחרים (כגון בילוי בפאבים או בברים), בתקופה בה ניסו להפסיק לעשן. 26% מהנשאלים הודו שנמנעו משתיית אלכוהול בזמן שניסו להפסיק לעשן, 16% נמנעו בכלל מבילויים חברתיים, עד שעבר להם החשק לעשן, 10% סיפרו שעישנו בשרשרת את כל הסיגריות שלהם עד שהרגישו רע, 10% הכינו רשימה נגד עישון והקריאו אותה בקול רם בכל פעם שהתחשק להם לעשן סיגריה ו-7% פיזרו פתקים בכל רחבי...
ללמוד עוד על מדבקות ניקוטין
סיגריה אלקטרונית: גמילה בטוחה?-תמונה

בדיקת מעבדה של מומחה לטוקסיקולוגיה קבעה שהחומרים הכימיים...

מאת: מערכת zap...
10/10/2013
הפרעות חרדה והפסקת עישון-תמונה

אנשים בעלי הפרעות חרדה - סיכוייהם לגמילה מעישון נמוכים,...

מאת: מערכת zap...
01/11/2010
צרכנות רפואית מס' 44-תמונה

חדש במדור הצרכנות: תרופה לירידה במשקל ואיזון הסוכרת,...

מאת: מערכת zap...
02/05/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למדבקות ניקוטין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מדבקות ניקוטין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפני כ37 שעות הפסקתי לעשן, מאוד קשה לי להתרכז בעבודה, עישנתי כ50 סיגריות ליום ואני נעזרת במסטיקים עם ניקוטין (כ3 ביום-2 מג) מה יכול לסייע בריכוז?

פוספוטדיל סרין קומפלקס צמחים כמו ג'ינקובילובה בקופה סכיסנדריה רוזמרין אומגה 3 מוזמן לעמוד הפייסבוק : ד"ר מיכאל ויינפאס

עלייך להוסיף גם מדבקות ניקוטין לטיפול עמוד פייסבוק: ד"ר מיכאל ויינפאס

שלום דר' בנוסף אני חשה עייפות עצומה, כל הזמן אני מרגישה צורך לישון.

0עע054-2044085054-2044085שלום, טופלתי בשנה האחרונה ע"י ציפרלקס,ולאחרונה שינו לי את הציפרלקס לוולבוטרין. יכול להיות שוולבוטרין גורם להשמנה?

שלום. בופרופיון היא תרופה השייכת לקבוצת התרופות נגד דיכאון, ואשר אושרה בארץ כאמצעי עזר להפסקת עישון. הפסקת העישון צריכה להיות מלווה בתוכנית תמיכה ובהשגחה רפואית. בופרופיון מיועדת לשבור את ההרגל, ונמצא כי היא יעילה בשיעור ניכר כמסייעת בהפסקת עישון, גם במעשנים כבדים וחסרי תקנה. התרופה מפחיתה את הדחף לעשן ואת התתמכרות לניקוטין, וכן את תופעות הלוואי הקשורות בהפסקת העישון. לבופרופיון מנגנון פעולה שונה משאר התרופות נגד דיכאון, אשר עדיין לא הובן לגמרי. כפי הנראה מדובר בעיכוב הספיגה מחדש של דופאמין במוח. ניתן להשתמש בבופרופיון גם בשילוב עם מדבקות ניקוטין או גומי לעיסה המכיל ניקוטין כדי למנוע תסמינים של הפסקת עישון. בופרופיון נבדק גם כטיפול בהפרעת קשב. לאחרונה אושרה בופרופיון גם לטיפול בדיכאון, כאשר יתרונה בהשוואה לתרופות נוגדות דיכאון אחרות הוא בהעדר תופעות לוואי כמו הפרעות בתפקוד המיני, השמנה ותשישות. בברכה.

האם מדבקות ניקוטין יעילות לטיפול בדיכאון?

המדבקות לא משמשות לטיפול בדיכאון .

שלום , אני בשבוע שישי להריוני. אני מנסה להיגמל בעישון באמצעות מדבקות ניקוטין- האם דבר זה מזיק? תודה.

שלום לך, זה שאת מנסה להיגמל מעישון כבר ראוי לציון. תבדקי אם יש התוויות על חפיסת המדבקות לגבי נשים בהיריון. אני לא מתמצאת. כל טוב ובהצלחה, צביה רן מטפלת מוסמכת בתהליך "המסע" היא-לה - נשים מטפלות ב(א)נשים ברפואה משלימה http://www.heal-la.co.il