גמילה מקלונקס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגמילה מקלונקס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גמילה מקלונקס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

איך להיגמל מהכדור בהדרגה מציינת שלוקחת כבר עשרה חודשים כדור אחד ולא זקוקה לו יותר איך להפחית????

שלום לך ככלל ההורדה במינון הינה כל שבועיים בצורה איטית. בהצלחה!

ב"ה אני מתקשה מאד להיגמל מקלונקס , איזה שיטת גמילה הכי טובה ידוע לכם ?

שלום, תלוי מה המינון וכמה זמן אתה נוטל קלונקס ?! בד"כ נהוג לרדת ב- 50% כל שבוע -שבועיים עד לגמילה מהתרופה.

שלום, בחודש האחרון בעקבות סיבות שונות התחלתי להשתמש בקלונקס באופן קבוע ולא כsos כפי שהומלץ לי. המינון עלה בהדרגה עד ל12 ביום (0.5 מג). הייתי במיון השבוע והומלץ על ירידה של 2 כדורים בכל שלושה ימים. שאלתי היא האם כך באמת מומלץ? וביום שאני לא מרגישה צורך לקחת את הקלונקס לקחת בכל זאת? ומהם תופעות הלוואי של הגמילה? יש לי תור לפסיכיאטרית בעוד שבועיים אבל בנתיים אין לי את מי לשאול.

שלום רב, אכן, יש לפעול בהתאם להמלצות שניתנו במיון בהתאם להתרשמות של הרופא ממצבך בבדיקה. חשוב להמשיך במעקב פסיכיאטרי מאחר ונראה כי מצבך ככל הנראה אינו מאוזן ויש צורך לבחון התערבות טיפולית.

ד"ר שלום רב. בן 35, שנים לקחתי קלונקס 3 מ"ג כל לילה במרוכז לטיפול בחרדות בגלל שמגוון SSRI במינון מקסימלי ולמשך פרק זמן מספק לא הועילו עבורי ורק קלונקס "עשה את העבודה" עד שהפסיק לעבוד... לפני 5 חודשים התחלתי תהליך הפחתת מינון ומזה שלושה חודשים וחצי אני תחת מינון 1.5 מ"ג ומקביל הועלה מינון ויאפקס XR מ-150 ל-300 מ"ג. אני עדיין סובל התסמינים הבאים: בבוקר- צמרמורת מתמשכת, כאבי ראש, דיכדוך, עיניים כבדות, אי שקט וחוסר יכולת להרגע. לא ברור לי האם מדובר בתסמינים כתוצאה מהפחתת הקלונקס הממכר או תופעות לוואי של ויאפקס XR במינון גבוה מהממוצע. אם מדובר בתסמיני גמילה מקלונקס, האם אין מה לעשות פרט לסבלנות והמתנה של כמה חודשים נוספים? אגב, הפסיכיאטר שרשם לי את הויאפקס במינון 300 מ"ג אומר שהתופעות לא בגלל המינון אלא כנראה תופעות של חרדה שאינה מטופלת מספיק ולכן נדרש חיזוק. בבקשה עזרתך.

שלום רב. קלונקס הינה תרופת הרגעה ממשפחת הבנזודיאזפינים. היא יעילה לשימוש קצר טווח בלבד. לאורך זמן יעילותה פוחתת ואז יש צורך להעלות מינונים וקיימת סכנת התמכרות. אם בוצעה הפסקה הדרגתית של קלונקס = עד 0.5 מ"ג כל שבוע שבועיים לא אמורים להיות תסמיני גמילה. וויפאקס במנון 300 מ"ג הינו מינון גבוה מאוד. אם הוא לא עוזר לאורך חודשים כדאי להחליפו בתרופה אחרת. בהצלחה.