ביופסיית פיוז'ן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ביופסיה: דגימת רקמות

מדריך בדיקות רפואיות: מהי ביופסיה? מה ההבדל בין סוגי הביופסיה השונים? מה הסיכונים הכרוכים בהליך זה, וכיצד תתכוננו לבדיקה זו? ביופסיה הינה פעולה להסרת דגימת קטנה של רקמה לבדיקה מעבדתית.   ביופסית מחט. צילום: שאטרסטוק   אילו סוגים של ביופסיה קיימים?  ישנם מספר סוגים של ביופסיות:   ביופסית מחט (Needle Biopsy) קרויה ביופסיה מילעורית. בפרוצדורה זו מסירים רקמה באמצעות צינור חלול (מזרק). המחט מועברת מספר פעמים דרך הרקמה הנבדקת. המנתח משתמש במחט להסרת דגימת רקמה. ביופסיות מחט מבוצעות לעתים קרובות בסיוע בדיקת טומוגרפיה ממוחשבת (בדיקת CT) או אולטרה-סאונד. אמצעי הדמיה אלו מסייעים בהנחיית המנתח לאזור הנכון.   ביופסיה פתוחה הינה ניתוח, המבוצע תחת הרדמה מקומית או כללית. המשמעות היא כי הנבדק מטושטש או מורדם ואינו סובל מכאבים במהלך הפרוצדורה. הפעולה מבוצעת בחדר ניתוח בבית חולים, כאשר המנתח מבצע חתך באזור היעד ומסיר...
ללמוד עוד על ביופסיית פיוז'ן
ביופסיה: דגימת רקמות-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: מהי ביופסיה? מה ההבדל בין סוגי...

מאת: ד''ר עמית...
28/04/2014
בדיקה חדשה לסרטן הערמונית-תמונה

עכשיו בישראל: בדיקת ביופסיה מדויקת יותר, מאבחנת כ-30% יותר...

מאת: מערכת zap...
28/04/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לביופסיית פיוז'ן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ביופסיית פיוז'ן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם קיימות שורה של בדיקות חדשניות למארקרים ביולוגיים לאיבחון ולהערכת ס"ע? והאם הבדיקות מסוג PCA3 ו 4KSCORE נגישות עבור חברי הקופות השונות? אם כן כיצד? אם לאו מדוע לא בעצם? שאלה נוספת מה בדיקת הביופסיה הכי פחות פולשנית ומסוכנת ? האם פיו'אן פירינאום מומלץ והאם הוא נגיש לחברי הקופות? ושאלה אחרונה האם חבר קופה יכול לבקש MRI ואם כן באיזו תדירות ניתן לבצע מעקב כזה. נ.ב האם אפשר לבצע אולטר סאונד רקטלי בלא ביופסיה לצורך איבחון ומעקב?

1. הבדיקה המקובלת היום היא בדיקת 4k score. מדובר בבדיקת דם. היא מדוייקת יותר מבדיקת PSA פשוטה. 2. הביטוחים המשלימים של קופות החולים (למעט מכבי, אם איני טועה) משתתפים בחלק מעלות הבדיקה. 3. ביופסיה פר הגדרה היא פעולה פולשנית. בביופסיה של הערמונית דרך הרקטום יש יותר סכנה לזיהום. בביופסיה דרך הפרינאום יש יותר סכנה לאצירת שתן. 4. ביופסיית MRI פיוז'ן מומלצת במידה שיש ב-MRI נגע חשוד לסרטן ערמונית. הביופסיה הזאת אינה כלולה בסל הבריאות. חלק מקופות החולים מסכימות לספק טפסי 17 עבורה לחלק מבתי החולים הציבוריים שמבצעים את הביופסיה. 5. אם עולה חשד לסיכון מוגבר לסרטן ערמונית, לפי PSA או בדיקת 4K score, אפשר לעשות MRI ערמונית, אבל MRI הוא לא בדיקה רוטינית שעושים ב"תדירות", אלא לפי צורך. 6. אולטרהסאונד טרנסרקטלי הוא לא בדיקה טובה כדי לאבחן או לעקוב אחר סרטן ערמונית.

האם, כחבר קופת חולים ואזרח נאמן ומשלם מיסים, אני זכאי לבדיקת MRI ו או PET/CT PSMA ללא תשלום? הדברים נאמרו לי והובנו על ידי בפירוש ע"י גורמים שמחוץ למערכת! והובנו על ידי מהמשתמע ע"י חלק מהגורמים בתוך המערכת! אשמח לתשובה עניינית (מורחבת זה יותר מסבבה, כמו למשל, קישור לסל הבריאות לסעיף הרלוונטי, או מסמך רשמי אחר)לשאלה הספציפית. תודה תודה רבה

שלום דני. זכאי - כן. השאלה באיזו התוויה. לגבי MRI ערמונית - אם קיימת אבחנה של סרטן ערמונית, לפני החלטה ו/או תכנון של טיפול. התוויה נוספת היא במידה ועברת ביופסיית ערמונית שהיתה ללא ממאירות, אבל עדיין קיים חשד גבוה שיש סרטן, יש זכאות ל-MRI ערמונית. היום הקופות מאשרות יותר ויותר MRI ערמונית למטופלים שאמורים לעבור ביופסיית ערמונית ראשונה, כדי שניתן יהיה לראות אם אפשר לעשות ביופסיה מכוונת לנגע חשוד ב-MRI (מה שנקרא ביופסיית פיוז'ן). לגבי PET/CT PSMA - אם יש אבחנה של סרטן ערמונית מקבוצת הסיכון הגבוהה.

PSA 9.2 בצעתי MRI האם להעדיף ביופסיה TURP או ביופסיה MRI FUSION מבולבל.... תודה על התייחסותך

ביופסית פיוז'ן

עברתי ביופסיית פיוזן לערמונית בשבוע שעבר ומאז אני רואה שיש דם בפליטת נוזל הזרע, מספר פעמים. זאת בעיה? מתי זה יפסיק?

קרוב לוודאי שזה לא דבר מיוחד. יחד עם זאת היתי עושה הפסקה ב"פליטת זרע" לכמה ימים ולאחר מכן בודק את המצב..

מתנצל שלא פתחתי את הפורום בחודש האחרון במקרה שלך זה תסמין די נפוץ לאחר ביופסיה אבל אני מניח שזה כבר עבר לך.. בברכה

גם אני לא נכנסתי לפורום מאז תשובתך הראשונה. צודק, זה עבר לי. תודה