בדיקת קומבו: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

איידס: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

בשנים האחרונות חלה בישראל מגמת עלייה במספר האנשים שמאובחנים כנשאי HIV. מה גרם לעלייה במספר הנשאים? מי נמצא בסיכון גבוה להידבק באיידס? מהן ההתפתחויות החדשות בטיפול באיידס? מדריך חשוב לרגל יום האיידס הבינלאומי לקראת יום האיידס הבינלאומי שיצוין ב-1 בדצמבר, מפרסם ארגון הבריאות העולמי (WHO) נתונים עדכניים* לגבי היקף נשאות נגיף ה-HIV באזורים השונים ברחבי העולם ובאשר לפעולות שנעשו ושנעשות כדי להעלות את המודעות ולמזער ככל האפשר את שיעורי ההדבקה. השכיחות בישראל, אם תהיתם, נמוכה בהרבה מרוב מדינות מערב אירופה וצפון אמריקה. (*הנתונים מתייחסים לסוף שנת 2018)   איידס במספרים (ע"פ ה-WHO) בסוף שנת 2018 עמד מספר נשאי ה-HIV הכולל על כ-37.9 מיליון איש. כ-1.7 מיליון מכלל הנשאים הם ילדים. סך הנשאים החדשים שאובחנו במהלך 2018 מוערך בכ-1.7 מיליון - מתוכם כ-160,000 ילדים. האחוז הגבוה ביותר של הנשאים מתרכז במדינות מתפתחות, בעלות הכנסה נמוכה עד בינונית (בעיקר אפריקה). במדינות מזרח אירופה וברוסיה נרשמה עלייה...
ללמוד עוד על בדיקת קומבו
איידס: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול-תמונה

בשנים האחרונות חלה בישראל מגמת עלייה במספר האנשים שמאובחנים...

מאת: מערכת זאפ...
01/12/2019
הדבקה ובדיקות איידס: אתם שואלים, הדוקטורס עונים-תמונה

האם נדבקתי באיידס? תוך כמה זמן מקבלים תוצאות של בדיקת...

מאת: מערכת zap...
28/11/2018
HIV: עלייה בקרב הומוסקסואלים-תמונה

מחצית ממקרי האיידס החדשים שדווחו בגברים ב-2010 היו של...

מאת: מערכת zap...
28/11/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת קומבו?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת קומבו: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום כ-3 חודשים אחרי חשד לחשיפה, ביצעתי 8 (!) בדיקות קומבו ואיכשהו כל פעם אני בתסביך שהבדיקה שלא איתרה אותי או שיש טעות... ככה אני תמיד רץ להיבדק שוב ומקבל שלילי וחוזר חלילה. אין מצב שכל הבדיקות שביצעתי (בוצעו באיכילוב) הן לא תקינות, נכון? אני סתם בפאניקה? האם אתה חושב שיש צורך לפנות לטיפול בחרדות?

אני מסכים עם האבחנה שלך למטה. אתה בחרדות. אין צורך ביותר מבדיקת קומבו אחת.

דר' הלפרין שלום, לפני 7 שבועות בביקורי במועדון/סאונה גייז הרגשתי דקירה חדה באמה יד שמאל. קיבלתי PEP-HIV לאחר 12 שעות. ואכן לאחר ימים נראו פצעים מגלידים במקום הדקירה. לאחר שבועיים שלושה החלו בלוטת לימפה בבית השחי. במפשעות. כאב מעל הסנטר. כנראה בלוטות בליעה, כאב ראש, חוסר תיאבון. הזעות לילה. קשות(אולי קשור לחום אוגוסט) זכור לי גירוד בצוואר שהיה קשה מתחת לאוזן. אולי מעט פריחה כמו נקודות חן. כעת כפות רגליים "שורפות". ניבדקתי שלילי ל- HIV מייד בסיום ה-PEP וגם 8 ימים לאחר סיום ה-PEP. ספירת דם ו-CRP תקינים בבדיקת מעבדה מייד בסיום ה-PEP. אני מתכוון להיבדק שוב ל-HIV כעת(3 שבועות לאחר סיום ה-PEP). מה דעתך בכלל על "הסיפור"? ובפרט, האם בדיקה האחרונה שעשיתי 8 ימים מסיום ה-PEP בדר"כ אמינה?

שלום יוסי, בד"כ תוצאת בדיקת 'קומבו' שנעשית 8 ימים מסיום ה-PEP נחשבת כאמינה. הרבה בריאות אפי

קומבו ביום ה - 24 יצא שלילי אני יכול להיות רגוע לעניין איידס? כי במכבי מצוין רצוי לחזור אחרי 3 חודשים

יכול להיות רגוע

מצטער על השאלה, האולי דבילית, אבל...אתה יודע... לפני שלושה שבועות קיימתי יחסי מין עם נערת ליווי. אוראלי בלי קונדום וואגינלי עם קונדום. 1. תחת הנחה של שימוש תקין בקונדום, האם יש סיכוי סביר להדבק ב-HIV? או סיכוי אבל לא סביר? 2. האם לטרוח ללכת להבדק? "אתה היית הולך?" 3. אם יש לי כרגע מחלה כמו צינון וכאלה, האם זה משפיע על תוצאות הבדיקה? קומבו. תודה רבה!

שלום עומר, 1. לא. 2. אני לא הייתי הולך (בהנחה שהשימוש בקונדום היה כהלכה). 3. לא. הרבה בריאות אפי