היצרות המסתם הפולמונרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מצב של צמח - (persistent vegetative state (PVS

מצב שנובע מנזק מכריע לקליפת המוח. החולה שוכב בלי להגיב, ואף שעיניו עשויות להיות פקוחות, הוא או היא חסרי מודעות לסביבתם, אינם עושים כל תנועה משמעותית ואינם מדברים. החולה "הצמח" יכול לשרוד במשך שנים רבות במצב שאנשים רבים מחשיבים מוות בחיים, אולם חולים מסוימים עשויים לשוב להכרה גם אחרי ששהו במצב זה משך תקופת זמן ארוכה כחמש שנים.בואו לדבר על זה בפורום נוירולוגיה (ילדים ומבוגרים) והתפתחות הילד.
ללמוד עוד על היצרות המסתם הפולמונרי
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להיצרות המסתם הפולמונרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

היצרות המסתם הפולמונרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום בחור בן 48. לפני 20 שנה הופיעו פעימות מוקדמות היו תקופות עם ריבוי פעימות מוקדמות כ 1,000 ביממה והיו תקופות עם ממש מעט. הסתדרתי עם זה ללא טיפול אחרי כמה שנים עם מעט מאוד פעימות מוקדמות החלו לאחרונה מאות פעימות ביממה. VPBS PVS APBS וגם לפעמים רצף של אפילו 3. הרופא אמר שכל עוד הלב בריא אז זה לא בעייתי ולעשות אקו לב. אציין שבעקבות קרוהן ירדתי במשקל מ 60 ל 47 ק"ג בכמה שנים ו ה BMI=15 ! רק באחרונה יש התייצבות ומקווה לעלות. לכן גם חשוב היה לראות שאין השפעה של תת משקל על הלב. בפענוח האקו כתוב "איכות הדמיה בינונית רוב הבדיקה בוצעה במנח SUB COSTAL שורש אאורטה 33 ( נורמה 20-37 ) פרוזדור שמאלי 27 ( נורמה 19-40 ) קוטר חדר שמאלי בזמן סיסטולה 27 ( 23-40 ) קוטר חדר שמאלי בזמן דיאסטולה 43 ( 35-54 ) עובי המחיצה הבין חדרית 6 ( 6-11 ) עובי דופן אחורית 7 ( 6-11 ) מקטע פליטה מוערך של חדר שמאל: גדול מ 55% חדר שמאל וחדר ימין בגודל ותפקוד תקינים. מסתמי הלב תקינים אנטומית ותפקודית. זרימות דופלר תקינות. הודגם דלף טריקוספידלי פיזיולוגי. לחץ ריאתי תקין 16 ממכ + RAP ( אציין שבבדיקות עבר הערך היה 22 ) עליות הלב תקינות. בדיקת אקו דופלר תקינה" בהשוואה לאקו לב שבוצע לפני 7 שנים שורש אאורטה ופרוזדור שמאלי דומה לעבר. מקטע פליטה בעבר 60 כיום כתוב מעל 55. עם זאת יש שינוי משמעותי ב 2 פרמטרים *עובי מחיצה בין חדרית כיום 6 ממ ובבדיקות העבר 9 *עובי דופן אחורית כיום 7 ממ ובבדיקות העבר 9 כשהנורמה לשני ערכים אלה בקופח 9-11 אבל במכון שבו בוצע השבוע ( 6-11 ). האם תוצאות הבדיקה והירידה בעובי המחיצה והדופן מעידים שיש בעיה בלב מהתת משקל? או שהלב עדיין תקין ולכן אין בעיה עם אפילו 1,000-2,000 פעימות מוקדמות ביממה. תודה רבה

מצאי אקו תקינים.

אני בן 74 ואחרי 2 ניתוחים של סרטן--במעי הגס ואח"כ בכבד ב2005-6 תודה לאל החלמתי אבל יש לי בעיה של פרוסטטה מוגדלת ורסיס קטן של סרטן בערמונית אשר לדעת כל רופאי ומומחי זניחה ולא חייבת בטיפול בשנים האחרונות אני סובל מאינאונות וזקוק כל פעם לכדורי ויאגרה כדי לתפקד, בזמן האחרון יש לי זיקפה אבל אינני יכול לגמור -כלומר מאד מתקשה בשפיכה. עלי גם לציין שיש לי גם סכרת (2) ונוטל הרבה תרופות האם יש קשר בין הדברים ולמה קודם לא היה ??? מה עלי לעשות???

אם אחרי הניתוחים שעברת לא היה לך קושי לשפוך והוא הופיע רק לאחרונה, נראה שעיקר הקושי הזה נובע דווקא ממחלת הסוכרת, שעשויה לגרום לפגיעה עצבית, המקשה על השפיכה. כדאי שתשתמש בגירוי חזק יותר ולאו דווקא בחדירה. במידת הצורך תוכל לנסות שימוש בויברטור פנילי (PVS ) אשר גורם לגירוי חזק במיוחד ומקצר את הזמן לשפיכה. גש למרפאה לבריאות מינית על מנת לעבור בירור מתאים להבין אם זו אכן הסיבה לקושי לשפוך ולקבל טיפול מתאים. במרפאה (הציבורית) אותה אני מנהל במרכז רפואי "רעות" ניתן לעבור אבחון מתאים ועל פי צורך לקבל הדרכה לשימוש ב- PVS ואף להשאילו לניסיון ביתי. ראה פרטי המרפאה באתר איט"ם - www.itam.org.il

היי, אני בן 40, ולוקח תרופות פסיכיאטריות. בשנים האחרונות בזמן שאני מנסה לאונן או מנסה לקיים יחסי מין, אני לא מצליח להגיע לשפיכה. מן הסתם, מצב זה גורם לי למבוכה. למרות שיחות עם פסיכולוג ומתן כדורים שאמורים לעזור ע"י פסיכיאטרית (קיבלתי לאחרונה 2mg של תרופה שם ENRONAX).לצערי שום דבר לא עזר! אציין גם שהייתי אצל אנדיקרינולוג שאמר שלפי תוצאות הבדיקות שהוא נתן לי הכל תקין. לאור הכישלונות בפתרון הבעיה, מה אני אמור לעשות עכשיו? האם ישנן דרכים אלטרנטיביות שיוכלו לעזור לי?

אתה מתאר מצב שכיח של תופעות לוואי הנובעות מתרופות פסיכיאטריות - עיכוב השפיכה. ניתן לנסות אדרונקס (אותה ניסית) במינון של 4 מ"ג, או להתייעץ עם הפסיכיאטר/ית כדי לקבל תרופות עם תופעות לוואי פחותות (דוגמת וולבוטרין) במידת האפשר. ניתן להשתמש בויברטור מסוג PVS לצורך זירוז רפלקס השפיכה. לצורך כך תוכל לפנות למרפאה לבריאות מינית.

אני בת 42 לפני 5 שנים עשיתי 4 טיפולי IVF בניו יורק ו2 טיפולים של מוקפאים סה"כ 6 ולא הושג הריון(אז היתה גם בעיית זרע) כיום אני מטופלת ב IVF בארץ עשיתי 4 טיפולים - כאשר הטיפול השלישי (לפני כמה חודשים) הניב הריון אך מחוץ לרחם בכל הטיפולים האחרונים מושגות 6 בייציות ושלושה עוברים (בהתחשב בעובדת הגיל ואנדמטריויזיס שאני סובלת כמובן שהאיכות לא בשמיים, נתקלתי בכמה מהשאיבות בהערות של PVS גדול - אך העובדה שהושג הריון אומנם מחוץ לרחם מעודדת והעובדה שיש ביציות) הועלתה האפשרות של תרומת בייצית אני רוצה לציין שהחלום הוא הריון וילד לא העברת גנים אני דיי שוקלת את הרעיון בחיוב ואף התחלתי בבדיקות המחייבות מכיון שהוא מעלה את הסיכויים פלאים. השאלה שלי היא האם אתה חושב שעדיין כדאי לנסות ולמצות טיפולי IVF או לגשת לתרומת ביצית? (כי חבל על הזמן) ועוד שאלה האמם אנדומטריוזיס גורם לאיכות ביציות ירודה? תודה מראש

איני מכיר את כל הנתונים על כן בוודאי שאיני יכול לחוות את דעתי באופן מבוסס. לא ציינת איזה פרוטוקולים של טיפול עברת, האם נעשה בירור של חלל הרחם ע"י היסטרוסקופיה ועוד הרבה שאלות שאין לי עליהן כל מענה.