דלקת מפרקים תגובתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת מפרקים תגובתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת מפרקים תגובתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

חליתי במחלת חום שאובחנה אולי כמחלת הנשיקה, שלאחריה היתה נפיחות בקרסוליים וכאבים בקרסוליים והברכיים בשני הצדדים ראומטולוג המליץ על טיפול בפרדניזון לאחר שאבחן זאת כreactive arthritis האם טיפול תרופתי זה מקובל?

שלום דלקת מפרקים ראקטיבית אמורה לחלוף לרוב תוך מספר שבועות ועל כן מקובל לטפל בתרופות קצרות טווח כגון סטרואידים או נוגדי דלקת שאינם סטרואידים. במידה ותוך כ 6-8 שבועות אין הטבה יש מקום לשקול מעבר לטיפול ארוך טווח בתרופות מסוגים אחרים.

היי, אני בן 37 לפני כחודשיים החלו כאבים חזקים במפרקים ונפיחות בקרסוליים ובאצבע. ביצעתי בדיקות anti ccp שיצא שלילי rf שגם שלילי. Crp מלפני חודשיים היה 20 ולפני שבועיים 9.9 לפני כשבוע וחצי הנפיחות החלה לרדת בצורה משמעותית וגם הכאבים. מבדיקה אצל הראומטולוג מלפני כשבועיים הוא אבחן שמדובר בדלקת פרקים תגובתית. אך היום ביצעתי שוב בדיקת crp שהרופאה נתנה לי בטעות... ופתאום עלה ל 22.8. יש לציין שהכאבים הולכים ופוחתים וגם הנפיחות אבל אני ממש מופתע מהתוצאה. אני נוטל מזה כשבוע וחצי ארקוקסיה 90 מ"ג יכול להיות שזה משפיע על התוצאה של בדיקת ה crp? יכול להיות שהאבחנה תשתנה בעקבות עליית ה crp ומדובר בדלקת כרונית? . אודה מאוד לתשובתכם.

שלום רב כם CRP יכול להיות מושפע מארקוקסיה ומצד שני דלקת מפרקים תגובתית עלולה להיות עקשנית ולהימשך זמן רב ואפילו להפוך לבסוף במספר לא מבוטל של המקרים לדלקת מפרקים כרונית מסוגים שונים כשהשכיח יותר היא דלקת חוליות מקשחת . הזמן הוא הבדיקה הכי חשובה כאן

היי, אני סובל מזה כחודש וחצי מכאבים איומים שנודדים ממקום למקום כולל התנפחות בידיים וברגלים ראומטולוג אבחן דלקת מפרקים אך טען שיכול להיות שזו דלקת מפרקים תגובתית ולאוו דווקא מחלה כרונית. קיבלתי זריקת סטרואידים שעזרה לי לכמה ימים ואז שוב הכל חזר כיום שותה אטופן שלא ממש עוזר שעיתי בדיקות RF שלילי, CRP 20 ואני ממתין לתוצאות ANTI CCP. 1. האם במידה ו ANTI CCP יוצא שלילי זה אומר שאני לא סובל מדלקת פרקים כרונית? 2. מה הם ערכים תקינים? 3. תוך כמה זמן מגיעה תשובה בד"כ של בדיקת ANTI CCP (בוצעה באיכילוב) 4. האם ייתכן כאבים גם בירך באזור השרירים ולא במפרקים? אודה מאוד לתשובה.

התשובה מהירה - מספר ימים אך במידה ששלילת כלל אינה שוללת דלקת מפרקים כרונית. כעיקרון דלקת המתמשכת מעבר ל 6 שבועות מחשידה שהולכת לכיוון כרוני והסיכוי שקשורה לזיהום ותחלוף בהתרחק ממנו יורד באופן משמעותי

שלום, אני צעיר, וכבר שנתיים סובל מכאבים בגב , בגב תחתון ברכיים וכאבים בעצמות באזור החזה ויש לי גם פסוריאיזיס אז הרופאים חושבים שזה דלקת פרקים פסוריאטית לפני שהכאבים התחילו לי הייתה לי חברה במשך שנה (אני הייתי בן 20 והיא הייתה מבוגרת ממני) וכשעשיתי איתה יחסי מין- היה לי הרבה מגע מיני איתה עם הפה שלי באזור פי הטבעת שלה וגם ההיפך. קראתי באינטרנט שיש דלקת פרקים שקורים לה דלקת מפרקים תגובתית שיכולה להיות בגלל זיהום אז יכול להיות קשר בין מה שעשיתי עם החברה שהייתה לי לבין מה שיש לי? ובאותה תקופה גם היו לי כאבים בערמונית ורופא אורולוג אמר שיש דלקת בערמונית אבל הוא אמר לא צריך טיפול ואחרי כמה זמן בדק אותי שוב ואמר אין דלקת בערמונית. בקיצור- רוצה לשאול אם יכול להיות שכל מה שיש לי קשור לדברים שאמרתי? כי קראתי אינטרנט ששם כתוב על דלקת מפרקים תגובתית שקורית בגלל זיהום או זיהום בערמונית ויכולה להפוך לדלקת חוליות מקשחת כרונית. תודה

שלום דלקת מפרקים הקשורה בפסוריאזיס יכולה לפגוע מפרקים מחוץ לעמוד השדרה ובעמוד השדרה ללא קשר לזיהומים. הדרך לטפל בך היא בתרופות יעילות הקיימות כבר שנים רבות . אל תטריד את עצמך באשר לעבר.