קדחת דנגי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הקרנבל בברזיל: מה חשוב לדעת לפני הנסיעה?

נוסעים לחגוג בקרנבל בברזיל? משרד הבריאות מפרסם המלצות למטייל הישראלי בברזיל – אילו חיסונים מומלצים לנוסעים וכיצד להתגונן מפני מחלות מדבקות הנפוצות בברזיל מדי שנה בחודש פברואר נערכת בברזיל (ובמדינות נוספות בעולם) עונת הקרנבלים, ובראשם הקרנבל המפורסם של ריו דה ז'ניירו, אליו נוהרים כמיליון אנשים מכל רחבי העולם. השנה, 2020, יערך הקרנבל של ריו בין התאריכים 21-29 בפברואר. לקראת האירוע, מפרסם האגף לאפידמיולוגיה של משרד הבריאות עבור הנוסעים לברזיל, שורת המלצות בטרם יציאתם מהארץ.   אילו חיסונים מומלצים לנוסעים לברזיל? חיסוני שגרה חצבת, אדמת וחזרת: כבמקומות רבים בעולם, גם בברזיל חלה עלייה משמעותית בתחלואה בחצבת במהלך שנת 2019, לכן מומלץ לכל הנוסעים לקרנבל להיות מחוסנים נגד חצבת. חיסון נגד דיפתריה, טטנוס ושעלת: כמקובל לפי ההנחיות ליוצאים לחו"ל .   חיסונים נוספים חיסון נגד דלקת כבד נגיפית A: כמקובל לפי ההנחיות ליוצאים לחו"ל. חיסון נגד דלקת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לקדחת דנגי

קדחת דנגי דימומית - תמונת המחשה
קדחת דנגי דימומית בחודשים האחרונים חלה עלייה בתחלואה של קדחת דנגי במדינות רבות בעולם ובעיקר ברחבי אסיה. ל...
ללמוד עוד על קדחת דנגי
קדחת מערב הנילוס: 3 נפטרו עד כה-תמונה

עדכון משותף של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות אודות קדחת...

מאת: מערכת zap...
28/08/2018
טסים לחו"ל: אילו עקיצות עשויות להיות מסוכנות וכיצד להתגונן?-תמונה

מהן המחלות השכיחות שמועברות על ידי עקיצות במקומות שונים...

מאת: מערכת זאפ...
12/08/2019
טסים בקרוב? שימו לב להנחיות לגבי קדחת הדנגי-תמונה

בחודשים האחרונים חלה עלייה בתחלואה של קדחת דנגי במדינות...

מאת: מערכת זאפ...
16/09/2019
קדחת חום: עקיצת יתוש הטיגריס-תמונה

היתוש האסייתי שוכן גם בישראל ולעיתים עלול להעביר מחלות כמו...

מאת: מערכת zap...
16/08/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקדחת דנגי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קדחת דנגי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, לפני כ5 שנים נדבקתי בקדחת דנגי בהודו בזן Dangue fever SN1. האם יש בכך השפעה על חיסון לוירוס קורונה? או מבחינת היחס הכללי לקורונה?

לא ידועה השפעה הדדית בין הדברים חיסונים והדרכה בשעות הערב טלפון 03-9666333

שלום רב, לפני כ-3 שנים הייתי בקוסטה ריקה וחליתי בקדחת הדנגי. כעת ברצוני לנסוע ל3 שבועות לתאילנד. האם עלי לא לנסוע שמא אני אדבק בפעם השנייה? האם הפעם השנייה היא בהכרח קשה יותר ועלולה לגרום אף למוות? או שהפעם השנייה יכולה להיות כמו הפעם הראשונה- חום ופריחה? מה אתה ממליץ לי לעשות?

שלום אלה, זיהום חוזר ב'דנגה' עשוי להיות מסוכן יותר מהזיהום הראשון, כשהסיבוך מסכן-החיים במקרה זה נקרא DHF- 'קדחת דנגה המלווה בדימומים'. יחד עם זאת, סיבוך זה איננו מתרחש בכל מקרה של הדבקה חוזרת בנגיף. הרבה בריאות אפי

שלום לך אני סובלת גם כן מהמחלה אשמח אם תכתבי את המייל שלך אשמח לכתוב לך. איילת

שלום, תודה על התשובה רק יש לי כמה בירורים נוספים- כדי להיות בטוחה, במידה ואני נדבקת שוב אני עלולה לקבל את אותם תסמינים כמו בעבר כמו שאני עלולה לקבל את ה- DHF? כלומר, יש לי את אותו סיכוי כמו לבן אדם שאינו חלה בעבר לקבל את ה- DHF? תודה.

היי, לפני כשבועיים בטיול במוזמביק שבדרום מזרח אפריקה חטפתי עקיצה במרפק. בהתחלה הרגיש כמו עקיצת יתוש אבל זה התפתח למה שרואים בתמונה. האחות שראיתי אבחנה את זה כעקיצה ונתנה לי allergex non drowsy בבליעה פעם ביום ומשחה בשם mepyramine maleate למריחה פעמיים ביום. לאחר שלושה ימים אין שיפור ועדיין מגרד קצת מדי פעם. סהכ מרגיש בסדר, קצת חולשה ושלשול. האם יש לכם המלצות? תודה רבה, יובל

שלום, חשוב מאוד לשים לב אם מתפתחת מחלת חום, כאבי שרירים, פריחה , חולשה כללית, כאבי גרון וכדומה. באפריקה חשוב לשלול מחלת דנגי ומלריה. במידה וכן לפנות לרופא שנית. בהצלחה!

בטיול בויאטנם (באזור מאי צ׳או), החלו להופיע בלילה הראשון בלוטות קטנות ואדומות. לא מגרד או כואב. עברו שלושה ימים ועדיין נשארו על האצבעות. בנוסף בלילות אני קם עם עקיצות במרפקים, כפות רגליים, ובכפות הידיים (חופף את הבלוטות שהופיעו בלילה הראשון). בבוקר יותר נפוח מאשר בהמשך היום. המקומיים כאן נותנים שלל הסברים: פריחת הבמבוק, חרקים שעקצו, מגע עם צמח כמו שדות האורז. בנוסף, אני כרגע מסיים שבוע של אנטיביוטיקה (אמפיצלין) אחרי דלקת גרון. מצורפת תמונה של האצבעות אחרי הלילה הראשון.

שלום, ככל הנראה מדובר בעקיצות יתוש , אך חשוב לשלול קדחת דנגי, מאופיינת בעקיצות דווקא במהלך היום. לאחר מספר ימים מופיע חום, כאבי שרירים וכאב גרון שבהסתכלות רואים גרון אדום. ממליצה לפנות למרפאה אזורית לשלול מחלה זו. בהצלחה!