נגישות
נגישות

דימום לאחר גיל הבלות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדימום לאחר גיל הבלות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דימום לאחר גיל הבלות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת שישים המחזור הפסיק לפני שנתיים וחצי בערך יש לי דימום קל מה לעשות מה זה אומר

ממליץ לפנות לגניקולוג בהקדם.

שלום אני בת 45, המחזור הפסיק לי בגיל 41 ומאז אני בטיפול עם הורמונים חלופיים.לאחרונה אני משתמשת באוורל קונטי. אני מקבלת בחודש האחרון גם URSOLIT כנסיון להסדיר אנזימי כבד גבוהים (ללא פגיעה בתפקודי הכבד). קבלתי בימים האחרונים דימום חלש (כמו ביום האחרון של המחזור). מה לעשות? האם לרוץ לטפל או להמשיך לעקוב? האם יכול להיות קשר לאורסוליט?

שרון, למיטב ידיעתי, כל דימום חריג, יש צורך להתייעץ עם רופא.

שלום, לגשת לבדיקה. ניתן לקרוא על כך באתר שלי הרשום כאן למטה. בברכה ד"ר שרגא וקסלר www.genicolog.net

03/10/2002 | 23:15 | מאת: מניה
מתוך פורום

ביגלל דימום אחרי גיל המעבר שאני לא יודעת כמה זמן כבר קיים יש צורך בלקיחת דוגמית איך עושים את זה במשרד הרופא ? הוא אמר שזה כואב. האם אפשר לבקש הרדמה מקומית? כמה זמן יכאב אחרי הפרוצדורה ? והאם יש איזה קושי בתפקוד אחרי, ולכמה זמן? איך מוצאים רופא עם סבלנות וחמלה אנושית וידע מתאים?

מניה שלום ותודה על שאלתך. הבדיקה נקראת פיפל. היא אינה נעימה אולם אם צואר הרחם שלך אינו מאד סגור, ניתנת לביצוע במרפאה מצוידת. החלק הכואב הינו מעבר צואר הרחם וניתן להרדימו מקומית. ניתן גם להשתמש בגז צחוק מטשטש שאינו קיים בד"כ במרפאות פרטיות. שתפי את הרופא שלך בכל ההתלבטויות ואני משוכנע שיענה לך. בברכת רפואה שלמה דר' זלוצובר

04/10/2002 | 03:43 | מאת: מניה
מתוך פורום

תודה רבה על התשובה. כך אומנם חשבתי. אין שום סיבה שאסבול כאבים מיותרים מילבד משאני כבר סובלת. מענין שהרופא לא רצה לישמוע על אפשרות הרדמה מקומית או טשטוש. ולכן אמצא רופא אחר. די מדאיג לסמוך על רופאים שאין להם מספיק חמלה ואפילו אחריות רפואית לאפשרות שהבדיקה עצמה תיגרום לנזק אם הפצינט נכנס למצב מצוקה. אם מתוך כאב אני זזה הוא יכול ליגרום לפרפורציה בדופן הרחם. דבר שמימנו מזהירים באופן מיוחד.