הידבקויות ברחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפסקת הריון תרופתית

הפסקת הריון היא תהליך קשה ועצוב (גם כשההריון לא רצוי, לא כל שכן כשהוא רצוי) - איך זה נעשה? עוד בנושא: הפלה מלאכותית, הריון בגיל 43הריון, לא תקין או לא רצויהריון יכול להיות תקופה מרגשת ומאושרת,ף הריון יכול להיות גם סיבה למצוקות ופחדים, הריון יכול גם להיות לא תקין, והכאב גדול, לכל אלו יש פיתרונות הכוללים הפסקת ההריון, עד כמה שזה עלול לכאוב.בעבר הדרך היחידה לסיים הריון צעיר היה בעזרת ריקון כירורגי של הרחם, ניתוח המוכר בשם "גרידה". התהליך כולל הרחבה של צוואר הרחם ושאיבה של תוכן הרחם, ומבוצע בד"כ תחת הרדמה כללית. למרות שמדובר בטיפול יעיל ובטוח, הוא לא נעדר סכנות כמו ניקוב של דופן הרחם, היווצרות הידבקויות בחלל הרחם עקב זיהום, אי ספיקה של צוואר הרחם בהריונות הבאים וסיבוכים שקשורים להרדמה הכללית. בשנת 1999 אישר לראשונה משרד הבריאות בישראל טיפול תרופתי שמאפשר סיום יעיל ובטוח של...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להידבקויות ברחם

הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי - תמונת המחשה
הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי - בדומה לניתוחי בטן נוספים - כרוך בסיכון להידבקות רקמות בחלל הבטן. מהם הסיכ...
ללמוד עוד על הידבקויות ברחם
היסטרוסקופיה: אבחון בעיות רחמיות-תמונה

סובלת משרירנים, פוליפים ,שאריות לידה או הידבקויות בחלל...

מאת: ד"ר מרדכי...
23/05/2018
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
דימום וסתי מוגבר: יש פתרון-תמונה

המחזור מלווה בדימום כבד מאוד ומלווה בחולשה ועייפות? הדימום...

מאת: מערכת zap...
08/04/2014
כלמידיה: מין של מחלה-תמונה

מחלת המין פוגעת בגברים, בנשים ואף בתינוקות בעת הלידה....

מאת: ד"ר שרגא...
06/10/2005
אולי יענין אותך לדעת...
צילום רחם - תמונה
צילום רחם
מדריך בדיקות רפואיות: צילום רחם מבוצע על מנת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להידבקויות ברחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הידבקויות ברחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני 3 שנים לידה, נכנסתי להריון תוך חודש וילדתי בניתוח קיסרי חירום בפתיחה מלאה, הבייבי כבר היה כמעט בחוץ, היה ניתוח מאוד לא פשוט של 4 שעות.מפה לשם אני מנסה כבר שנה וחודשיים להיכנס להריון, לאחר ששני רואים פרטיים לא הצליחו, השלישי הצליח לעשות צילום רחם (הרחם מאוד מאוד גבוה ופתח צוואר הרחם לא ברור), הוא גילה שיש לי הידבקויות ברחם וחצוצרות חסומות ומיד קבע לי ניתוח להסרת הידבקויות ברחם שעשיתי לפני יומיים ועבר בהצלחה וטיפולי ivf. רציתי לשאול אם יכול לקרות נס לאחר הניתוח שעברתי? האם יכול להיות שכן אכנס להריון ללא טיפולים? יש לציין שהמחזור והביוץ שלי מאוד מדוייקים ואני יודעת בדיוק מתי הביוץ ובאיזו שחלה.

ניראה שהבעיה אצלך היא מכנית, כלומר: בעיה ברחם/חצוצרות בעקבות ניתוח קיסרי. לא מסרת פרטים על מצב החצוצרות אבל אם המליצו על IVF אני מניח שהחצוצרות חסומות.

ד"ר שלום, רציתי לשאול מספר שאלות לאחר היסטרוסקופיה טיפולית בשיטת see & treat לפתיחת הידבקויות ברחם + פתיחת כניסה לחצוצרות: (1) האם רצוי ליטול אנטיביוטיקה בכדי למנוע סיכוי לזיהום ? ואם כן, איזו אנטיביוטיקה ? (2) כמה זמן אחרי הפרוצדורה מותר לקיים יחסי מין ? (3) במידה ונאמר לי לקחת פרוגילוטון למשך 21 יום לאחר הפרוצדורה, האם להתחיל מיד באותו יום או יום למחרת ? תודה רבה מראש !

שלום לך, אין צורך באנטיביוטיקה, אלא אם את ידועה כבסיכון לזיהומים אפשר לקיים יחסים 5 ימים אחרי הפעולה פרוגילוטון רצוי להתחיל בסמוך ככל הניתן לפעולה בהצלחה!

לפני חצי שנה עשיתי היסטרוקופיה ניתוחית להוצאת שרירן 3.5 סנטימטר ,ולפני שבוע עשיתי אולטרסאונד רחם בטני והטכנאית אמרה לי שיש לי רחם דו קרני ,וזה לא היה לפני הניתוח, והשאלה שלי האם היסטרוקופיה יכולה לגרום לרחם דו קרני ,?

רחם דו קרני הוא ממצא מולד, יתכן ויש הידבקויות ברחם לאחר ההיסטרוסקופיה. כדאי לבצע בתחילה אולטרסאונד תלת מימדי לקבל הערכה אנטומית מדוייקת יותר. ובמידת הצורך היסטרוסקופיה אבחנתית .

שלום,בת 39, בנזוג 40 לאחר 3 קיסריים, הריונות ספונטנים ללא כל בעיה, מנסה להקלט ולא מצליחה, עושה היסטרו' אבחנתית מתגלה חסימה בחצוצרה שמאלית, נישה לא משמעותית, אין הידבקויות בחלל הרחם. לאחר 6 מחזורי הזרעה ללא הצלחה, ביקשנו אולי בכל זאת לבקש לעשות היסטרו' ניתוחית והרופא אמר שלא כדאי וזה לא יתן שום דבר. הופנינו לi.v.f...ואין לי מושג מה העלות של ההשתתפות עצמית ומה היכולת שלנו. האם זו אכן תחנה אחרונה לבירור למה אנחנו לא מצליחים להקלט?האם יש עניין לחפש חוות דעת נוספת..מה ניתן לעשות במצב הזה.מתוסכלים מאוד!!!

התשובה לשאלותיך היא בהחלט לעשות פגישה עם מומחה פוריות שיתאים את הטיפול אליך.

אז הלכנו ל 2 רופאים פוריות..שיושבים באותו מכון בריאות לאשה. דעתם אותו הדבר...להמשיך לחפש רופא אחר?