הידבקויות ברחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפסקת הריון תרופתית

הפסקת הריון היא תהליך קשה ועצוב (גם כשההריון לא רצוי, לא כל שכן כשהוא רצוי) - איך זה נעשה? עוד בנושא: הפלה מלאכותית, הריון בגיל 43הריון, לא תקין או לא רצויהריון יכול להיות תקופה מרגשת ומאושרת,ף הריון יכול להיות גם סיבה למצוקות ופחדים, הריון יכול גם להיות לא תקין, והכאב גדול, לכל אלו יש פיתרונות הכוללים הפסקת ההריון, עד כמה שזה עלול לכאוב.בעבר הדרך היחידה לסיים הריון צעיר היה בעזרת ריקון כירורגי של הרחם, ניתוח המוכר בשם "גרידה". התהליך כולל הרחבה של צוואר הרחם ושאיבה של תוכן הרחם, ומבוצע בד"כ תחת הרדמה כללית. למרות שמדובר בטיפול יעיל ובטוח, הוא לא נעדר סכנות כמו ניקוב של דופן הרחם, היווצרות הידבקויות בחלל הרחם עקב זיהום, אי ספיקה של צוואר הרחם בהריונות הבאים וסיבוכים שקשורים להרדמה הכללית. בשנת 1999 אישר לראשונה משרד הבריאות בישראל טיפול תרופתי שמאפשר סיום יעיל ובטוח של...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להידבקויות ברחם

היסטרוסקופיה - תמונת המחשה
היסטרוסקופיה מתמודדת עם אי פוריות - וצריכה לעבור בדיקות רפואיות לבירור הסיבה? יש להניח כי שמעת סיפור...
כריתת רחם - תמונת המחשה
כריתת רחם השנים עושות את שלהן - וגיל המעבר גורם למספר תופעות בלתי נעימות, כולל ירידה בחשק המיני?...
גינקולוגיה - תמונת המחשה
גינקולוגיה תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם לבעיות מטבוליות, עם השלכות...
אנדומטריוזיס - תמונת המחשה
אנדומטריוזיס נוכחות של תאי רירית הרחם מחוץ לחלל הרחם נקראת אנדומטריוזיס - מצב שעלול לגרום לכאבים חרי...
הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי - תמונת המחשה
הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי - בדומה לניתוחי בטן נוספים - כרוך בסיכון להידבקות רקמות בחלל הבטן. מהם הסיכ...
אי פוריות - תמונת המחשה
אי פוריות כלי התקשורת מלאים בסיפורים על נשים שהצליחו להרות אחרי גיל 44. חשוב לדעת: מדובר במקרים מ...
ללמוד עוד על הידבקויות ברחם
צילום רחם-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: צילום רחם מבוצע על מנת לבחון בעיות...

מאת: מומחה
14/12/2014
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
דימום וסתי מוגבר: יש פתרון-תמונה

המחזור מלווה בדימום כבד מאוד ומלווה בחולשה ועייפות? הדימום...

מאת: מערכת zap...
08/04/2014
כלמידיה: מין של מחלה-תמונה

מחלת המין פוגעת בגברים, בנשים ואף בתינוקות בעת הלידה....

מאת: ד"ר שרגא...
06/10/2005
אולי יענין אותך לדעת...
צילום רחם - תמונה
צילום רחם
מדריך בדיקות רפואיות: צילום רחם מבוצע על מנת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להידבקויות ברחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הידבקויות ברחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני 3 שנים לידה, נכנסתי להריון תוך חודש וילדתי בניתוח קיסרי חירום בפתיחה מלאה, הבייבי כבר היה כמעט בחוץ, היה ניתוח מאוד לא פשוט של 4 שעות.מפה לשם אני מנסה כבר שנה וחודשיים להיכנס להריון, לאחר ששני רואים פרטיים לא הצליחו, השלישי הצליח לעשות צילום רחם (הרחם מאוד מאוד גבוה ופתח צוואר הרחם לא ברור), הוא גילה שיש לי הידבקויות ברחם וחצוצרות חסומות ומיד קבע לי ניתוח להסרת הידבקויות ברחם שעשיתי לפני יומיים ועבר בהצלחה וטיפולי ivf. רציתי לשאול אם יכול לקרות נס לאחר הניתוח שעברתי? האם יכול להיות שכן אכנס להריון ללא טיפולים? יש לציין שהמחזור והביוץ שלי מאוד מדוייקים ואני יודעת בדיוק מתי הביוץ ובאיזו שחלה.

ניראה שהבעיה אצלך היא מכנית, כלומר: בעיה ברחם/חצוצרות בעקבות ניתוח קיסרי. לא מסרת פרטים על מצב החצוצרות אבל אם המליצו על IVF אני מניח שהחצוצרות חסומות.

ד"ר שלום, רציתי לשאול מספר שאלות לאחר היסטרוסקופיה טיפולית בשיטת see & treat לפתיחת הידבקויות ברחם + פתיחת כניסה לחצוצרות: (1) האם רצוי ליטול אנטיביוטיקה בכדי למנוע סיכוי לזיהום ? ואם כן, איזו אנטיביוטיקה ? (2) כמה זמן אחרי הפרוצדורה מותר לקיים יחסי מין ? (3) במידה ונאמר לי לקחת פרוגילוטון למשך 21 יום לאחר הפרוצדורה, האם להתחיל מיד באותו יום או יום למחרת ? תודה רבה מראש !

שלום לך, אין צורך באנטיביוטיקה, אלא אם את ידועה כבסיכון לזיהומים אפשר לקיים יחסים 5 ימים אחרי הפעולה פרוגילוטון רצוי להתחיל בסמוך ככל הניתן לפעולה בהצלחה!

עברתי הפלה טבעית לפני חודש ולפי אולטראסאונד ראו שארית מעטה ברחם והציעו ציטוטק ואני סירבתי וביקשתי לראות אם אחרי הווסת יתנקה לבד בלי התערבות .האם יש עם זה בעייה ? האם השארית שברחם עושה נזק שהיא כל כך נשארה זמן למשל חודש וחצי ?

אם השארית תוותר ברחם מומלץ לעשות היסטרוסקופיה על מנת להסיר אותה. לאורך זמן היא עלולה להוביל ליצירת רקמה צלקתית (הידבקויות) בחלל הרחם, בעיקר אם היא מזדהמת.

הכוונה שלי לנסות לתת לשאריות לצאת בווסת ראשונה אחרי הפלה ואם לא תצא לבד אז להתערב כירורגית? זה אפשרי או מזיק ?

זה אפשרי ולא מזיק.

שלום, רציתי לשאול באיזה הרדמה עושים? וגם האם אזור החיתוך של גבעול הפוליפ מהרחם לא יוצר אח"כ צלקת ו הדבקויות? כמו כן, מעניין אותי למה הוא גורם דימום יתר במחזור? בהתחלה דימם כל הזמן מאוד אבל אז הפסיק איך זה קרה?

טל שלום, ככלל פורום זה עוסק בבעיות הקשורות בתחום האורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן. בנוגע לשאלתך - ניתן לבצע את הפעולה או בהרדמה כללית או ללא הרדמה בשיטה המכונה See&treat (באמצעות הסטרוסקופ דק שאינו מצריך הרחבה של צוואר הרחם). חיתוך גבעול הפוליפ אינו אמור ליצור צלקת או הידבקויות בחלל הרחם. הסיבה לדימום המוגבר נעוצה בכך שהפוליפ מעוות את חלל הרחם ואת פני השטח של רירית הרחם (אותה רקמה שנושרת בזמן הווסת). בברכה, ד"ר בני פיינר, מנהל יחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן