הפרשות שקופות מהנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עיצוב שפתי הפות והצערת הנרתיק

ניתן לתקן מצבים בהם שפתי הפות מוגדלות אסימטריות מלידה, מתדלדלות עם השנים או עקב לידות.מצבים אלה עלולים לפגוע בהנאה ביחסי המין ולהפחית את תחושת הבטחון העצמי. ניתוח פלסטי וגינלי עשוי לשפר את המצב. תחום הפלסטיקה הווגינלית התפתח מאוד בשנים האחרונות ומציע כיום גם ניתוחים וטיפולים שונים, שמטרתם להצעיר את הנרתיק ו/או לעצב את שפתי הפות. פלסטיקה וגינלית היא תחום ברפואה הפלסטית, המתמקד בטיפולים וניתוחים שמטרתם לשפר את האסתטיקה ולהצעיר את איברי המין. כיום, כשמדברים על פלסטיקה וגינלית, מתייחסים בעיקר לטיפולים וניתוחים נשיים, שמטרתם כאמור לחדש ולהצעיר את מראה איבר המין הנשי. עם זאת, ניתן לומר כי התפתחות התחום החלה לפני כ-20 שנה דווקא מהכיוון הגברי - המצאת הוויאגרה! ההסבר לכך נעוץ בעובדה שבאופן כללי, תהליך ההזדקנות הטבעי אצל גברים ונשים מתרחש בשני מסלולים מגבילים: בסביבות גיל 40 מתחילים בקרב שני המינים שינויים הורמונליים ואסתטיים. ניכר כי באופן כללי, תהליך ההזדקנות הטבעי בקרב גברים...
ללמוד עוד על הפרשות שקופות מהנרתיק
עיצוב שפתי הפות והצערת הנרתיק-תמונה

ניתן לתקן מצבים בהם שפתי הפות מוגדלות אסימטריות מלידה,...

מאת: ד"ר שפירא...
05/04/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרשות שקופות מהנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרשות שקופות מהנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
08/02/2013 | 08:19 | מאת: שלומית
מתוך פורום הריון ולידה - הלל יפה

אני 4 חטדשים לאחר לידה ועדיין יש לי הפרשות שקופות מהנרתיק. רציתי לדעת מה אפשר לעשות על מנת למנוע זאת. אני מקבלת מחזור הדימום מפסיק. אך ההפרשות נשארות. אשמח לתשובה.

שלום שלומית לרוב הפרשות שקופות אינן חריגות אלא באם מתווספת להן תלונה נוספת כגרד, ריח רע או אחר. במידה וההפרשות מפריעות לך פני לרופא המטפל לבדיקתו ולשלילת גורם זיהומי. כמו כן ישנם מספר תכשירים שהוא יכול להמליץ לך שיכולים לעזור. תרגישי טוב.

ביתי בת 9, גבוהה יחסית לבנות גילה (141 ס"מ אחוזון 90) ורזה (28 ק"ג אחוזון 25) שומרת על אחוזונים אלה לאורך כל השנים. ניצני שדיים ותחילת שיער ערווה עדין נראו כבר לפני כ-4 חודשים. עשינו אז בדיקת עצמות כף-יד שיצאה מתאימה לגילה במדויק. פרופיל הורמונלי שנעשה לפני כשנה וחצי (בגלל קצת שיעור-יתר) יצא גם כן תקין. נראה שב-4 חודשים הללו יש האצה פתאומית בהתפתחות, מאחר וניתן כיום כבר להבחין בהתעגלות קלה של השדיים (בשונה מבליטת ניצן בלבד כבר ניתן להבחין בצורה ממש)וכן בימים האחרונים החלו לה הפרשות שקופות מהנרתיק כמו לפני קבלת וסת. האם יתכן שזה אכן מעיד על פעילות הורמונלית שהחלה? האם זה לא קצת מוקדם מידי לוסת ראשונה? ( אני קיבלתי וסת ראשונה בגיל 14.5 ) תודה

מחזור מקבלים בדרך כלל כאשר גיל העצמות 12-12.5 והשדיים כבר מאד מפותחות כמו אצל בוגרת כדאי שאנדוקרינולוג יבדוק אותה

שלום, אני בת 22 ועוד לא עברתי לידות. יש לי שיעול כבר שבוע ולפני יומיים התחלתי להרגיש כאבים חזקים מאוד בבטן התחתונה בזמן השיעול אבל אם אני לא משתעלת אז אין לי כאבים בכלל, לא בעמידה ולא בישיבה. רופא המשפחה שלי אמר לי שזה בגלל הלחץ של הבטן כשאני משתעלת וזהו. היום ראיתי הפרשות שקופות מהנרתיק בלי ריח, עם טיפה דם. חשוב לי לציין שאני אמורה לקבל מחזור עוד שבוע בערך. אני נותנת שתן רגיל ולא שורף לי בזמן מתן שתן. האם הכאבים החזקים והדם הם סימנים של צניחת רחם? אם כן אז מה הטיפול של צניחת רחם והאם יש אפשרות להכנס להריון אחרי טיפול? אני מאוד מודאגת מזה.

לאלה שלום. אין לך צניחת רחם בוודאות. קרוב לוודאי שהשרירים בבטן תחתונה ניתפסו בזמן השיעול. קצת חימום המקום יעזור תרבית שתן ובדיקת גינקולוג לסיבת ההפרשה שציינת.

שלום, אני נוטלת טמוקסיפן כחודש וחצי מיד בחודש הראשון החלה הפרשה מהנרתיק יחסית כבדה, שקופה מאוד וללא ריח. שאלתי היא: האם זו התוצאה של תופעת הלוואי הפוגעת ברירית הרחם, האם זה מסוכן ועלי לגשת במיידי לגניקולוג ? תודה מראש מרלנה

הפרשה שקופה מהנרתיק לא קשורה כלל לרירית הרחם. יתכן וקשורה לפעילות של הטמוכספן על בלוטות של צואר הרחם אבל זה נורמלי. אין לך מה לדאוג.