מיומה תת רירית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ גופית? עשויות לכך מספר סיבות, הקשורות בגורמים אימהיים, עובריים או כאלה הקשורים באיכות הזרע. מדריך ההגדרה של כישלון חוזר של טיפולי הפריה חוץ גופית משתנה, לעתים, בין יחידה אחת לשנייה. באופן כללי, ניתן לומר שכשלון להרות לאחר 3-5 מחזורי טיפול של הפריה חוץ גופית, למרות החזרה של לפחות עובר אחד בדרגה טובה - ייחשב ככישלון חוזר.ניתוח הסיבות לכישלון חוזר צריך לבחון את כל הגורמים האימהיים והעובריים, המשפיעים על הליך ההשתרשות. בכך נעסוק במאמר זה. הפריה חוץ גופית. אילוסטרציה: שאטרסטוק מהם הגורמים האימהיים העשויים להשפיע על כישלון חוזר של טיפולי הפרייה חוץ גופית?1. אנטומיה של הרחם: פגמים מולדים ברחם, כגון: רחם מחיצתי או דו קרני או פגמים נרכשים, העלולים להופיע ברבות השנים. כך, למשל: שרירנים תת ריריים, פוליפים, היווצרות הידבקויות ברחם או הצטברות נוזל בחצוצרה,...
ללמוד עוד על מיומה תת רירית
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
שרירני רחם - מיומות-תמונה

מה גורם להתפתחותם של שרירני רחם וכיצד ניתן לטפל בהם? פרופ'...

מאת: פרופ'...
10/06/2009
מיומות: עושות שרירים ברחם-תמונה

המיומות, או בשמן העברי שרירני רחם, פוגעות ברבע מן הנשים...

מאת: מערכת zap...
25/01/2011
היסטרוסקופיה: מה ברחם?-תמונה

סיב אופטי שבקצהו מצלמה מאפשר לאבחן הידבקויות ברחם, פוליפים...

מאת: מערכת zap...
02/09/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיומה תת רירית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיומה תת רירית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בבדיקה שביצעתי היום נאמר לי שהרחם אחורית וגודלה 60X63X69 מ"מ האם זה חריג?!? כמו כן, נכתב שהרחם שרירני. מה זה ממצא אנוגני מאורך 40X12 מ"מ?!? נכתב שהוא יכול להתאים למיומה סובמוקוזי! מה זה?!? אודה לך על תגובה לאמור כמו כן, אודה לך באם תציין את הטיפול שניתן במקרים אלה. בברכת המשך סוף שבוע נעים - טרי.

בבדיקה שביצעתי היום נאמר לי שהרחם אחורית וגודלה 60X63X69 מ"מ האם זה חריג?!? &&המידות מתאימות לרחם גדול מהרגיל ומתאימות לרחם שרירני. מה זה ממצא אנוגני מאורך 40X12 מ"מ?!? נכתב שהוא יכול להתאים למיומה סובמוקוזי! &&הממצא יכול להיות מיומה סובמוקוזית, שפרושו שרירן תת רירי [בתוך הרחם ובולט לחלל הרחם. אין אפשרות להתייחס מעבר לזה ובודאי שלא לטיפול בלי הכרות אישית.

נעשתה לי בדיקת אולטרסאונד למידה רגיל. ובה הרופא ראה : רב קשרי, לא ניתן לראות רחל תקינה. לציין שרירי תת אחרי של 13 מצ מוקף אירית הרחם ולכן לא ניתן לאמוד את עובי האירית אך האירית בהיקף השאירו משני כיוונים אינם מעובה. שחלות תקינות. קצת לחוצה,מה המשמעות ?

אין אפשרות לתת מענה לשאלתך. פרט לכך ששאלתך מלאה בטעויות (כנרה?) ממה שכתוב בדו״ח, ללא ידיעה מה גילך? מה הסימטומים? מה גודל המיומה? מה מיקומה? וכיוב׳, לא ניתן להתייחס בצורה ראויה.

מצטערת על הטעויות (לא ברור). אני בת 48 ללא סימפטומים, נעשתה בדיקת אולטרסאונד שגרתית אצל רופא נשים. וזה מה שכתב הרופא : "רב קשרי, לא ניתן לראות רקמת רחם תקינה. לציין שרירן תת רירי של 13 מ"מ מוקף רירית הרחם, ולכן לא ניתן לאמוד את עובי הרירית. אך הרירית בהיקף השרירן משני הכיוונים אינה מעובה. " שחלות תקינות, רחם שרירני.

נראה כממצא אקראי וחסר חשיבות. כל מה שצריך לעשות זה בדיקה דומה לביקורת בעוד כחצי שנה ולהוועץ ברופא/ה.

לפני חצי שנה התגלתה אצלי מיומה תת רירית 2.8 סנטימטר עשיתי שוב אולטרסאונד לאחר חצי שנה והגודל הוא אותו גודל , אך הטכנאית אמרה לי שהמיומה נמצאת בקיר האחורי של הרחם וזה מיומה אינטרמולית , ושאלתי האם המיומה במשך חצי שנה שינתה מיקום והאם מיקום זה אפשרי להיסטרוקפיה ניתוחית אם ארצה בעתיד ?

אין די פרטים על המיקום הראשונה או השני עקרונית מיומה יכולה לשנות מיקום במידה מסויימת.

שלום, ב19.9 עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת שרירן תת רירי. כשבוע לאחר הניתוח ב26.9 הייתי אמורה לקבל את המחזור החודשי. בימים שלאחר הניתוח הופיע דימום קל יחסית (לא דומה לדימום של מחזור) שהפסיק אחרי שבוע, אך הוסת לא הגיעה עד היום. האם זהו מצב תקין? המחזור החודשי שלי לפני כן היה סדיר לחלוטין. כמו כן, מתי אוכל להמשיך בטיפולי פוריות?

לאחר חודש מהניתוח ניתן להתחיל בטיפולי פוריות בהצלחה