מיומה תת רירית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ גופית? עשויות לכך מספר סיבות, הקשורות בגורמים אימהיים, עובריים או כאלה הקשורים באיכות הזרע. מדריך ההגדרה של כישלון חוזר של טיפולי הפריה חוץ גופית משתנה, לעתים, בין יחידה אחת לשנייה. באופן כללי, ניתן לומר שכשלון להרות לאחר 3-5 מחזורי טיפול של הפריה חוץ גופית, למרות החזרה של לפחות עובר אחד בדרגה טובה - ייחשב ככישלון חוזר.ניתוח הסיבות לכישלון חוזר צריך לבחון את כל הגורמים האימהיים והעובריים, המשפיעים על הליך ההשתרשות. בכך נעסוק במאמר זה. הפריה חוץ גופית. אילוסטרציה: שאטרסטוק מהם הגורמים האימהיים העשויים להשפיע על כישלון חוזר של טיפולי הפרייה חוץ גופית?1. אנטומיה של הרחם: פגמים מולדים ברחם, כגון: רחם מחיצתי או דו קרני או פגמים נרכשים, העלולים להופיע ברבות השנים. כך, למשל: שרירנים תת ריריים, פוליפים, היווצרות הידבקויות ברחם או הצטברות נוזל בחצוצרה,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים למיומה תת רירית

מיומה - תמונת המחשה
מיומה קיבלתם תוצאות של בדיקות ואין לכם מושג מה הן אומרות? מה זה אומר אם ההמוגלובין שלכם נמוך?...
ללמוד עוד על מיומה תת רירית
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
שרירני רחם - מיומות-תמונה

מה גורם להתפתחותם של שרירני רחם וכיצד ניתן לטפל בהם? פרופ'...

מאת: פרופ'...
10/06/2009
מיומות: עושות שרירים ברחם-תמונה

המיומות, או בשמן העברי שרירני רחם, פוגעות ברבע מן הנשים...

מאת: מערכת zap...
25/01/2011
היסטרוסקופיה: מה ברחם?-תמונה

סיב אופטי שבקצהו מצלמה מאפשר לאבחן הידבקויות ברחם, פוליפים...

מאת: מערכת zap...
02/09/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיומה תת רירית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיומה תת רירית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני חצי שנה התגלתה אצלי מיומה תת רירית 2.8 סנטימטר עשיתי שוב אולטרסאונד לאחר חצי שנה והגודל הוא אותו גודל , אך הטכנאית אמרה לי שהמיומה נמצאת בקיר האחורי של הרחם וזה מיומה אינטרמולית , ושאלתי האם המיומה במשך חצי שנה שינתה מיקום והאם מיקום זה אפשרי להיסטרוקפיה ניתוחית אם ארצה בעתיד ?

אין די פרטים על המיקום הראשונה או השני עקרונית מיומה יכולה לשנות מיקום במידה מסויימת.

בבדיקה שביצעתי היום נאמר לי שהרחם אחורית וגודלה 60X63X69 מ"מ האם זה חריג?!? כמו כן, נכתב שהרחם שרירני. מה זה ממצא אנוגני מאורך 40X12 מ"מ?!? נכתב שהוא יכול להתאים למיומה סובמוקוזי! מה זה?!? אודה לך על תגובה לאמור כמו כן, אודה לך באם תציין את הטיפול שניתן במקרים אלה. בברכת המשך סוף שבוע נעים - טרי.

בבדיקה שביצעתי היום נאמר לי שהרחם אחורית וגודלה 60X63X69 מ"מ האם זה חריג?!? &&המידות מתאימות לרחם גדול מהרגיל ומתאימות לרחם שרירני. מה זה ממצא אנוגני מאורך 40X12 מ"מ?!? נכתב שהוא יכול להתאים למיומה סובמוקוזי! &&הממצא יכול להיות מיומה סובמוקוזית, שפרושו שרירן תת רירי [בתוך הרחם ובולט לחלל הרחם. אין אפשרות להתייחס מעבר לזה ובודאי שלא לטיפול בלי הכרות אישית.

האם מיומה תת רירית יכולה לגרום לבטן הריונית ? כלומר לבטן נפוחה ושמנה?

שלום לדעתי לא אבל תלוי בגודלה מיומה בגודל 20 סמ בהחלט תגרום לגדילת הרחם ובטן

יש לי מיומה תת רירית שלוש סנטימטר המיומה אינה מפריעה לי מה שמפחיד אותי הוא הפחד שהמיומה תגדל ותהיה לי בטן שמנה כי הבנתי שמיומות שגדלות גם הבטן גודלת איתן ואי לכך אני רוצה להוציא את המיומה בהיסטרוקפיה האם שיקול זה הוא לגיטימי או מיותר ?

שלום זה שיקול ממש מיותר כי ברוב רובם של המקרים זה לא קורה